Естествено къдрава коса

  • 2 337
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Имам следния въпрос. С естествено къдрава коса съм и откакто съм бременна (в 19 г.с. съм) имам чувството, че сякаш косата ми се променя, т.е. сякаш леко е започнала да се поизправя. Чувам от някои мои познати, че не е невъзможно под влиянието на хормоните да се случи така, че косата ми да се изправи. По принцип не съм се родила с такава коса, като малка косата ми беше чуплива и чак по време на пубертета косата ми изведнъж се накъдри доста осезателно. От тогава досега съм все така, обаче досега...
Има ли мами, които да са се сблъсквали със същия проблем? Преди често ходех на фризьор да ми изправят косата, но от доста време не съм и да си призная, харесвам косата си къдрава.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 692
Аз също съм с чуплива към къдрава коса.Под влияние на хормоните всичко е възможно.Поне при мен имаше промяна в косата по време на бременността.Беше станала по-хубава!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 911
Преди да забременея имах по-къдрава коса. След раждането косата ми се поизправи.
По-често се среща къдрава коса да се изправи след раждане, отколкото права да се накъдри.
Аз съм свидетел на обратното чудо. Една моя приятелка, която винаги е имала права/ като слама, по нейните думи/ коса, след като роди вече беше с чуплива коса и все още е с такава.
Под влияние на хормоните всичко е възможно. Grinning

# 3
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
 По принцип не съм се родила с такава коса, като малка косата ми беше чуплива и чак по време на пубертета косата ми изведнъж се накъдри доста осезателно.
И аз съм така,но нямах проблем при двете бременности.Буклите и къдрите си ми останаха Simple SmileНо аз си скъсих косата от дълга на средна,и нали знаеш,тя допълнително се накъдря като се скъси.Но бях много учудена да видя моя приятелка,къдрава като негърче като дете,с изцяло изправена и,уви,доста оредяла коса.Тя твърди,че е от бременностите  newsm78
Пожелавам ти да приличаш на мене в случая,лека бременност,по-малко нерви и като родиш прати снимка да те огледаме  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
Цял живот съм била с къдрава коса.След раждането се изправи и около две години след това почна пак да се начупва.Много жени съм чувала да претърпяват такива промени.

# 5
  • Мнения: 1 942
И аз съм естествено къдрава от рождението си. По време на бремеността леко се поизправи, но сега си е както преди.

Нали знаете, тайната на хубавите и неразпилени къдрици е балсам ИМПРЕСИЯ /евтино и ефектно/.

# 6
  • Мнения: 318
И аз съм къдрава. По време на първата бременност и особено след раждането косата ми доста се изправи, направо ужас и стана "сламеста". След като спрях да кърмя я остригах супер късо. Не повече от 5 см оставих на главата си, след което тя пак си порасна дори още по-къдрава от преди Simple Smile. По време на 2-та бременност за да я предпазя  още в деня в който разбрах, че съм бременна я скъсих с около 10 см и до края, както и по време на кърменето я подрязвах редовно и нямах проблем. Сега си имам пак любимата ми къдрава коса. Успех на теб  и пробвай да я подрежеш леко. Heart Eyes

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Докато бях бременна нямаше промяна. Но като кърмех и 1-2 месеца след като спрях, косата ми се беше изправила чувствително. Но и тогава падаше здраво, та съвсем се бях отчаяла.
  Сега къдриците са си както преди.

# 8
  • Мнения: 155
И аз съм естествено къдрава от рождението си. По време на бремеността леко се поизправи, но сега си е както преди.

Нали знаете, тайната на хубавите и неразпилени къдрици е балсам ИМПРЕСИЯ /евтино и ефектно/.

Не знаех, че още го произвеждат! Коя е фирмата производител ?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 171
При мен нямаше промяна/със силно чуплива коса съм/, но свекърва ми изтръпваше докато бях бременна, защото още след първото раждане от много къдрава, косата й се е изправила абсолютно Confused...

Общи условия

Активация на акаунт