разногласия при възпитанието на детето

  • 1 281
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте! Досега само четях написаното,но сега реших да пиша е аз.Как се справяте когато имате различни виждания при възпитанието на детето/децата Ви.Съпругът ми например е много строг с дъщеря ми /5г./,докато аз не толкова.Как е при Вас.Просто искам да разбера как се справяте в подобни ситуации.

# 1
И моят е много строг и с двете деца особено със сина, който е и по-голям. Аз съм по толерантна, по-емоционална, по-мила, по-състрадателна...За жалост тези черти от характера ми се тълкуват някой път погрешно и започва война с обвинения от сорта: "Ти нарочно не се караш на децата, за да те обичат теб повече...ти ги настройваш против мен...ако продължаваш така ще ти се качат на главата..." и т.н.  Cry

# 2
  • Мнения: 83
Разбира се , че имаме разногласия-макар и рядко. Не може да мислим еднакво. Винаги обсъждаме тези неща .без да се караме и не пред детето. Wink

# 3
  • Мнения: 705
В една книга пишеше, че не трябвало да има разногласия във възпитанието, защото детето се научава, че при едната баба е едно, а при другата - друго и при мама - трето, тати - четвърто...

Заех се аз по книгата да създавам един стил у всички. Изводът е, че този който е писал книгата или не е гледал деца, или ги е гледал сам, или не зная какво да мисля.

След като видях, че не е възможно всички да сме с еднакви условия пред детето, започнах да намирам предимствата в разногласията  Mr. Green В края на краищата в живота няма да има учителки или всякакви други хора, които да се наговарят да действат еднакво.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят също беше в началото с много странни разбирания за възпитание - строг и студен.
След много разговори насаме, но спокойно и търпеливо му обясних какво би могло да се получи от подобно възпитание. Радвам се, че ме разбра и зае до някъде моята позиция.

# 5
А как да се справя с тръшканията по земята ,когато и откажа нещо,само при мен "прилага"тези номера.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Едно от малкото хубави неща в това да си 'самотен родител'  Grinning

Иначе обсъждам, демонстрирам последици, показвам литература, споря... Като цяло обаче аз съм по-строгия родител и съм приела, че Дариа просто ще свикне мъжете да й играят по гайдата Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 505
Имаме,да Confused Всъщност не са разногласия.Относно възпитанието и сме единодушни,но явно аз съм по-търпеливата-на два пъти я плясва вече Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 133
Определено не винаги имаме еднакво мнение по всеки въпрос, но сериозни разногласия нямаме. По тази причина по един и същи въпрос пред детето не даваме различни сигнали, ако татко му е казал едно, дори и да не съм съгласна потвърждавам казаното и обратното. В общи линии мисля, че и бабите са възприели този начин.

# 9
  • Мнения: 4 714
Според мен рядко се случва двойка, в която да цари пълна хармония още по-малко по отношение възгледите за възпитание на детето. Да, при нас също има различия...аз съм тази, която се налага.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Здравейте! Досега само четях написаното,но сега реших да пиша е аз.Как се справяте когато имате различни виждания при възпитанието на детето/децата Ви.Съпругът ми например е много строг с дъщеря ми /5г./,докато аз не толкова.Как е при Вас.Просто искам да разбера как се справяте в подобни ситуации.

Тези разногласия са ежедневие при нас. И моят съпруг като твоят се държи строго и се опитва да строява децата. Особено голямата. Тя отнася възпитателните му мерки и заради малкия, който за сега не се поддава на управление.
Моите опити да му обясня до какви последици може да доведе прекаленото стягане и стресиране водят до репликата, че много ги глезя и съм ги оставила да си правят каквото си искат, което означава че съм лоша майка.

# 11
много ясно че имаме разногласиа

# 12
  • Мнения: 1 547
Нямаме, за щастие... Понякога се появяват колебания за едно или друго, но те са взаимни - обсъждаме ги насаме и стигаме до общо решение. Освен това спазваме железния принцип, пред децата да сме винаги като едно цяло. Няма такива "питай майка си", "кажи на баща си"... Каквото е казал единия, дори и да е грешно за момента, другия го поддържа. Бабите нямат право на глас, те само изпълняват  Mr. Green

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаме разногласия, то си е ясно............

# 14
  • Мнения: 2 839
За щастие засега нямаме /пу, пу  Mr. Green/. Само не можем да се разберем от кой отбор да са. Аз съм за левскарско възпитание, той за чорбарско. Вярвайте ми, случи ли се някой от двамата да пропагандира пред децата, става страшно  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт