Дишането при бебетата?

  • 10 257
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Знам, че бебтата дишат през носа си, но не знам кога започват да дишат през устата.
Може ли някой да ми отговори?  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Никой ли не знае? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 280
Струва ми се  когато е запушено нослето ползват резервния вриант Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
Моята щерка понякога спи с отворена уста и мисля , че диша през нея newsm78 Не съм сигурна , но май някъде от 4-5 месец започна Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 084
Честно казано, не знам Sad( Знам, че по принцип дишат през нослето, защото устата използват за хранене Simple Smile))), освен, разбира се,  в случаите, когато то е запушено...или когато плачат...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Трябва  да се почиства редовно нослето.В магазините продават специални помпички.Помагат.

# 6
  • Мнения: 409
Трябва  да се почиства редовно нослето.В магазините продават специални помпички.Помагат.
да

# 7
  • Мнения: 47 888
дишането при хората е нормално да става само и единствено през носа,както храненето-през устата
малките бебета при запушен нос не могат да дишат през устата,това се научава по-късно,кога-не знам newsm78
не знам в каква връзка те интересува,но ако според теб има проблем,потърси мнение на лекар,най добре педиатър или  неонатолог Peace

# 8
  • Мнения: 416
Ако е запушено носленцето, няма как - дишат през устата!

Буболина, стига се шашкай, бе жено, за всяко нещо!  Grinning

# 9
  • Мнения: 495
нормалното дишане е през носа
синът ми първите месеци дишаше през устата докато спи, без да му е бил запушен, нито заради ниска влажност на въздуха...
и свекито ми казваше да я затварям с пръст, та да се научи да диша през носа, което не съм правила, разбира се...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви момичета  bouquet Hug, стори ми се, че Джули почва да диша през устата, не й е запушено нослето, затова питам Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 164
Не би трябвало да диша през устата. Защо ти се струва така? Седи с отворена уста ли? newsm78 Крис постоянно зяпа и все се смея, че ще му влезе някоя муха Laughing , но иначе диша през нослето.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето какво открих с Гугъл:
Цитат
Децата до 1 година имат предимно носово дишане и пропорционално по-голям
език. Механизмът на сучене-поглъщане-дишане се опира на отлично развити
контролни функции. Стомашната и респираторната система имат много общи
черти. Те споделят една и съща инервация от блуждаещия нерв (nervus vagus) и
един и същ път през задната част на гърлото, който позволява на въздуха да се
придвижва до белите дробове през трахеята, докато храната преминава в
стомаха през хранопровода.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Буболина, стига се шашкай, бе жено, за всяко нещо!  Grinning
И аз това си мисля на всяка подобна тема, ама................. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 866
Някъде бях чела, че ако им е запушен носът не се сещат да си отворят устата да дишат. Аз в момента точно от това се притеснявам. Синът ми е с хрема и все ме е страх да не би носът да му е запушен и да не може да си поеме въздух. Първото ми дете въобще не е имало хреми толкова рано и сега се чудя и се мая. Ползвам тука една помпчка и се надявам да се притеснявам напразно.

Общи условия

Активация на акаунт