Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте мами,
моля ви за съвет защото не знам вече... Sad
Моето мушмулче е на 3 месеца и половина, от началото на втория месец е само на адаптирано мляко, преди това беше на малко кърма и Фризолак но повръщапе много и започнах да му давам Фризовом. Доскоро нямаше проблем почти беше спрял да повръща но от 4-5 дена забелязвам че започна да повръща повече! Не знам какво да правя дали да му сменя млякото с друго антирефлуксно мляко? А пък ако и то не подейства или пък активната съставка е същата /клей от рожкови/ какъв е смисъла да сменям???
Моля някой с опит да ми помогне и ако може да ми каже какви са активните съставки в другите млека против повръщане?
Предварително благодаря!
Цитирай

Може би ттрябва да изчакаш преди да смениш млякото.Ние също сме на Фризовом и разбрах, че при някои деца трябва да се приема по дълго време за да има ефект.При нас подейства за около седмица и от тогава спря повръщането, но от време на време се случва да върне съвсем мъничко.Може би е най-добре да се посъветваш с лекар переди да смениш млякото.Лично аз съм много доволна от Фризовома.
Цитирай

Добрич

Здравей!
Ние имахме подобен проблем с повръщането, но не се стигна до смяна на млякото, дори и до Фризовам. Педито ми изписа най-обикновен Натриев цитрат и го давах 7 дни и се пооправихме до старото ниво на повръщане. И до сега като хапне повечко и връща, та си мисля да не би да си увеличила количеството, а на него да му идва в повече.  newsm78
Но аз също съм на мнение да не избързваш със смяната на АМ.  Peace
Цитирай

пред компютъра

Щом си започнала с Фризовом НЕ ГО СМЕНЯЙ. Аз дълго време давах това мляко и съм много доволна от него. Имам познати, който  бяха на други антирефлуксни млека и минаха на Фризовом. Млякото е много добро, но повръщането няма да спре от раз. Иска се време . В най добрият случай преминава напълно към 6м, а понякога продължава и до годинка.

Повръщането може да спира и пак да се появява докато напълно изчезне. При моят син имаше доста добър ефект от Фризовома, но в началото доста повръщаше /разбира се много по-малко отколкото преди да започна да го давам/. Някой дни по-малко, други повече, някой не повръщаше. Към 8 м вече повръщаше много по-рядко и по -малко. На 10 м чак вече почти не повръщаше , тогава отказа да пие и мляко. Чак около годинката спря напълно да повръща.

Не сменяй млякото и имай търпение всичко това ще премине постепенно.
Цитирай

Stara Zagora, Bulgaria

Ние бяхме със същия проблем поне до 6м и половина и чесно да ти кажа съм се виждала в ужас с това повращане  #Crazy и какво ли не пробвахме най- накрая  ми казаха да пробвам с Аптамил АR-останах страшно доволна от това 'вълшебно млЯко'
 smile3521
И така постепенно,постепенно повращането спираше а сега си караме на милумил 3/защото сме много злояди/ и сащо сам много доволна от него  smile3501,така че пробвай го ако решиш ще останеш много доволна sun
Цитирай

в джунглата

пробвах 10дни с фризовом но единственото което постигнах е ужасно розстроиство, много колики заради този клеи от рожкови и повръщането въобще не намаля. минах на аптамил ар и още от първия ден спря, вече 2 седмици нямаме нито едно повръщене на фонтан, само леко изтичане от устичката. малко по скъпо е но определено, млякото си заслужава.
Цитирай

пред компютъра

Аз искам да попитам мамите, който дават Аптамил AR с какво е сгъстено млякото /междувпрочем и авторката пита за това/? Ако не е с пчелен клей както е Фризовома, с какво?
Цитирай

в джунглата

прочетох на етикета и пише че освен клеи от рожкови има и  "казеин" незнам какво означава. лекарката ми е казвала че в това мляко имало нещо свързъно с картоф ( не си спомням точно какво каза просто съм запомнила картоф) незнам дали казеина е това с картофа........................
Цитирай

Бургас

Blemil plus AR.
Цитирай

Stara Zagora, Bulgaria

А бе незнам какво точно има в АR-а Rolling Eyes но е по гъстичко и още веднъж ще кажа че е много добро мляко Peace и можеш да го даваш докато детето спре напълно да повръща ние поне до 6 месеца го ядохме
Цитирай

Варна

пробвах 10дни с фризовом но единственото което постигнах е ужасно розстроиство, много колики заради този клеи от рожкови и повръщането въобще не намаля. минах на аптамил ар и още от първия ден спря, вече 2 седмици нямаме нито едно повръщене на фонтан, само леко изтичане от устичката. малко по скъпо е но определено, млякото си заслужава.
Явно всяко дете по различин начин приема различните млека. Ние сме на фризовом и от него спря да повръща. Коликите му също спряха от фризовома. Само акането незнам какво да го правя. През ден правим клизма. Нищо не помага за акането
Целуффки
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.