бебета с рефлукс приемат ли вода

  • 3 004
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не
Извинете за тъпия въпрос,ама бебка и тя почти винаги връща храна след ядене-не е на фонтан(само 2 пъти досега е било)но връща доста,не е само да и потече по устичката
Има ли някакви признаци по които мога да се ориентирам за проблема


Нямате рефлукс, според мен  Grinning, така както го описваш /само два пъти се е случвало и не е на фонтан/
По скоро храната е дошла в повечко или повече сте "мачкали" детето  Grinning

Притеснително е когато детето повръща постоянно /от хранене-до хранене/, когато количеството е много и е на фонтан.

Сподели притесненията си с педиатъра ви, задължително  Peace



А по темата:
Да. Давах вода, която бе повръщана мигновенно. Но Иван повръщаше всичко и водата и млякото и пюретата, всичко, явно бяхме с много тежка форма на рефлукс, щом до лекарства опряхме.

Моя съвет: Не давай сокове изобщо  Naughty, а вода в малки количества

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 10:33 от doniboni

# 16
  • Мнения: 1 165
Отдавна исках и а да повдигна въпроса за водата.От тук знам,че не е притеснително,ако детето не пие вода.Но вижте какво пише в книгата на Л.Трифонова:
"Известно е ,че колкото по-малко е детето,толкова по-високи са потребностите му от вода.Трябва да се има предвид също,че излишъкът от вода обременява бъбреците и сърдечносъдовата ситема( дотук добре), а нейният недостиг води до сгъстяване на кръвта,което се отразява отрицателно върху снабдяването на организма с кислород и хранителни вещества,затруднява функцията на бъбреците,влошава тази на мозъка."
Пише и как се компенсират загубите на вода-от кърмата,АМ,тази образувана в организма в резулта на обменните процеси,приеманата ежедневно питейна вода.
Тази книга и написаното в нея най-вероятно е обсъждано многократно във форума,така че може и на някои да им стане досадно от поста ми.
А по въпроса-моята дъщеря също не пие вода.И ние сме на фризовом.Но, откакто прочетох горенаписаното се опитвам да й давам по-мъничко поне.Забелязах,че пие повечко ,когато постопля малко водичката(все пак детето е свикнало да пие само топло мляко и е нормално да откаже нещо студено).Но за деня да ни се събира 20 мл. вода...

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
зайко, много е спорна темата за водата

Смята се, че с млякото децата приемат достатъчно течности, но аз мисля, че бебета които пият АР млека, които са гъсти по състав, трябва да приемат и вода, това е мое мнение, разбира се и никого не задължавам с него  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Същото е при нас, повръща всичко, което е по - рядко Confused
Peace
Не пие вода, но си пълни пампера нормално.
Понякога давам преди млякото, правя Фризовома, но преди него давам водичка и за да не повърне бързо пъхам млякото.

# 19
  • Мнения: 44
ако е някаква малка струика от устата няма проблем. при нас беше на фонтан по 1-2 пъти на ден и няма значение кога е яла, само да не е разклатиш молко и веднага връща, ако не на фонтан то на малка струика.
и как спряхте  Cry и ние сме така ,и започна от една седмица сега сме на 7 мес. ,а беше почти спряла-преди повтъщаше много  сега още-повече  baby_neutral

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Давах по малко вода 2-3 лъжички през определено време,ама и ние много повръщахме....даже от кърмата

# 21
  • Мнения: 98
Моя син също е на Aptamil AR заради рефлукса, с по-гъстата храна няма проблеми, но вода и чай веднага връщаше. Проблема го решихме в 4-тия месец с хомеопатично лечение. За около седмица спря да връща водата, от 10 дни вече пие и сокчета (забавих приема за всеки случай по съвет на педиатъра) и няма проблеми. Дори не се налага да го оригвам всеки път след хранене, а преди повръщаше и през носа докато спи ако не го направя...беше доста стресиращо и опасно. Ако някой се интересува от лечението да ми пише на лични.

# 22
  • Мнения: 4 784
И ние го имахме същия проблем, но откакто стана на 4 месеца и половина без допълнително лечение, малкия изпива неограничено количество чай с охота и Слава Богу всичко си е наред!

# 23
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Бих споделила съвсем пресен опит. Бебка е на Aptamil AR от 20-я ден след раждането. Повръщаше по 3-4 пъти на фонтан по време на хранене или веднага след хранене. В същото време още тогава си пиеше вода и след нея не повръщаше. Рефлукса го установи гастроентеролог. Тогава педиатърката предписа да мине от обикновен Aptamil на Aptamil AR и спане в позиция - една много хубава възглавница, която държи бебето при спане повдигнато на 30 градуса. Тази възглавница й беше удобна до 3-4 меесц, защото после започна да се върти и да се смъква и мрънкаше, че не й е удобно и затова и я махнах. Бебка моментално спря да връща дори мляко. Сега е на 5 месеца и половина. Лекарката каза, че може да мине отново на обикновен Aptamil - съответно аз й дадох веднага Aptamil 2 и още първия път след храненето повърна абсолютно всичко на фонтан. Продължих една седмица - такова повръщане не се повтори, но по време на хренене и след хранене - включително и 1-2 часа след това връща мляко. В същото време намали пирема на вода драстично - от 150.160 гр. за денонощие стигна до 50-60 грама. След една седмица мъка за бебка я върнах отново на Aptamil AR - никакво връщане и повръщане на мляко и сама отново си увеличи водата. За мен бебето е най-добрия показател от какво се чувства добре. Откакто пие сокчета например - бебка връща по малко след като е пила мътни сокове - праскова, кайсия и т.н, а от бистри - ябълка, грозде и др. не връща грам. Просто следвайте бебето си. Ако е мокър памперса - няма място за притеснение.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 677
Сина ми повръщаше до 6 месеца,а вода пропи едва преди половин година.
Пие сокчета от 5 месечен,но в началото беше само на Фризовом

Общи условия

Активация на акаунт