Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 114 отговора

София

Напоследък ставам свидетел на агресия по отношение на децата.Направо не ми го побира умът  Confused Педагог съм и са ме учили,че детето се възпитива словесно,чрез игра,с търпение,но в никакъв случай чрез сила!

ConfusedНеобяснимо е за мен да завъртиш 2-3 яки шамара на дъщеря си,защото не стои мирно докато й решеш косата!

ConfusedНеобяснимо е за мен да удариш с всичка сила по врата сина си,защото без да иска е сложил крачето си на келелото на детската количка на по-малкато му сестричка!

ConfusedНеобяснимо е за мен да удариш сина си по бузата,защото е изпуснал чантата с доматите на пазара!

ConfusedНеобяснимо е за мен да настъпиш жестоко крачето на дъщеря си,защото тя е настъпила новите ти чехли!

Това са сцени,на които съм присъствала в последните 3 дни.Просто не излизат от мислите ми и се чудя,защо тези жени са изпълнени с толкова агресия,враждебност?! Някои ще кажат:изнервени са покрай грижите за децата,безпарачието и т.н. ... е,да...ама на мен това някак си не ми звучи оправдаващо!   Thinking
Много агресия и жестокост към децата! Sad
Цитирай

Италия

Според мен за тези ситуации,които описваш оправдание няма....наистина не е лесно да се гледат деца и понякога да се изпускат нерви,но не за такива дребни неща...наистина понякога 'малко камъче' обръща колата,но не и да нашамаросам детето,че ме е настъпило!
Изказвам собствено мнение...и на мен ми се случвало да изтърва нерви,за да не звуча като най-уравновесена моралистка ,но например пипа фурната,жици  и контакти,а милион пъти е казано НЕ и най-вече не е безопасно или пък не ми дава да сменя памперс при положение,че разбира,че трябва(100пъти съм казала) и опикава леглото...май засега само това ми се е случвало?!

Понякога трябва да 'играе шамарената фабрика',но ми се струва,че не всички могат да преценяват кога и колко!!!  newsm78

Цитирай

софия

един руски психолог беше писал нейде из вестниците, че родителите трябва да имат страхотно търпение, за да повтарят на децата си едно и също обяснение, защото децата не се раждали интелигентни.
Цитирай

Варна

Напоследък ставам свидетел на агресия по отношение на децата.Направо не ми го побира умът  Confused ...Много агресия и жестокост към децата! Sad
Не само ти ставаш свидетел на такива сцени  Sad за съжеление  Crying or Very sadНа мен вчера ми се случи да си порева  Crying or Very sad с едно момиченце като видях колко яросно му крещи баща му и после как изяде няколко доста силни плесници,направо ми идваше да го #2gunfire и то за какво?Защото момиченцето си задаваше чисто детски въпроси отрода на тези със Защо докато баща му си пиеше кафето и четеше вестника? newsm78Просто той човека не искаше да бъде обезпокояван отникого #Cussing out
Тъй де исках да кажя,че не само майките са сколни към агресия. Sad
И аз винаги съм се чудила какво кара родителите да са толкова агресивни и понякога направо жестоки към децата си? newsm78 Но и до ден днешен не съм разбрала.................
Цитирай

Или така с ги възпитавали тях...и те не са успели да  разберат с времето,че не е начинът,или са импулсивни хора , или в някакъв тежък период ...без  всякакво търпение, извън себе си........Много жалко.....сигурно повечето не са глупави хора и после съжаляват,но не знаят друг начин, не се замислят или карат на импулс....много жалко....Много силно съм против и ме разстройват такива гледки. Rolling Eyes
Цитирай

Велико Търново

Според мен за тези ситуации,които описваш оправдание няма....наистина не е лесно да се гледат деца и понякога да се изпускат нерви,но не за такива дребни неща...наистина понякога 'малко камъче' обръща колата,но не и да нашамаросам детето,че ме е настъпило!

Понякога трябва да 'играе шамарената фабрика',но ми се струва,че не всички могат да преценяват кога и колко!!!  newsm78

Няма случай, в който да се налага наслилие. Всяко нещо трябва да се постига с добро /друг е въпроса колко търпение, време и любов са нужни и колко липсват тези неща на майките, включително и на мен  Crying or Very sad/
Цитирай

Mediterraneo

Аз също съм я удряла няколко пъти, но по- скоро поизтупвам праха от панталонките й, далеч съм от мисълта да я нараня наистина  Peace

Онзи  ден станах и аз свидетел на неоправдана жестокост и много ми костваше да не се намеся  Sick Момиченце на около 5 годинки беше взело пакет желирани бонбони в магазина. Майка му без обяснения го изтръгна от ръчичките й, метна го на рафта и отпра шамар на детето... Crazy Детето, естествено, се разплака. Последваха викове и още шамари. Бузките му почервеняха, милото седна на земята и захлупи лице в ръчички да плаче. Онази го срита веднъж и го задърпа към касите...
Така ми се прииска да му купя онези бонбонки...
Цитирай

София

Изброените по-горе неща ми подействаха като филм на ужасите. И аз яля бой като малка, ама чак такова нещо. Ужас!!! Понякога шляпвам Коси по памперса, защото, както беше казано по-горе, че хиляди пъти е казано Не на някой работи /опасни/, обаче пак същото. И най-интересното е, че знам че ме разбира. Но по темата това е, което си позволявам. От самото му раждане го гледамо с много любов, даже аз го гглезя повече, но напоследък той е доста агресивен към другите деца и аз започнах да чета статии за този проблем. Стана ми ясно, че като те настъпва детето по новите чехли, ти не трябва да го настъпваш, за да му покажеш какво е направил, а да ме говориш, много да ме говориш.
Цитирай

София

Онзи  ден станах и аз свидетел на неоправдана жестокост и много ми костваше да не се намеся  Sick Момиченце на около 5 годинки беше взело пакет желирани бонбони в магазина. Майка му без обяснения го изтръгна от ръчичките й, метна го на рафта и отпра шамар на детето... Crazy Детето, естествено, се разплака. Последваха викове и още шамари. Бузките му почервеняха, милото седна на земята и захлупи лице в ръчички да плаче. Онази го срита веднъж и го задърпа към касите...
Така ми се прииска да му купя онези бонбонки...

Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго? Ако става въпрос за липса на пари, то това действа на родителите ужасно гадно и изнервящо. Аз лично съм стигала до скандали с мъжа ми, за които никога не съм си представяла, че ще се стигне, въпреки на всички млади семейства, в които работи само единия е трудно. Имам предвид, че като нямаш пари си го изкърваш на момента на най-близкия, билото и детето.
Цитирай

Mediterraneo

Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго?...

Ами не знам колко беше финансово затруднена- сметката й беше около 30 кинта, купи си цигари за 4...  #Crazy Е, в подобен случай бих купила по- евтино уиски или по- малка разфасовка фъстъци, но ще купя на детето бонбони  Stop
И на мен ми се е случвало да вляза в магазина с 2 лв и малката да се развика -Сок! Сок! Забравям за някоя по- маловажна покупка и й купувам...
Цитирай

София

Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго?...

Ами не знам колко беше финансово затруднена- сметката й беше около 30 кинта, купи си цигари за 4...  #Crazy Е, в подобен случай бих купила по- евтино уиски или по- малка разфасовка фъстъци, но ще купя на детето бонбони  Stop
И на мен ми се е случвало да вляза в магазина с 2 лв и малката да се развика -Сок! Сок! Забравям за някоя по- маловажна покупка и й купувам...

Е, щом е ставало въпрос за уиски и фъстъци и цигари от 4лв.... положението е ясно.
Цитирай

Не става въпрос какво точно да не купи или да купи , а  принципно...трябва да му обясни защо не купува.Може би не иска да дава сладко...не ,че няма пари ...ама да го пердаши и рита....принципно....говори се на детето....или му се дава друг избор между 2 други неща...хем чувства,че само избира , хем му се купува нещо здравословно да речем....хем разбира ,че мама е директора Mr. Green    Обаче....

Абе , много философии , но не всеки се замислия .....праскат и това е....аз кученцето няма да  напердаша, та малкия .... та чак да му зачервя бузите. Rolling Eyes
Цитирай

София

Не става въпрос какво точно да не купи или да купи , а  принципно...трябва да му обясни защо не купува.Може би не иска да дава сладко...не ,че няма пари ...ама да го пердаши и рита....принципно....говори се на детето....или му се дава друг избор между 2 други неща...хем чувства,че само избира , хем му се купува нещо здравословно да речем....хем разбира ,че мама е директора Mr. Green    Обаче....

Специално з тази мама с уискито, не съм сигурна, че зо добро не е взела бонбони....
Цитирай

На една звезда

Имам приятелка (и то доста близка), която има две дечица. Момченцето е вече на 6, а малката и е на годинка и нещо. Синът и си израстна със шамарите (и то какви!), крясъците и злобно опулените очи на майка му в такива моменти. Никога не я чух да го нарече галено или да използва думичката "мама". Скоро на една люлка люлях дъщеря си и това момченце на приятелката ми. И аз го питам: "Саше, тате бие ли те?" Той ми отговаря:"Не, само мама. Мен от нея много ме е страх." Аз му казвам:"Може би не я слушаш и тя се ядосва и те бие." А детето ми отговаря:" Да, ама аз вече съм свикнал и въобще не ме боли. Даже и другите като ме бият не плача, защото вече не ме боли." Толкова ми стана болно... Вярно палав и е малкия, ама чак пък толкова... Като и се роди малката, си мислих, че подхода на приятелката ми ще е друг - все пак момиченце е, бебе е още... Да, ама не. Направо изтръпвам като седнем на кафе и момиченцето се размрънка примерно, защото не му се седи в количката. Тогава се започваа: "Звяр такъв, отрови ми живота "и прочие епитети. После я удря, блъска я в количката (буквално я хвърля вътре), а то мъничето едно такова клъощавко - имаш чувството, че ще се скърши. Аз и една друга приятелка на няколко пъти сме се опитвали да поговорим с нея, но тя чак се засяга че и се бъркаме. Даже веднъж я попитах, защо така ги мъчи децата, а тя ми каза "А те мен не ме ли мъчат?"
И на мен ми се е случвало да ударя малката Embarassed, но после ужасно съжалявам и затова се опитвам да се владея (понякога не ми е много лесно) и да и говоря. Обичам си я безкрайно много!
Цитирай

стара загора

Или така с ги възпитавали тях...и те не са успели да  разберат с времето,че не е начинът,или са импулсивни хора , или в някакъв тежък период ...без  всякакво търпение, извън себе си........Много жалко.....сигурно повечето не са глупави хора и после съжаляват,но не знаят друг начин, не се замислят или карат на импулс....много жалко....Много силно съм против и ме разстройват такива гледки. Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 114 отговора