Имунизация на децата против Хепатит А - за или против

  • 2 883
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Момичета, помагайте с мнения. Извинявам се ако повтарям темата, но не я видях на друго място, а ми се струва, че е важно за всички деца!
Все по-често се говори че в момента има епидемия от хепатит А. Дъщеричката ми сега тръгна на детска градина и се притеснявам от контакта й с толкова много деца. Всяко то тях е пипало къде ли не, както разбира се и моето дете.
 Какво препоръчват вашите педиатри - да си имунизират ли децата или не newsm78 - чувала съм мнения, че реално при имунизацията се вкарва вируса на хепатита в организама, но пък каква е гаранцията, че в момента детето не носи в себе си този вирус.?
Моля, споделете мнения и опит.

# 1
  • Мнения: 2 673
  Струва ми се, че си се шашнала повече от необходимото. Назад през годините, аз лично помня не една епидемия от Хепатит А. Даже в класа имахме болни, пък не съм се заразила. Най-добрата ми приятелка беше под карантина, защото баща и или сестра и боледуваха..Тя обаче не се разболя.. Остави детето на мира, не си сугестирай лоши неща. Още повече, че този хепатит не е опасен, така както В и С\недай боже\. Ако си фен на свръх хигиената \каквато съм аз\, пък или дори да не си маниак - ще се предпазите..Карай детето да си мие по сто пъти ръцете или да ги бърше с мокри кърпи. Обучавай го как да влиза и излиза от тоалетната \особено обществената\...и т.н.
  Имунизацията не е просто хапче - витамин, аз не съм ги имунизирала.

# 2
  • Мнения: 581
По принцип всеки хепатит е опасен и носи свойте рискове. Независимо дали А, В, С,Д или Е. Аз съм твърдо за имунизациите. Според най - новите проучвания /последните 20 години/ независимо от типа хепатит не е нужно строго спазване на диети и хранителни режими. Съвсем наскоро имаше интревю с проф.Чернев. Никой незнае къде и как може да се зарази с някой от видовете хепатити или дали не е носител, ако не си направи нужните изследвания, макар че липсва симптоматика. А е хепатита на мръсните ръце най - общо така го наричат, В - предимно се предава по полов път, а С по кръвен път например със заразен инструмент при ходене на зъболекар и др. Д и Е са още по специфични. Поради факта, че никой не е застрахован най - уместно е да не подценяваме ролята на имунизациите.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
аз и мъжа ми си направихме имунизациите против Хепатит А и Б, чакам малкия да стане на 2 годинки и веднага му слагам ваксина против Хепатит А. консултирала съм се с няколко лекари, всички са твърдо на мнение, че имаме ли финансова възможност е чудесно да сложим ваксини. така че аз съм твърдо ЗА!

# 4
  • Мнения: 1 102
ние преди 10 дена се имунизирахме.Нашата педиатърка категорично ни заръча да се ваксинираме.След 6 месеца реимунизация.

# 5
  • Мнения: 25
Благодаря ви за бързите отговори - и аз все пак се престраших и утре ще запиша час за дъщеря ми. Лекарката ми каза, че имунизацията се понася добре от детския организаъм.

# 6
  • Мнения: 4 324
Видях тема за хепатита и ще се намеся, въпреки че не директно по зададеният въпрос.

Внимавайте с диагнозата „хепатит”. Приеха ме в инфекциозна болница, след кръвни изследвания с такава диагноза. Взеха ми още кръв за да се уточни вида на хепатита, резултатите щяха да са готови след една седмица. Каква излезе тя - никога не съм имала хепатит, просто вирусна инфекция!!!

Мами, дано не ви се налага, но за всеки случай да знаете. Ако ви поставят такава диагноза, бягайте бързо в някоя специализирана лаборатория и направете серологични изследвания! Докато в болницата лежиш и ги чакаш 1 седмица, то в частна лаборатория ставали за 1 ден.   Жалко, че това късно го разбрах.

За сведение - пикът на хепатит в Пловдив, все още не е минал!!!

# 7
  • Мнения: 14 654
аз съм против тази ваксина. няма да ваксинирам детето си с нея, защото евентуално може да хване хепатит. и как така лекарите ви казват, че ваксината чудесно се понася от детския организъм? те не могат да знаят предварително  дали вашето дете няма да получи усложнения след ваксинацията. и прочете все пак съставките на въпросната ваксина и проверете какво означават преди да боднете децата си. и накрая- не е сигурно, че след като поставите ваксината ще се предпазите от хепатит

# 8
Мъжът ми излезе от болницата вчера,две седмици сме живели без да знаем, че е болен,просто не можаха да разберат какво му има,не че не беше очевадно.Държа на чистотата много, но риска е много голям,заразяването става по въздушно- капков път и може да се заразиш от слюнка.Пили сме от една чаша,целували сме се естественно,а имаме малко дете.Сега ни следят всяка седмца изследвания и чак след 45 дни ще се разбере дали ни има нещо все пак,много ми е страшно понеже е задължително да си в болница поне 10 дни,детето е на 3г ще бъде кошмар ако се наложи да лежим и ние.

# 9
Що се отнася до имунизация,се оказа късно,защото ни обясниха ,че ако сме заразани и ни ваксинират може да стане много по-лошо

# 10
  • Мнения: 371
Здравейте мами! Кажете ми на колко годинки трябва да е детето, за да се ваксинира против хепатит А? Ваксината купува ли си или се дава от ХЕИ или личните лекари? На коя фирма е и как се казва и колко струва (ако родителите си я купуват)? Някой ваксинирал ли е детето си? Споделете опит, благодаря предварително!!!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 814
Миналата година имаше подобна кампания,за която разбрах от личната ни лекарка.Ваксините се поръчват при нея,но се заплащат.Доколкото си спомням едната струваше около 60 лева,но не съм много сигурна. Hug  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 3 814
Ето една информация,която може да ти е от полза http://www.hepasist.com/index.php?page=menu5&sub=5_2   bouquet

# 13
Личната лекарака на детето ми смята че ваксината която му са сложили за хепатит Б ,би го предпазила и от хепатит А.препоръча ни да си сложим и ние ваксина за хепатит Б,струва около 100лв..а ваксината за хепатит А 50лв.

# 14
  • Мнения: 1 034
Много странно ми се струва ваксина за хеп. Б да предпазва и от хеп.А Rolling Eyes! Ако беше така, то нямаше да има масово болни деца във възрастта от 3-5 години, защото всички са ваксинирани след 1993 г./от тогава мисля, че ги ваксинират с тази ваксина/!

Общи условия

Активация на акаунт