Агнес

  • 4 795
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Любим сладкиш! Heart Eyes
2п.краве масло
8 белтъка
2 ч.ч пудра захар
2 ч.ч.орехи
2 ч.ч.брашно
1 бр.ванилин
За глазурата:
8 жълтъка
1 ч.ч.пудра захар
1-2 капки лимон
Белтъците се разбиват на сняг със захарта,прибавят се орехите ,разтопеното масло,брашното и ванилията.Пече се в умерена фурна.След като се изпече се оставя да изстине обръща се наобратно и се залива със разбитите на гъста пяна жълтъци,чашата захар и няколкото капки лимон.Изсушава се на фурна(50 градуса!)докато се образува коричка от жълтъчната пяна.
(Внимавайте да не опечете жълтъците че страшно кофти замирисва Sick)

# 1
  • Мнения: 408
В детството ми баба много го правеше този сладкиш. Само, че ние му викахме Клавиши, защото го режехме колкото клавиши Simple Smile Обаче нямам спомени - трудоемък ли е?

# 2
  • Мнения: 2 427
Не,бърз е.Естественно,чупенето на орехи е леко изнервящо занимание,но съвсем без нищо пък не става.Аз го нарязвам на ромбоидчета.

# 3
  • Мнения: 22 867

Затова пък е доста калоричен! Grinning

# 4
  • Мнения: 2 427
Да ,калорично си е ,ама до сега не съм чула за диета толерираща сладките,каквито и да биле те,а и аз не съм казвала, че е лек Wink.
Това определено не е сладкиш за такива ,които са на диета Naughty,но е страшно вкусен,за тези като мен ,които не се лишават от прелестите в жиота и си хапват това което им се иска bowuu
Аз лично съм на мнение,че по-добре веднъж да се яде нещо свястно,отколкото 100 пъти нещо диетично. Peace

# 5
  • Мнения: 5 873
Аз лично съм на мнение,че по-добре веднъж да се яде нещо свястно,отколкото 100 пъти нещо диетично. Peace
Подкрепям с две ръце.Или ще ям нещо като хората, или няма да ям.
Благодаря за рецептата.Някой ден,може би...като се отървем от алергиите... Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
В детството ми баба много го правеше този сладкиш. Само, че ние му викахме Клавиши, защото го режехме колкото клавиши Simple Smile

И моята баба го правеше навремето - само за специални случай  smile3521. Оня ден се бях сетила за него и си говорихме с една позната, която също е от Сливен - тя ми каза, че там му казвали Клавиши  newsm03

Страхотен сладкиш - радвам се, че сте пуснали рецептата, за да не се ровя в тетрадките на баба и да го търся. Помня, че доста трудно се правеше - беше цял ритуал, като го почнеше...

# 7
  • Мнения: 2 825
Това е най-любимия ми сладкиш  Simple Smile и първото нещо, което се научих да 'готвя'  Laughing
Много лесно и бързо се прави, а още по-бързо се изяжда  Wink

Общи условия

Активация на акаунт