Как понасяте първите дни на детето ви в яслата?

  • 1 664
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 784
Калина е на година и девет. Трябваше да започне на 7.9, но я отложих. Истината е, че не бях психически и емоционално готова и използвах състоянието на детето като извинение. Сега тръгва на 19, почти дойде датата, а аз не се чувствам по-готова. Но трябва да я дам и да си потърся работа, просто няма как. Не знам как ще свикне, утешавам се с мисълта, че поне познати ще я наглеждат, защото в същото заведение работят наша роднина и една приятелка на майка ми. Страх ме е и много от болести, а и чисто физически започва да ми липсва. Cry Мисля, че аз ще свикна по-трудно от нея. Не знам как ще изкарам първия ден, макар че първият ни "ден" ще бъде всъщност само 1 час.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
sina mi e na 11mes.16dena.Ve4e e priet za jaslata,na doktorkata mi kaza da iz4akam da mu bie vaksinata na 1god. i 1mes. i togava da go puskam,no v jaslata ima i po malki ot naz,kakvo da napravja*kakva e tazi vaksina i za6to e ot takova goljamo zka4enie*
Ваксината е с/у морбили, заушка и рубеола. Днес я биха на Ради, със закъснение, защото беше болна. Според нашата докторка ваксината е много тежка и детето трябва да е абсолютно здраво, за да не получи някакви кофти реакции. Освен това след нея имунитетът можел да отслабне за известно време.

Като ви чета и имам чувството, че аз не съм наред, всички реват, когато детето тръгне на ясла, на мен единствено ми беше нервно предната вечер да не пропусна някоя кърпа,памперс или дрехи за смяна. Хич не съм ревала, дори не ми беше тъжно, може би съвсем мъничко, но само докато си тръгвахме от яслата. Не съм звъняла да питам как е, не исках да притеснявам учителките.
Днес обаче ми беше кофти, защото отидох да я взема доста по-късно (тръгнах на работа) и тя не искаше да ме погледне  Shocked и после се нацупи да плаче - сякаш ми се сърди защо съм я оставила толкова до късно. Направо като престъпник се почувствах. Обаче бързо й мина  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 657
И аз да споделям. Преди малко директорката каза, че приема Иван от др. понеделник.

Много съм щастлива, нямам търпение, незнам защо така. Дано не ми секне ентусиазма с някоя хрема, или много ревове.  Sad

И аз бях така-много радостан,4е ще имам възможност да се разтоваря и 4е ще свърша някоя и друга работа.да но сега никак не съм щастлива CryКато го оставих преди малко,пак ми се сви сърцето CryА той горкия само се размрънка като влязохме и след като му казах,4е децата са вътре и го 4акат,ей такава усмивка удари и влезе Grinning
А лелките така му се зарадвахе,4е ми го похвалиха понеже много говорел и на мен естествено ми пораснаха ушите от тая 4етка Crazy
Утре мисля да го оставя малко по-до късно,защото имам ходене в един дом зза изоставени деца,но незнам дали ще се съгласят лелките,ако не ще си го водя с мен Wink

# 33
  • Мнения: 281
Аз вече съм по-спокойна (защото и малкия е спокоен, разбира се). Дори се радвам, че е там да си играе с децата и да иам много нови приятни емоции. Дано само всичките да са здравички  Praynig
Много целувки и прегръдки от нас Hug

# 34
  • Мнения: 397
И при нас положението е подобно  Sad , всяка сутрин щом прекрачим прага на яслата и започва рев със сълзи newsm45 и така поне 5 мин. се дере. На мен ми призлява от вън. Въпреки, че на тръгване е спокойна, лелите казват че яде мн добре и е спокойна. Даже вчера искаха да остане там да спи, но го отложихме за днес  Praynig дано да спи спокойно. Милата, разтът й 6 зъба едновременно  Shocked 2 вече избиха  Crazy. Аз понасям всичко това на стадиона  Hug Веднага щом я оставя намусена и омислена отивам там и тичам 1 час без да спирам, докато се изморя максимално. Изразходвам отрицателната енергия и лоши мисли  Mr. Green, но сега какво ще правя цял следобяд  ooooh! незнам. Най-вероятно ще лъскам къщата, за да мине по-бързо времето.

# 35
  • Мнения: 281
kalli, изчисти си пощенската кутия, не мога да ти пратя ЛС!

# 36
  • Мнения: 2 751
kalli, изчисти си пощенската кутия, не мога да ти пратя ЛС!

Освободих място  Hug

Общи условия

Активация на акаунт