Въпрос за АртДеко?

  • 1 885
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Здравейте Дами,

Хвърлила съм око на няколко продути на АртДеко-база за лице,фон дьо тен,пудра,перли за лице и червило.Потърсих мнения за продуктите на тази фирма в по-старите теми,но намерих отзиви предимно за сенките за очи.До сега съм ползвувала най-често декоративна козметика на Лореал и Макс Фактор и ми се иска малко разнообразие.Ще бъда много благодарна,ако споделите нещо за тези продукти на АртДеко  Wink

# 1
  • Мнения: 2 309
От години ползвам сенките на тази марка и съм доволна.Дори да е жега,изобщо не ми се събират в гънките на клепача.Много са икономични...
Купи си няма да съжаляваш...

# 2
  • Мнения: 7 186
И аз съм ползвала сенки- страхотни са. А базата за сенки е вълшебна! Hug
Други неща не съм ползвала, но ще следя темата, ще ми се да пробвам и от другите им неща.

# 3
  • Мнения: 436
Здравей и от мен. Не знам към кой вид пудра си се ориентирала аз лично харесвам ето тази
С светлоотразяващи частички. Трайна е и матира много добре. Има я в два прозрачни естествени цвята. Компактните са общо взето малко тъмнички и не стоят естествено поставени на лицето. За това на мен не ми допадат особено.

Перлите също нещо не ми допадат. Не като качество, а по скоро като цвят. Определено са бронзиращи  и също тъмнички към кафявото. Аз харесвам леко розовеещи перли или теракота. Понеже ги ползвам като руж. Но който търси бронзиращ ефект може би ще му харесат. Забелязах освен това, че като нанеса от перлите някак си прекалено пудрен е ефекта на лицето ми. За това и не ги ползвам вече.

Базата за лице е добра. След като се гримираш след нея имам пред вид руж, просто залепва и си стои цял ден. Базите по принципт съдържат восъци които карат грима да залепва по лицето и го прави траен. Освен това са полезни.

Червило нямам на Артдеко, но имам гланц от който съм доволна
Glamour Gloss. С средна покривност е с блестящи частици, траен е.
Другия глос Brillant Gloss е по плътен и с седефен блясък.

Друго, което с удоволствие ползвам на Артдеко е апликатора за сенки. С дълга дръжка е и се нанася с него много прецизно. Продава се с 3 допълнителни приставки и могат да се сменят според цвета на сенките. Дунапренчето на апликатора е също много качествено.

Не съм доволна от базата за устни, с пудрен ефект е и е определено за плътно червило. Може би който ползва такова ще я одобри.

Спиралите за обем не са нищо особено не съм впечатлена.

Интересент продукт е течния контур за устни нещо като маркер. Супер добре очертава има в естествени до цвета на устните цветове и е много траен. Има също маркер за цялата повърхност на устните също много траен да не кажа цял ден. На мен лично не ми допада, че всички маркери са на спиртна основа. Но контура е ОК.

Лаковете са с поносима трайност, но се нанасят добре. Сега са пуснали нови лакове с двойна кръгла четка за перфектно нанасяне. Не съм ги пробвала но изглеждат интересни.

Доволна съм много от тампоните за очи с екстракт от краставица. Понякого имам дълги и натоварени дни (нощи) особено от луминисцентно осветление клепачите ми натежават. И като си сложа от тези тампони веднага премахват умората от очите ми, направо ми олеква . Много дъбър освежител и овлажнител са.

Сенките са в 3 основни серии: почти без блясък; с перлен седефен блясък и с брокатени частички. За всеки вкус има по нещо.

Това е май за сега. Иначе има и други хубави продукти за маникюр, педикюр, но въпросът ти беше по точно за декоративната козметика за това спирам до тук.

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 01:19 от strandwasser

# 4
  • Мнения: 1 341
А къде може да се намери тази козметика. аз в стара тема бях чела, че ги има до Плиска. Проверих там, но момчето, което продава каза, че вече не я зарежда. Имам спомени за ЦУМ партер. Другаде  къде newsm78

# 5
  • Мнения: 3 342

strandwassersmile3501

Постингът ти е невероятно изчерпателен, полезен и информативен.
Благодаря ти!

Лично аз не съм използвала нищо от козметиката на Арт Деко, но възнамерявам скоро да попълня този пропуск.

# 6
  • Мнения: 7 186
strandwasser, а базата за лице какво представлява? Че фиксира ясно, но преди фон дьо тена ли се слага, след него или самата тя има ефект на фон дьо тен?
А за червилата нещо да кажеш? Гледам, че има едни с блясък, много си падам по такива. Simple Smile

Ето и сайта, който иска да зяпа: Simple Smile

http://www.artdeco.de/index.php?id=19&L=1

# 7
  • Мнения: 669
Благодаря на всички,страхотни сте Grinning
Ще чакам за още мнения.

# 8
  • Мнения: 669
Здравей и от мен. Не знам към кой вид пудра си се ориентирала аз лично харесвам ето тази
С светлоотразяващи частички. Трайна е и матира много добре. Има я в два прозрачни естествени цвята. Компактните са общо взето малко тъмнички и не стоят естествено поставени на лицето. За това на мен не ми допадат особено.

Перлите също нещо не ми допадат. Не като качество, а по скоро като цвят. Определено са бронзиращи  и също тъмнички към кафявото. Аз харесвам леко розовеещи перли или теракота. Понеже ги ползвам като руж. Но който търси бронзиращ ефект може би ще му харесат. Забелязах освен това, че като нанеса от перлите някак си прекалено пудрен е ефекта на лицето ми. За това и не ги ползвам вече.

Базата за лице е добра. След като се гримираш след нея имам пред вид руж, просто залепва и си стои цял ден. Базите по принципт съдържат восъци които карат грима да залепва по лицето и го прави траен. Освен това са полезни.

Червило нямам на Артдеко, но имам гланц от който съм доволна
Glamour Gloss. С средна покривност е с блестящи частици, траен е.
Другия глос Brillant Gloss е по плътен и с седефен блясък.

Друго, което с удоволствие ползвам на Артдеко е апликатора за сенки. С дълга дръжка е и се нанася с него много прецизно. Продава се с 3 допълнителни приставки и могат да се сменят според цвета на сенките. Дунапренчето на апликатора е също много качествено.

Не съм доволна от базата за устни, с пудрен ефект е и е определено за плътно червило. Може би който ползва такова ще я одобри.

Спиралите за обем не са нищо особено не съм впечатлена.

Интересент продукт е течния контур за устни нещо като маркер. Супер добре очертава има в естествени до цвета на устните цветове и е много траен. Има също маркер за цялата повърхност на устните също много траен да не кажа цял ден. На мен лично не ми допада, че всички маркери са на спиртна основа. Но контура е ОК.

Лаковете са с поносима трайност, но се нанасят добре. Сега са пуснали нови лакове с двойна кръгла четка за перфектно нанасяне. Не съм ги пробвала но изглеждат интересни.

Доволна съм много от тампоните за очи с екстракт от краставица. Понякого имам дълги и натоварени дни (нощи) особено от луминисцентно осветление клепачите ми натежават. И като си сложа от тези тампони веднага премахват умората от очите ми, направо ми олеква . Много дъбър освежител и овлажнител са.

Сенките са в 3 основни серии: почти без блясък; с перлен седефен блясък и с брокатени частички. За всеки вкус има по нещо.

Това е май за сега. Иначе има и други хубави продукти за маникюр, педикюр, но въпросът ти беше по точно за декоративната козметика за това спирам до тук.

strandwasser ,

очарована съм от постинга ти,аз не съм се ориентирала още каква пудра да си взема.За сега ще си взема базата за лице и фон дьо тен.Кожата ми е смесена,като на бузите е суха и дехидратирана.Аз съм на 36 години и имам чувството,че като си сложа някаква пудра ми се подчертават бръчиците,които преди пудрата са почти незабележими.До сега съм ползвувала само компактни пудри.Тази,която ми препоръчваш ми харесва,аз търся точно такъв ефект.
Много ти благодаря за полезната и изчерпателна информация Grinning Grinning Grinning

# 9
  • Мнения: 436
Здравейте момичета,
От доста време ползвам продукти на тази фирма и за това имам много информация вярно е.
Имат неща за всеки вкус и качеството е добро.

Necha насипните пудри са едни от най фините по принцип за това са и в такова състояние. Тази на Арт деко е транспарентна почти няма цвят като се нанесе и не ми се вярва да подчертава бръчиците. Пък и не вярвам да са някои дълбоки бръчки по скоро както ти казваш бръчици. Хубаво е да имаш четка за пудра и да слагаш само там където имаш нужда от матиране. А бузките ги пропусни щом нямат нужда. Аз така правя слагам тук таме. Бих ти препоръчала ФДТ на Виши Flexilift Teint за под пудрата. Той е много фин и лек за корекция на малки бръчици е чудесен.

Лейди, базата да под ФДТ се нанася както базата за клепач под сенките, базата за мигли под спиралата. Тази база няма цвят, не е задължително да слагаш след нея ФДТ, но не прикрива недостатъци кой знае колко.
Червила не съм имала но не ми пречи утре на бързо да тествам някое от тях. В форума някое от момичетата беше споделило, че са трайни. Ще им видя и блясъка какъв е перлен или с блестящи частици и ще ти кажа.

Пропуснах да спомена базата за мигли. Имах малък проблем при почистване на спиралата си. Падаше по някоя и друга мигла. Започнах да си слагам от тази база вечер преди лягане и спях така. Препоръчва се и в упътването. Миглите ми се стабилизираха само след няколко пъти ползване. Сега не остава нищо по тампона като си махам спиралата и съм много щастлива.
Освен това прави миглите гъстички и ги уплътнява. Имам предвид под спирала нанесена. Бяла е на цвят като базите на Мейбилин, Лореал и други такива.

# 10
  • Мнения: 669
strandwasser ,

Искам отново да ти благодаря за вниманието и полезните съвети  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 986
 Strandwasser,сподели,моля те като пробваш червилата на АртДещо-аз имам само сенки и съм много доволна PeaceА за фон дьо тен-ите имаш ли впечатления ThinkingЗаинтригува ме с тази основа за мигли Thinking-ще я пробвам WinkПоздрави,и благодаря за полезната информация Hug

# 12
  • Мнения: 26
Използвала съм очната линия на АртДеко и си спомням, че бях много доволна. Беше по-добра от тези на Лореал, Макс Фактор и такива подобни.

# 13
  • Мнения: 7 186
Лейди, базата да под ФДТ се нанася както базата за клепач под сенките, базата за мигли под спиралата. Тази база няма цвят, не е задължително да слагаш след нея ФДТ, но не прикрива недостатъци кой знае колко.
Червила не съм имала но не ми пречи утре на бързо да тествам някое от тях. В форума някое от момичетата беше споделило, че са трайни. Ще им видя и блясъка какъв е перлен или с блестящи частици и ще ти кажа.

Благодаря за отговора! Hug

Май ще пробвам и базата за мигли. Laughing

# 14
  • Мнения: 436
От червилата- Perfect Shine е лъскаво може би ще ти допадне. Покривност средна. Трайно е.
Другия вид Perfect Color бих определила по- скоро като матово но не силно матово. Приятно е и цветовете са много и хубави. Средна покривност.

Тъкмо бяха заредили една нова серия за сезона, която ми се стори интересна. Цветовете бяха доста наситени и тъмнички. С едри блестящи частички. Май ще ме изкуши.

Общи условия

Активация на акаунт