Заплашва да ми вземе детето и да нарани близките ми...

  • 3 937
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте...
Отдавна ви бях писала.
За тези които не помнят, да прочетат тази тема.
Дълго търпях и днес се престраших! Казах му, че искам да го напускам и че решението ми е окончателно.
Първо побесня, после се успокои, после пак побесня и заяви, че няма да допусне да му вземат детето, визирайки мен и по-скоро моите родители, при които ще живеем. Започна да ръси заплахи, ама не точно директно. Един вид казваше нещо от сорта за "някои хора", "няма да разреша хора, които еди-какво-си.."
Въпросът ми е, полицията може ли нещо да направи? Ако има се обадя и им кажа, че го напускам, а той заплашва да задържи детето насилствено и заплашва близките ми, дали ще ми кажат "ами, трябва поне да ви понабие, за да направим нещо..." или ще помогнат?

# 1
  • Мнения: 928
Едва ли ще мога да ти дам адекватен съвет, защото не отглеждам сама детето си и не знам какви са трудностите на самотните майки. Ще ти кажа само, че не е здравословно за детето да живее в такава атмосфера. Ако искаш да е щастливо то, трябва да си щастлива и ти. Най-страшното според мен е минало - вече си му казала решението си. Опитай се да му обясниш, че няма да му отнемаш детето. Уговорете се кога малкия ще е с него - може всяка събота по цял ден да са заедно или нещо такова. Детето ще е хиляди пъти по-щастливо да вижда мама и тати усмихнати и спокойни.
Доколкото разбрах досега не те е наранявал - не си споменала обратното, така че не се страхувай. Според мен той цели точно да те сплаши. Опитай се да останеш спокойна и непреклонна при разговорите ви. Дано и той прояви разум. Стискам палци всичко да мине добре   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 863
Ами сега само не се оставяй да те разколебае или изплаши до степен да се откажеш от решението си.
Пиши на Пела на лични или в адвокатската тема най-отгоре, нали затова са забити там- в случай на спешност човек да може да получи бързо и адекватен съвет.
Взимай си бебето докато го няма и отивай при вашите. Ако реши да нахлува- звъниш в полицията. Не се плаши и сега точно се дръж, много е важно! Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 624
Спокойно не може да ти вземе детето , нищо не може да направи .Като си решила да се разделяте вземи си детето и си тръгни ,може да заведеш и дело за издръжка ,тия дела са освободени от държавна такса и разноски.
Човек когато е несигурен  заплашва , това си е психология ,но за това нека някой психолог да изрази мнение .

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
До колкото знам може да извикате полиция и те дори ще ви защитат. Не съм прибягвала до тяхните услуги но това от други хора знам, че правят.

А дори при близки хора за битов сигнал са идвали. Влязоха успокоиха мъжа и съдействаха съпругата и децата да вземат багаж и да излязат.

# 5
  • Мнения: 357
Мисля, че няма защо да се притесняваш излишно, те всички така правят! Като видят, че нищо друго немогат да направят и започват да заплашват. А като им тропнеш малко по-силно с крак и се стъписват и незнаят какво да правят. Въпроса е ти да си силна и да не се поддаваш, за да може да вземеш най-доброто решение.
А за полицията - аз също не съм прибягвала, но една приятелка е звъняла, идват, друг е въпроса какво правят като дойдат. Мисля, че зависи на какви хора ще попаднеш, но на теб ти е достатъчно само  да дойдат. Гарантирам, че мъжа ти като види полицаите и ще си забрави заглавието Wink  При най-малкия повод звъниш, вкарваш малко повече театър в цялата история, те да си свършат работата, всичко ще се документира и в последствие може да ти е от полза при евентуален спор за родителски права Mr. Green
 Hug Успех и щом си сигурна в решението си не се връщай назад!   bouquet

# 6
  • Мнения: 6 315
Само не се плаши! Вземи си детенцето и отиваш при родителите си. Не се поддавай на заплахи и не се оставяй да те тормози. Кураж!

# 7
  • Мнения: 2 116
Миличка, смятам че си взела правилното решение! Не се предавай сега, когато си решила да го напуснеш! Ако се откажеш от това си решение, после ще съжаляваш много повече! Бъди силна и смела! Това е верният път към щастието! Кураж мила!   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 655
Реакцията у е напълно нормална. От опит знам, че ..."куче, което лае не хапе".
По добре да вика и беснее, отколкото да мълчи и крои планове само в главата си.
Допуснала си грешка.
Трябвало е да действаш по следната схема:
1. Завеждаш детето при родителите си;
2. Изнасяш си багажа;
3. Определяш му среща на публично място;
4. Там му съобщаваш новината;
5. На следващият ден завеждаш дело за развод.

ПОЛИЦИЯТА: Няма да ти помогне. Ти си женена, нямаш заведено дело. Днес те потупва, утре може пак да сте заедно. Жените често си менят мненията, а това че искаш не значи, че си готова за развод. Не разчитай на тях.
Хиляди мъже потупват жените си и те не се месят, нямат право.

Ако имаш заведено дело за развод, вземи копие от ВПИСАНА ИСКОВА МОЛБА. Тогава, ако ти посегне отиваш в съдебна медицина и се освидетелстваш. Пускаш жалба до тях. Може да ти обърнат внимание, но ще е налице непоколебимо желание да се прекрати брака с развод.
Пиши, ако имаш други  въпроси, но най-добре е да си наемеш адвокат и да поставиш началото.

# 9
  • Мнения: 714
Реакцията у е напълно нормална. От опит знам, че ..."куче, което лае не хапе".
По добре да вика и беснее, отколкото да мълчи и крои планове само в главата си.
Допуснала си грешка.
Трябвало е да действаш по следната схема:
1. Завеждаш детето при родителите си;
2. Изнасяш си багажа;
3. Определяш му среща на публично място;
4. Там му съобщаваш новината;
5. На следващият ден завеждаш дело за развод.

ПОЛИЦИЯТА: Няма да ти помогне. Ти си женена, нямаш заведено дело. Днес те потупва, утре може пак да сте заедно. Жените често си менят мненията, а това че искаш не значи, че си готова за развод. Не разчитай на тях.
Хиляди мъже потупват жените си и те не се месят, нямат право.

Ако имаш заведено дело за развод, вземи копие от ВПИСАНА ИСКОВА МОЛБА. Тогава, ако ти посегне отиваш в съдебна медицина и се освидетелстваш. Пускаш жалба до тях. Може да ти обърнат внимание, но ще е налице непоколебимо желание да се прекрати брака с развод.
Пиши, ако имаш други  въпроси, но най-добре е да си наемеш адвокат и да поставиш началото.

Пела, страхотна си! Както винаги!  Peace Защо те нямах като адвокат, когато трябваше Confused

Обаче .... мами, приказките, че не може да ми вземе детето ги бях чувала и аз. Това не му попречи на бившия да дойде, на ни нашока репите (на мен, майка ми и баща ми) и да отнесе детето като вещ. И господ не можа да ми помогне.
Ще посъветвам майчето да бъде МНОГО внимателна с даването на детето или с евентуалните "свиждания". Може да звучи егоистично но не можете да си представите на какви зверове могат да се превърнат бившите, като се усетят, че им се изплъзвате. Да внимават и твоите родители  Confused не се знае нищо ... по-добре да са подготвени за изненади  Confused че това си е вид война, в която се използват позволени и непозволени средства .... даже моят бивш ме предупреди, война ще бъде.
Не може да се разчита на полиция, прокуратура и т.н. ако няма бракоразводно решение или ако няма присъдени родителски права (то не че като има решение си дават зор).

А това, за "някоите" хора ... то си е част от тактиката за сплашване ... хич не се връзвай .... те всички бивши мизерници се оказват поне заместник шефове на мафията с хиляди връзки ... божке, колко са жалки  Joy

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Ако съм разбрала правилно тя няма брак. Не знам как стоят нещата при това положение...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 254
Първо да ви кажа с гордост, че аз съм въпросната майка!
С гордост, защото от вчера вече съм при родителите ми!
Слава богу всичко се разви нормално. Надявам се от тук нататък все така да бъде!
Благодаря ви сърдечно за съветите и бързите отговори!
С радост се присъединявам към групата на родителите отглеждащи сами децата си!
Благодаря ви отново!

Сега съм доста зле психически и все плача и аз не знам за какво. Нямам желание за нищо. Искам да легна и да спя 3 дни най-малко, но не мога. Надявам се да се оправя по-бързо.
Поздрави от нас с малкия Ивчо!

# 12
  • Мнения: 2 116
 spoko Браво мила!  Гордеем се с теб!  smile3501   bouquet

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Браво и пожелавам, лека полека, нещата да си дойдат на мястото.

# 14
  • Мнения: 215
Реакцията у е напълно нормална. От опит знам, че ..."куче, което лае не хапе".
По добре да вика и беснее, отколкото да мълчи и крои планове само в главата си.
Допуснала си грешка.
Трябвало е да действаш по следната схема:
1. Завеждаш детето при родителите си;
2. Изнасяш си багажа;
3. Определяш му среща на публично място;
4. Там му съобщаваш новината;
5. На следващият ден завеждаш дело за развод.

ПОЛИЦИЯТА: Няма да ти помогне. Ти си женена, нямаш заведено дело. Днес те потупва, утре може пак да сте заедно. Жените често си менят мненията, а това че искаш не значи, че си готова за развод. Не разчитай на тях.
Хиляди мъже потупват жените си и те не се месят, нямат право.

Ако имаш заведено дело за развод, вземи копие от ВПИСАНА ИСКОВА МОЛБА. Тогава, ако ти посегне отиваш в съдебна медицина и се освидетелстваш. Пускаш жалба до тях. Може да ти обърнат внимание, но ще е налице непоколебимо желание да се прекрати брака с развод.
Пиши, ако имаш други  въпроси, но най-добре е да си наемеш адвокат и да поставиш началото.

А ако дни наред не можеш да намериш районния инспектор и дори няма на кого да дадеш жалбата, какво правиш, оставаш да те тормозят ли. Всичко, което се казва и изписва е чисто теоретично, на практика е съвсем друго. Някой от далите съвети в тази тема да се е сблъсквал с поредната абсурдност на така наречената ни полиция. Истината е, че никой не може да ти помогне в такива случаи, ни полиция, ни адвокат, нито някакви си там организации. Само се моли по-бързо да се отървеш от този човек  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт