Мляко и колики

  • 798
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 688
Да споделя за коликите: Ние нямахме колики от 2-3 седмици и си мислех, че просто отшумяват. Ама не било това, просто мама направила, каквото трябва, за да не го боли детето  Simple Smile. Първо спрях млякото, както четох в библиотеката. Отделно пия чайче на Хип за кърмачки. То има копър и анасон и знам, че действа, защото като го започнах, спа за първи път 6 часа. Давам и два вида капки - Саб и едни белгийски Бейбифен, които са от копър, редуваме ги. Но се оказа, че спирането на млякото е било определящо - вчера изпих една чаша прясно мляко на закуска. Значи на следващото кърмене се започнаха едни писъци, едно извиване, направо щях да се изям от яд, че аз съм виновна. Сигурна съм, че е от това, защото предишният ден закусвах същото без млякото.
Така че, вярно е това, че коликите на кърмачетата са отражение на храната на майката.
Мога да кажа със сигурност, че и варена царевица и зрял боб не й понасят.
Днес проверих и киселото мляко - ефектът е почти същия - пищи. Горкото дете, няма да си експериментирам повече.
Някакви идеи как да си набавям калций чрез храненето - четох, че в бадемите имало, другите храни, съдържащи калций май са противопоказни за коликите...

# 1
  • София
  • Мнения: 369
ех как се надявах да мога поне кисело мляко да си хапвам......много ми липсва....и все пак си е за чудене - през цялата бременност съм изяла толкова много, а то сега  има против.....

живи и здрави!!!

# 2
  • Мнения: 942
ех как се надявах да мога поне кисело мляко да си хапвам......много ми липсва....и все пак си е за чудене - през цялата бременност съм изяла толкова много, а то сега  има против.....

живи и здрави!!!

В интерес на истината аз направо се тъпча с кисело мляко и да чукна на дърво коликите минаха бързо и почти неусетно Simple Smile

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Някакви идеи как да си набавям калций чрез храненето...

Суров, белен сусам... И желязо има в доволни количества... Прекрасна храна...

# 4
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Може кисело мляко, сирене и кашкавал, но не КРАВЕ, а овче или козе например. Така знам от моята педиатърка, така и правя,не съм забелязала да има проблем, но и не прекалявам де. Успех!

# 5
  • Мнения: 619
ех как се надявах да мога поне кисело мляко да си хапвам......много ми липсва....и все пак си е за чудене - през цялата бременност съм изяла толкова много, а то сега  има против.....

живи и здрави!!!

Ядях и прясно и кисело мляко,но след като Ави навърши месец и половина-2.
Интересното е,че коликите започнаха преди да започна с млякото и приключиха докато пиех мляко.(Имам предвид,че не съм го спирала заради коликите.)

Общи условия

Активация на акаунт