Операция- спасяване на сладкиш! Спешно!

  • 799
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Момичета, за 20 години откакто готвя за първи път ми се случва да забравя съставка на нещо, което готвя- помагайте!
Започнах да правя ябълковия сладкиш с карамел ( на който плодовете са отдолу и после се обръща), всичко направих като хората, и карамела ми стана страхотен, обаче в залисията ( бебето ревна и аз ха едното, ха другото) забравих да сложа бакпулвера!! Разтворих лимонтузу-то с вода, и забравих да го сложа заедно със содата! Стори ми се ,че тестото не е като друг път, дори уж погледнах да не съм забравила нещо, направо не знам как го забравих. Чак като насипах сместа в тавата видях чашката с лимонтузу! #Cussing out
А сладкиша вече е в печката...че и утре имаме гости  Rolling Eyes
Кажете какво да го правя като го извадя? Дали ако го сиропирам ще става за ядене?? Направо не мога да се побера в кожата си, че и други плодове нямам... Confused
Предложения??

# 1
  • NY
  • Мнения: 209
  Thinking Това ми хрумна..незнам дали ще свърши работа....

отрязваш с остър нож слой от тестото около 5 мм........треди да си обърнала сладкиша с плодовете нагоре. Този тънак блат го поставяш в подноса. Ватрешността , но не докрай,я изронваш на трохи........правиш крем ( за еклери....яйца , мляко ванилия,сигурно знаеш как се прави.....рецептата с точни мярки не я зная...sorry) или  защо не нешестян крем, може пък и някакво сладко да използваш............. та идеята е  да разбъркаш трохите с крема , или там каквото решиш, размазваш сместа върху тъничкия блат( които пък леко може за се сиропира  newsm78 ) и обръщаш останалата част с плодовете върху всичкото това............

успех.........и кажи как се справи с положението   chef

# 2
  • Мнения: 25 562
Я кажи какво стана? Защото ми се струва, че не фатална липсата на лимонтозуто.  Laughing Ще има малко соден вкус блатът, но при положение, че има плодове и карамел, мисля, че няма да се усеща много. А за бухването и содата би трябвало да е достатъчна.  Е, няма да е толкова бухнал, но... newsm78
Аз лично смесвам сода и лимонтозу на сухо, стривам ги с помощта на шише или бурканче и ги прибавям към брашното. Така рискът да забравя нещо е минимален.  Wink

# 3
  • Мнения: 2 427
И аз не мисля че е фатално,напротив,по фатално би било ако беше сложила само лимонтозуто:)
Не знам Как'Сийка Laughing какво ще каже по въпроса,ама аз мисля че като изстине може дори да не се забелязва че е правен със сода.Обикновенно аромата на сода се забелязва докато е горещ сладкиша.

# 4
  • Мнения: 7 091
  Само да кажа, че аз разтварям лимонтузу-то в малко вода и точно преди да го сипя в сладкиша слагам содата за да шупне в момента в който го слагам в тестото. Simple Smile Което пък значи, че и сода няма в тестото  Laughing Въобще от вчера съм направо върха на сладоледа  hahaha.
Накратко- обърнах го ( изглежда чудесно между другото, защото аз съчетах ябълките и със сливи и стана много красив ако не друго  Joy), а сливите и ябълките бяха пуснали малко сокче и то попи в сладкиша.
Да ви кажа има вкус и вид на плодов тарт  Laughing Така че от цялата работа май не е толкова фатална грешката ми, макар че ще се постарая другия път да не се получава така  Blush
Благодаря за идеите, аз го поднесох със сладолед и се получи много добре.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 427
Тандори,голяма си скица!Да беше почнала с това че липсва сода,не лимонтозу Laughing
Да кажеш после дали са го харесали у вас.Аз обикновенно и да сбъркам сладкиш,наш'то прасе всичко яде.Не ми дава никога да го хвърля,изяжда си го за закуска преди работа Crazy.

# 6
  • Мнения: 25 562
Тесто без набухвател - класически пандишпан. Няма лошо!  Laughing
Пък и щом са го харесали!  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт