Раждане....боли ли много?

  • 3 294
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,мили мами.Може и да се повтарям с тази тема,но тъй като съм нова и не сам разглеждала форума много обстойно  реших да Ви попитам дали има нещо "страшно" когато настъпи момента на раждане?Сега сам в трети месец,знам че има още доста време до този момент,но аз искам да знам какво ще   изпитам тогава и ще сам Ви много благодарна ако ме информирате малко относно този момент.Благодаря...

# 1
  • Мнения: 407
Все още не съм раждала и не знам колко боли,но съм сигурна,че при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

# 2
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз родих без всякакви упойки и не мога да кажа че не боли, но в момента, в който ти покажат детето, болката просто изчезва. Може би / поне при мен беше така/, болката е по- силна докато стане пълното разкритие, а при мен това траеше около 1-2 часа. Преди това  беше поносимо - мога да я сравня с менструални болки. След силната болка  следват напъните, които при мен траеха около 15 мин, и това е. Искам да отбележа че при мен беше доста леко за първо раждане. Ако те е страх от болката, ползвай епидурална упойка. Също много помагат методите за дишане - можеш да се упражняваш когато раждането наближи. Аз се бях заинатила да не ползвам упойки и не съжалявам. Всичко преминава и се забравя. При второ дете пак бих родила така, живот и здраве, но всеки е свободен сам да направи избор.

# 3
  • Мнения: 286
Боли, при контракциите, но болката е през интервали и имаш време да поемеш дъх. Има какви ли не обезболяващи методи, и раждането може да мине като песен. Така, че няма страшно. Аз специално си бях вкъщи докато получих пълно разкритие и си изживях всяка една болка, нощницата ми беше залепнала за гърба. Но пък като отидох в болницата, родих за 20 мин., още на излизане от асансьора както си лежах в количката, напънах се /щото не можах да овладея напъна/ и Владо изскочи в ръцете на доктора. След два часа бях кукуряк!  newsm10Ако бях по-млада щях да си родя още деца - това го казвам съвсем сериозно! newsm53
Успех и най-важното е да си спокойна! Предстои ти най-прекрасното изживяване на света!

# 4
  • Мнения: 7 474
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace

# 5
  • Мнения: 8
благодаря Ви много за отговорите,то като му дойде момента май няма какво толкова да го мисля...

# 6
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
smile3521

# 7
  • Мнения: 409
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
newsm10

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз си исках епидуралка, но анестезиолога каза, че нямало смисъл да ми слага, щом при 6 см и контракции на 1 минута се хиля като варена тиква Mr. Green ... Ами не ме боля толкова, но си ми сложи за всеки случай. То и докато ме заболи, взех че родих! Много бързо стана всичко! Crazy А и мъжа ми беше до мен и бях супер спокойна, вероятно и това е дало отражение. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 8 931
Най-важното ед асипозитивно настроена. Още ти е много рано да мислиш за болката, пък и тя преминава  и остава най-хубавото нещо на света. Не си разваляй бременноста с такива тревоги отсега.

# 10
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Все още не съм раждала и не знам колко боли,но съм сигурна,че при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

Peace

# 11
  • Мнения: 3 042
Ако ти кажа, че не боли ще те излъжа. Но не бива да се плашиш. Много е важно да си спокойна и всичко ще мине добре.
Лека бременност и още по-леко раждане ти желая!

# 12
  • Мнения: 5 026
 Доста понаболва  Wink Но се забравя много бързо цялата болка след като видиш човечето  Laughing. Най-болезнени са контракциите, а самото раждане минава бързо. Аз тия неща ги изтърпях, но шиенето "ми разказа играта"  Shocked Но както са казали по-горе
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
newsm10

# 13
  • Мнения: 316
От подобни теми аз се бях наплашила  Simple Smile
Каквото и да ти кажат неможеш да го сравниш с това което точно ти ще изпиташ  Wink
Аз бях толкова наплашена, че ревях за епидурална още до като оформяхме документите за приемане, а акушерката ми успокояваше, че каквото поискам ще получа   Grinning
Бях си с едни хуууубави контракции (точно като за напъни), които изобщо не бяха непоносимо болезнени - както са го описали по-горе точно като болки при менструация. Като ме качиха на магарето да ми проверят разкритието бях с 8 см и нямаше време дори и за клизма  Joy
Като разбрах, че ще раждам и без упойка допълнително се стресирах, а докито ми вика: "Какво се притесняваш като ти вече си родила..."
И беше много права - само дато се бях стресирала, а си родих като "пич"  Joy Joy Joy
Няколко напъна, а през това време бях в транс (почти всички жени са така) и бебка изхвърча като тапа от шампанкто  Joy
Важното е само да слушаш докторите. То в тоя момент изобщо не ми се мислеше, но слушах и изпълнявах и после ми казаха, че перфиктно съм се справила.
Хайде леко раждане изобщо не се шашкай!  Hug

# 14
  • Мнения: 1 531
Здравейте,мили мами.Може и да се повтарям с тази тема,но тъй като съм нова и не сам разглеждала форума много обстойно  реших да Ви попитам дали има нещо "страшно" когато настъпи момента на раждане?Сега сам в трети месец,знам че има още доста време до този момент,но аз искам да знам какво ще   изпитам тогава и ще сам Ви много благодарна ако ме информирате малко относно този момент.Благодаря...

боли, ама и човек се мобилизира в тези часове. сега само имам спомен, че при напъването ужасно ме заболя в началото, обаче изобщо не мога да ти опиша болката, изтрито ми е. забравих я веднага.

Общи условия

Активация на акаунт