Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Русе

здравейте:) нашата Далия редовно хълца след ядене, понякога доста продължително...на какво се дължи това? от друга страна рядко се уригва след хранене, въпреки подканите. може би двете неща са свързани?
Цитирай

Пловдив

Мисля че са свързани, защото и при двете има промяна в дишането.
  Може би по-упорито трябва да изчаквате да оригва, леко да я накланяте напред и т.н.
  А при хълцане - или малко мляко или малко вода. Но като цяло е често срещано за тази възраст.
Цитирай

София

аз знам, че е свиване на диафрагмата самото хълцане, а при бебетата не се повлиява от вода, както при възрастните, само отшумява.
Цитирай

Русе

Ще отшуми!Мен на тази възраст ме беше страх да давам вода или биберон и понякога хълцаше повече от 20 минути. Сега вече не хълца почти.
Цитирай

не е задължително да се оригва всеки път след хранене. а хълцането май наистина трябва само да спре, не се повлиява от вода. незнам какво го причиняма, но бебчетат и в коремите хълцат доста.
Цитирай

Хълцането е доста често срещано нещо. Някъде четох, че се дължи на несъвършенството на диафрагмата в тази възраст и постепенно отшумява.
Цитирай

gatorland

И ние бяхме така, вода наистина не помага. Бях чула или чела някъде, че е от повечко хапване. Може и да има логика в това, защото при нас все ставаше след ядене.
Цитирай

При наш нероден бебчо хулцането трае между 5 и 20 минути, питах докито каза, че е нормално.. предполагам, че този навик при нас няма да изчезне и след това
Цитирай

там, дето буки сплитат върхари

Мисля,че хълцането е точно заради това,че не се уригва.В болницата ми казаха,че хълцат от задържане на въздух. А и аз забелязвам,че хълца дълго,ако не се е уригнала. Давам вода,ама колко помага newsm78
Цитирай

Пловдив

Сега се сетих, че на дъщеря ми много й помагаше да спре да хълца смяната на положението - ако е легнала я обръщах на друга страна или разходка и из апартамента. Laughing
Цитирай

Стара Загора

И при нас хълцукането е винаги след ядене,а оригването ни е жива мъка   Rolling Eyes
Цитирай

В.Търново

Аз да попитам бременните Wink-как познавате,че бебо хълца newsm78-аз си усещам постоянно ритничетата,движенията вътре в мен,но не мога да различа дали хълца или не Thinking
Цитирай

Аз да попитам бременните Wink-как познавате,че бебо хълца newsm78-аз си усещам постоянно ритничетата,движенията вътре в мен,но не мога да различа дали хълца или не Thinking
Sophi, бебо като се разхълца усещам едни много ритмични разтръсквания на корема .. аз дори в началото си мислех, че  може би някъде му хващам пулса, но това е доста бавано за пулс и същевременно ритмично..
Цитирай

Ямбол

Каква е причината за хълцането? - приятно четене!
Цитирай

София

Яна също хълцаше почти след всяко хранене през първите месеци. В последствие отмина Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.