Какво правите със старите вестници?

  • 4 959
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Вкъщи почти всеки ден се купува вестник и те се трупат къде ли не.Отделно са списанията,но те не са ми проблем,за тях се намира място.Единственото,което мога да направя с вестниците е да ги изхвърля,аз така и правя периодично,но ми хрумна,че някой може да има по-разумно решение от моето. newsm78

# 1
  • Мнения: 6 167
по практично....
едно време баба ми си пълнеше шапките с весници, за да не им се разваляла формата.
други хора ги накъсват и ги използват за тоалетна хартия
друго .... опаковане на разни неща при преместване от къщата .. например чаши.
дуго ... правиш библиотечка в тоалетната, мъжете обичат да 'четат'.
друго... постилаш си разни шкафчета
друго... за миене на прозорци.... едно време мама ме е учила накрая се минава с вестник ( ама немотия беше тогава).
друго... 'подпалки' за печка. ако имате вила например на дърва много полезно

Едно врмее събирахме и давахме на вторични суровини. така съм си 'купила' Граф Монтре Кристо, от хартия предадена на пункт. Сега незнам дали има.

Та така, още мога да мисля и измислям, но едва ли не си се сетила и ти за тези 'приложения'.

Моите списания, оферти и вестници отиват в коша за боклук.

# 2
  • Мнения: 126
Аз използвам вестниците в помощ при готвене.Разпъвам си дебел пласт вестник и си беля картофите,краставици,домати,после завивам и в торбичката за боклук.Така не се разтичат сокове.Също върху парче вестник си слагам нарязаните за пържене картофи да се отцеждат,за да не пръскат като луди като ги пусна в мазнината.Мъж ми си ремонтира вкъщи върху тях нещо...
Вярно не купуваме всеки ден,но винаги има какви ли не вестници и списанийца!
 Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 6 167
Аз използвам вестниците в помощ при готвене.Разпъвам си дебел пласт вестник и си беля картофите,краставици,домати,после завивам и в торбичката за боклук.

това е страхотно приложение, и аз също го правя, а за майка ми е закон

# 4
  • Мнения: 2 495
Аз използвам вестниците в помощ при готвене.Разпъвам си дебел пласт вестник и си беля картофите,краставици,домати,после завивам и в торбичката за боклук.Така не се разтичат сокове.Също върху парче вестник си слагам нарязаните за пържене картофи да се отцеждат,за да не пръскат като луди като ги пусна в мазнината.Мъж ми си ремонтира вкъщи върху тях нещо...
Вярно не купуваме всеки ден,но винаги има какви ли не вестници и списанийца!
 Heart Eyes
И аз така правя, както и когато готвя(понеже готвя на газов котлон)слагам парче вестник под котлона, за да не пръска олиото.После е чистичко Peace

# 5
  • Мнения: 5 140
Хвърлям ги и оставям по един два за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 1 959
При нас всичко се рецикра на всеки две седмици.Имаме си специални торби в които се събират весниците и така се отървавам от тях.Иначе ние копуваме по два веснка на ден.

# 7
  • Мнения: 648
  Давам на свекърва ми, изхвърлям ги, не обичам да ми задръстват етажерката, която е отредена за тях Whistling Съхранявам си повече списания, до мига в който ги набара Александра Laughing

# 8
  • Мнения: 781
Ами котето ми ходи по голяма нужда на тях

# 9
  • Мнения: 6 155
Хвърлям повечето. Оставям по няколко, за да беля картофи в/у тях  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Хвърлям повечето. Оставям по няколко, за да беля картофи в/у тях  Laughing

 Peace

# 11
  • Мнения: 1 063
Важните за мъжа ми събирам в големи найлонови пликове, а той обещава да ги прегледа някой ден, а аз се ядосвам. Ежедневници и други - изхвърлям.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
В торба и до казана, има хора, които се нуждаят и от моите стари вестници  Peace
А картофите си беля на разтворена найлонова торбичка  smile3534

# 13
  • Мнения: 6 618
изхвърлям ги

# 14
  • Мнения: 7 379
                     Паля си камината ,даже и не стигат,а ползвам и тези на приятелките си.Не ми стига умение да се справя с таз задачка само с един вестник. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт