Оцет в салатата с домати?

  • 6 087
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 589
Поразпитах и се оказа, че така правели майките им  Crazy Ама аз като не слагам, моят син ще слага ли?  Joy

По този въпрос - навремето бях чела един много хубав разказ от българска писателка. Ставаше въпрос, че все не може да направи мляко с ориз по вкуса на мъжа си, все не е като на майка му. Накрая избухва и му заявява, че рецептата е точно тази, по която го прави свекървата. А той отговаря, че не е, защото майка му слагала канелата отгоре на лентички, а жена му - на квадратчета. В първия момент жената побеснява, но като се замисля, се успокоява, че някой ден и нейният син така ще намира кусури на жена си, че слага канелата на лентички, а не на квадратчета като мама.  Joy

# 31
  • Мнения: 2 427
Аз веднъж чух тази реплика от моя,Как'Сиике и една седмица се наложи наистина да яде у майка си:),
от тогава се изказва за разликите м-у двете кухни  единственно ако аз съм приготвила нещо по добре от мея:).Мамони!И моя тати exexeeeee...

# 32
  • Мнения: 25 589
Уф, пък моят ме сравняваше с баба си!  Shocked Която, на всичко отгоре беше починала, та всяка пряка конкуренция или обмен на рецепти бяха немислими...  ooooh! Да си призная, даже съм плакала от обида - хем омете 3 порции, хем ми намери кусури накрая. Докато един ден ми писна и твърдо заявих, че който не харесва, ще си готви сам.  Naughty
 Оттогава много ме хвали!  Wink Mr. Green 

# 33
  • Мнения: 377
Аз сагам по-малко балсамов оцет и досега не е имало оплаквания - нито от скъпия, нито от гости.   Peace
И според мен обаче е безмислено да се спори по отношение на вкуса, у нас всеки яде каквото му харесва и въобще не ми е хрумвало да се обиждам, ако нещо което съм сготвила не се хареса. Например мюсли тортата на Слада Хапка първия път си я изядох сама и от тогава правя по две, една за мен и една с мед и течен шоколад за всички останали.  Mr. Green

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Уф, пък моят ме сравняваше с баба си!  Shocked Която, на всичко отгоре беше починала, та всяка пряка конкуренция или обмен на рецепти бяха немислими...  ooooh! Да си призная, даже съм плакала от обида - хем омете 3 порции, хем ми намери кусури накрая. Докато един ден ми писна и твърдо заявих, че който не харесва, ще си готви сам.  Naughty
 Оттогава много ме хвали!  Wink Mr. Green 
И при нас е същата ситуация. В началото много се дразнех, но след като веднъж се изпусна че нещо съм го наготвила по-добре от баба му спрях.
А за оцета, аз си мислех, че само моят мъж ги яде така доматите. В началото на брака ни пробвах да се преборя със себе си, но не се получи. В крайна сметка всеки си ги яде в отделна чиния, защото на мен комбинацията от домати с оцет ми е страшно гадна.

# 35
  • MUC
  • Мнения: 571
Да, слагаме. Тук рядко попадам на вкусни домати Confused

# 36
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И да и не  Laughing. Когато ни скимне слагаме, иначе на супа обичам да си слагам в умерени количества. Като бях студентка приятелите с които хапвах в стола редовно се оливаха с оцет, слагаха на ориза с пиле и твърдяха, че им е много вкусно  Sick.

# 37
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
слагам и то многоооооооооо!
И на млечна салата и на таратор слагам  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 6 164
Ох, сега ще си легна провесила нос... Ама много оцет ядете бе...  Laughing
А аз си мислех, че съм му фен, понеже си давя краставиците в него... Blush

# 39
  • Мнения: 1 176
Да,слагам-съвсем малко.Но ползвам предимно ябълков оцет.

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Обожавам ги с много оцет!Без него ми се струват мазни и безвкусни в салата Sick

# 41
  • Мнения: 5 299
Много странен спор.  newsm78 Щом става въпрос за вкус, особено за храна, няма правила. Всеки си подправя така, че да му е вкусно.
И аз исках да кажа същото! bowuu Не бих спорила за нечий вкус. Който, както му е вкусно, така да си яде. Имам един приятел, който пък си слага оцет и олио на пържени картофи. Въпрос на вкус. Grinning
Аз лично слагам на доматите.И на супата слагам оцет, ако няма лимонов сок.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Омръзна ми да споря с моя мъж! Close
Пак поля доматите с оцет Sick, аз твърдя, че се ядат с олио и сол!
Айде да видя кой прав и кой крив. Crossing Arms
При нас е точно обратното - аз слагам оцет на доматите, както и на почти всичко останало Rolling Eyes. Изглежда вкусът ми е леко извратен....
Мъжът ми пък - не, и не #Cussing out, ненавижда оцета и го надушва веднага /дори и капчица да съм сложила/. Затова вкъщи салатите са в отделни чинии и всеки сам си ги овкусява, само мир да има. Simple Smile

П.П. Много готина темичка.  Wink

# 43
  • Мнения: 4 629
Ние слагаме - въпрос на вкус е. Няма прав и крив тук  Wink

# 44
  • Мнения: 6 320
Ако салатата е само от домати - не слагам оцет.

Обикновено обаче правя голяма салата - с лук, печени и сурови чушки, краставици и домати.
Тогава първо нарязвам лука, пиперките и краставиците, поръсвам леко със сол, слагам оцет и разбърквам.
После нарязвам доматите, посолявам ги отгоре, поливам всичко с олио (или зехтин) и тогава разбърквам всичко.


П.П.
Тази тема ми напомня за един невероятен скандал между мен и бившо мое гадже - темата на скандала бе дали на таратора се слага оцет или не.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт