ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ

  • 2 401
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Да, имах. Детето ми не беше прието в градината, която е срещу блока ни. Почти всички приети деца не са от района, въпреки уверенията, че това е голямо предимство... Подадох молба в началото на юни в друга ДГ и живот и здраве дъщеря ми ще ходи там. В друг квартал е, но няма как...Щом искам да посещава детска градина- така ще  е.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 216
Не.
Иво е приет в една от детските градини в квартала. Подадох молби в трите детски градини, които са най-близо. В първата, в която проверих, беше приет. В другите-не. Предполагам, че директорите на детските градини са наясно, че родителите подават молби на повече от 1 място, и по някакъв начин съгласуват приема на децата, защото всичките 5 деца, за които заедно подадохме молби навсякъде, са приети само в едната градина.
Едно от хубавите неща в "Западен парк" е, че кварталът е стар, има детски градини от едно време още, няма бум на ново строителство и, съответно-не е пренаселен с много нови млади семейства с деца. Засега, като че ли, съществуващите детски градини успяват да поемат децата в района. Но в кварталите с много новопостроени сгради надали е така.

# 17
  • Мнения: 1 033
Нас ни приеха без проблем, може би защото се ползваме с предимство - работя като учителка, ама за по-нататък,т.е за второто може да се променят нещата, защото на срещите с кмета и директорките на градини директорката на нашата щеше да ме изяде направо - не спря да ме пита какъв ми е проблема и за какво толкова се боря newsm78
Жени, относно градините във Варна - от тази година през лятото ще почиват само тези, които се нуждаят от основен ремонт. Освен това кметът увеличи чрез някакво споразумение (все съм с Жоро по срещите и половината неща не чувам Embarassed) работното време през лятото до 19.30. Това се сещам засега.
Ако имаш други въпроси за Варна, питай:) И успех!

# 18
  • Мнения: 96
Не, нямах никакъв проблем с детската градина

# 19
  • София
  • Мнения: 4 884
Да, имах проблем с детската градина. Използвах връзки по необходимост, иначе щяхме да си седим цяла зима пред телевизора със свеки и да съзерцава сериалите.

# 20
  • Мнения: 3 886
С голямия нямах никакви проблеми само с кухнята .В детската на баткото ми казаха че сме с предимство(за беба) но ще видим.Никакви подкупи не съм давала.Искаха ми само в една единствена градина(аз бях подала на няколко места)в 50-ТА в зоната.там 2 мой комшиики дадоха по 300лв за дете #Crazy newsm78 #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 811
Учудващо за мен нямах проблем нито с приема в яслата,нито с градината.Е,нямаше места в градината срещу блока,далечко ми е другата градина,в която приеха Калин,но аз съм доволна,защото много ми я похвалиха градината-и персонала,и базата

# 22
  • Мнения: 2 534
Много моля , гласувайте

# 23
  • Мнения: 248
Гласувах с първата опция.
С голямото дете нямах проблеми при записването, но това беше преди 4 години. Сега съм подала молба за малкото месец след раждането (почти преди една година). Понеже септември излизат списъците, проверих в градината и се оказва, че за ясла май изобщо няма да се доредим - чакали 25 деца за 1 място. Евентуално след година и половина - две, може да ни се отвори парашута. А, забравих да спомена, че уж имаме предимство, защото баткото е в същата детска градина. А си правих сметка като проходи дребосъка да го пускам..., но уви!!

# 24
  • Мнения: 1 214
Не , нямах проблеми.Проблемът се състоеше по-скоро в това , че не я взеха напролет , както аз исках и  вече изнемогвах да плащам на детегледачка , защото било вече по набор.И така миналата година първа група е била 2002 г.Приятелчето на дъщеря ми е родено ноември месец 2002 г .Може да бъде в една група с дете родено януари месец 2002 г (което е с почти година по-голямо от него) , но не може да бъде в една  група с дъщеря ми (която е около  от 3 месеца по-малка от него).Не знам...мисля , че трябва това да се определя индивидуално , според децата  , а не по набор.Все още не сме започнали и се надявам да няма все пак някоя изненада , макар , че преди месец специално ни се обадиха да потвърдим , че детето ще посещава тази детска градина , понеже имало много желаещи.Става въпрос за София ,кв.Слатина.

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не,в Ямбол винаги има места и даже през лятото не почиват. Grinning

Ау, местим се в Ямбол. Нашите зиме, лете все са в почивка. Зададе ли се празник, 2 дена преди него и два след него почиват. Зададе ли се ваканция- 10 дена след нея не работят. #2gunfire Изобщо колко работят, не мога да ви отговоря, защото през останалото време са приели болно дете или са ги водили навън изпотени и половината от времето синът ми е в къщи, защото е  болен. А като оздравее, идва празник. Накрая има дълъг списък на вратата с таксите, които дължим по месеци.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

П.П Последния ден , в който беше на градина е 30 .06, а първия за новата година- 4 .09  #2gunfire Егати ваканцията. АМи ако не съм в отпуска и нямаме баби да го изхвърля ли това дете. Много нагли станаха. Вкрайна сметка каква е целта на детската градина и защо тя се отъждествява с училището- когато то почива и те почиват. ДА, ама майките не почиват.

# 26
  • Мнения: 4 371
Нямах проблем, защото подадох молба една година преди детето да тръгне на ясла.
Мен друго ме притеснява. От къде на къде яслите в София са като учлищата???  #Cussing out Почиват цяло лято, започват да ги ремонтират на 15-ти септември и куп недомислия още. Когато аз бях дете нещата не седяха по този начин. Ако има протест по въпроса - там съм, на 1-ва линия  Tired

# 27
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
не!
Защото си подадах молбата навреме (през месец март, за прием септември)  бяхме пети в списъка...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да (за Пловдив)
Няма места и в трите градини в квартала. Подадох молбата в началото на годината, но се оказа, че децата се записват още с раждането. Все още чакам евентуално едната директорка да го дръпне. Ако не стане, ще го водя в друг квартал, което за нас означава возене с колело в студ и пек  Rolling Eyes

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Не съм имала проблем нито с яслата, нито с градината ( на градина ще сме от декември когато ще навърши 3г.).Подадох молба януари т.е. достатъчно рано, а списъците с приетите деца излезнаха през май. Става въпрос за Пловдив, кв."Тракия".

Общи условия

Активация на акаунт