Журналисти, автори на текстове, които ни допадат.

  • 2 073
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 063
Обръщате ли внимание на авторите на статии, есета и други форми във вестници, списания и пр.? И има ли такива, които четете с  по-различно чувство? Впечатлил ви е стил, начин на представяне на информацията, игра с езика или нещо друго?  Вчера се улових, разгръщайки приложението на в. „Капитал” - „Light”, как нямам търпение да стигна до кинокритиката на Янко Терзиев.  Другите ще допълня.
Пишете имена и медията!

# 1
  • Мнения: 6 167
аз малко се пооттеглих, не гледам авторите, а и не помня имена, но:

- всичко, което пише в Капитал е върха, естествено Капитал Лайт. Информацията ми за БГто идва все от там.
- народа, който пише в Една седмица в София  е върха.
Имам едно Една седмица в София, което сигурно го чета 100тен път вече ( ням. ат ли сайт, където мога да ги чета?). 
Също така там има един пич, който на последна страница правеше страшни материали за София * улици, сгради и тн.
- харесвах Ваня Щерева по времето, когато пишеше за Ева. ( Сега пише ли?)

# 2
  • Мнения: 6 417
Обръщате ли внимание на авторите на статии, есета и други форми във вестници, списания и пр.? И има ли такива, които четете с  по-различно чувство? Впечатлил ви е стил, начин на представяне на информацията, игра с езика или нещо друго?  Вчера се улових, разгръщайки приложението на в. „Капитал” - „Light”, как нямам търпение да стигна до кинокритиката на Янко Терзиев.  Другите ще допълня.
Пишете имена и медията!
Моите собствени творения най-много ме впечатляват Misc Ghost като се има предвид, че някои колеги дори своите шедьоври не четат или не гледат Joy

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
По принцип не обръщам внимание, но мога да разпозная всяка статия в Хай Клуб, написана от Мила Иванова и без да гледам името и снимката. Просто характерен стил.

# 4
  • Мнения: 3 491
Имаше едно време в "Капитал" едно момиче Ива Рудникова - не я пропусках. Мисля, че е дошла насам, но къде ли пише? Отново бих я следила с кеф.

# 5
  • Мнения: 6 417
Ива Рудникова отпраши за ЮАР, после за САЩ, сега работи в "Дневник" май.

# 6
  • Мнения: 3 491
Ива Рудникова отпраши за ЮАР, после за САЩ, сега работи в "Дневник" май.
Аз отвреме-навреме отварям електронното издание, а това лято в България купувахме почти всеки ден "Дневник", но нещо не съм я засичала. Ще се взра малко по-подробно. Иначе я пише в кореспондентския екип на местния вестник "Неделник", но толкова. Май присъства само с име.

# 7
  • Мнения: 1 063
Асен Константинов - сп. "Homo ludens", в. "Култура" и другаде.
Богдан Русев и Мартин Карбовски не, като списвачи в сп. "Егоист" (първият бивш). Карбовски го слушам/гледам, но не ми допада да го чета.

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 23:00 от Ив

# 8
  • Мнения: 3 423
Имам двама, дето ме кефят от времето, когато работехме заедно.
Грамотни, при това. Няма да им казвам имената.
За съжаление последното десетилетие не съм на "ти" с българската
журналистика, та не смея да се изказвам с имена.

# 9
  • Мнения: 1 063
Имам двама, дето ме кефят
Казвай! Наистина ми е интересно, иначе нямаше да пусна тема! И не четат ли вече хората, само аз ли доглеждам нещата? Thinking

# 10
  • Мнения: 1 416
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 3 423
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes


Ха-ха, имаш право, особено като ги знае човек
какви са зад кулисите, нали така. Подкрепям!!!

# 12
  • Мнения: 1 063
За съжаление, съм вътре в професията и това ми пречи да се изкажа като "почитател". Радвам се на много колеги, харесвам стила и хрумките им, но не мога да ги въприема като читател...  Rolling Eyes

Теб те разбирам и аз съм така в моята област. Все пак по темата, очаквам мнения (май ще си остана с очакванията).
А за Явор Гърдев, за малкото неща, които е понаписал тук - там?
Бре, чак пот ми потече! Не питам за бельото...

# 13
  • Мнения: 1 416
Теб те разбирам и аз съм така в моята област. Все пак по темата, очаквам мнения (май ще си остана с очакванията).
Ив, да не се окаже, че няма много любители на пресата в нашия форум... Grinning

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 23:41 от Лора

# 14
  • Мнения: 677
Много зле е положението с журналистиката в БГ според мен..Рядки проблясъци тук-там..Да не ми се обидят пишещите по вестниците и списанията,които пишат тук..Ама и те си знаят..
Преди време всеки нов брой на "Егоист" беше страхотно изживяване..Ама бая време мина..

# 15
  • Мнения: 1 416
Много зле е положението с журналистиката в БГ според мен..Рядки проблясъци тук-там..Да не ми се обидят пишещите по вестниците и списанията,които пишат тук..Ама и те си знаят..
Преди време всеки нов брой на "Егоист" беше страхотно изживяване..Ама бая време мина..
Какво да се обиждаме... Не можем да си изкривим душата?!  Rolling Eyes
Най-лошото е, че няма никаква алтернатива, не толкова, че журналистите са некадърни. Просто медиите в момента са жертва на едно статукво, дето няма измъкване от него...  Sad

# 16
  • Мнения: 2 013
Обръщате ли внимание на авторите на статии, есета и други форми във вестници, списания и пр.? И има ли такива, които четете с  по-различно чувство? Впечатлил ви е стил, начин на представяне на информацията, игра с езика или нещо друго?  Вчера се улових, разгръщайки приложението на в. „Капитал” - „Light”, как нямам търпение да стигна до кинокритиката на Янко Терзиев.  Другите ще допълня.
Пишете имена и медията!
Моите собствени творения най-много ме впечатляват Misc Ghost като се има предвид, че някои колеги дори своите шедьоври не четат или не гледат Joy


И къде да четем твоите творения?

# 17
  • Мнения: 677
Какво да се обиждаме... Не можем да си изкривим душата?!  Rolling Eyes
Най-лошото е, че няма никаква алтернатива, не толкова, че журналистите са некадърни. Просто медиите в момента са жертва на едно статукво, дето няма измъкване от него...  Sad
Аха..Е за тва ми е думата..Че нямат избор..И при ТВ-тата е така..
Ама каквато държавата-такива и медиите..

# 18
  • Мнения: 25 590
Димитри Иванов - всяка сряда във в. Сега. Душевен потрес от ерудицията на този човек. Всъщност, само заради него чета електронното издание на вестника. И заради коментарите след статиите.  Mr. Green
Карбовски също харесвам, въпреки че не винаги съм съгласна с гледната му точка.
Жанина Драгостинова четях редовно в Новинар, но изчезна някъде...  newsm78
Има и други, но не се сещам в момента.

# 19
  • Мнения: 520
Aз харесвам Карбовски. Ина Григорова много харесвах навремето, а и Адриана Колева чета с удоволствие Peace

# 20
  • Мнения: 326
КАРБОВСКИ  Peace

# 21
  • Мнения: 1 616
Ина Григорова много харесвах навремето...

И аз - харесвам я и като журналист, и като поетеса!

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не чета вестници, нито списания, нито гледам телевизия. А когато ми попадне нещичко, за пореден път разбирам, че няма смисъл да си губя времето.
Най-общо казано, пишещите или прекаляват с клишетата и нищоговоренето, или отиват в другата крайност - на "претенциозното писане", което в крайна сметка пак отива към нищоказване.
Някога, много  отдавна, ми попаднаха броеве на тогава "модното" списание "Егоист". Харесаха ми статиите на Сашо Жеков.
Но ей го на, Сашо Жеков реши пари ли да прави, да оцелява ли, при това не по най-достойния начин. За да стигне до списание "Максим".

# 23
  • Мнения: 899
Ана Островска  Mr. Green
Карбовски
Петър Волгин

# 24
  • София
  • Мнения: 650
Дмитри Иванов- срашен журналист. Имаше един коментар преди време за това как вижда развитието на нашата държава в близкото бъдеще- много обосновано предначерта пътя на една селска държава /в смисъл на селскостопанска/ с малкограмотно население.

# 25
  • Мнения: 1 416
Жанина Драгостинова четях редовно в Новинар, но изчезна някъде...  newsm78

Жанина е в моя отдел във в-к "Стандарт"...  Peace

# 26
  • Мнения: 25 590
Жанина е в моя отдел във в-к "Стандарт"...  Peace

Съжалявам. Откакто му скофтиха електронния вариант, вече май не го чета.  Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 416
Съжалявам. Откакто му скофтиха електронния вариант, вече май не го чета.  Embarassed
Вече ще имаш повод...  Grinning Тя не пише особено често обаче, колкото и да е странно...  Rolling Eyes

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
всички, от "едновремешния" обаче "Егоист", когато главни редактори бяха Нойзи и Сашо Жеков. След Сашо Жеков вече взе да не ми харесва....

# 29
  • Мнения: 1 063
А за Патриция Николова в. "Сега" от културната страничка (най - често драскаше театрални рецензии)? Не знам дали все още пише там.

# 30
  • Мнения: 235
И аз съм сред феновете на Ива Рудникова.
Тя наистина работи във в-к Дневник, но за съжаление интернетните й статии са винаги платени  Sad
А на скоро засякох едно предаване по България ТВ, в което я интервюираха. Много интересен човек е тя, според мен.

# 31
  • Мнения: 1 063
И аз съм сред феновете на Ива Рудникова.
А, тя беше главен редактор на сп. "Едно".

# 32
  • Мнения: 1 002
и аз я харесвам островска Simple SmileSimple Smile
сега издава Максим Simple Smile

Иначе: Ивайло Нойзи Цветков
Карбовски
Сашо Жеков
Богдан Русев , въобще целия Егоист и сега ги чета

# 33
  • Мнения: 2 784
Карбовски го слушам/гледам, но не ми допада да го чета.
При мен е обратното- чета го с удоволствие, дори когато не съм съгласна с него, но не мога да го гледам. Sick Не знам защо много ми напомня за Джаба от Междузвездни войни. Thinking

# 34
# 35
  • Мнения: 2 125
Aз харесвам Карбовски. Ина Григорова много харесвах навремето, а и Адриана Колева чета с удоволствие Peace

Лично предадох на Адриана К. току що, приятелки сме. Каза да ти предам, че е трогната от вниманието.

# 36
  • Мнения: 479
Любослава Русева - преди в. Дневник, сега в. Гласове

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Капитал Light  Peace

А преди време мъжът ми донесе отнякъде сп.Intro - изчетох го с удоволствие.
И да пробвам - ако случайно тук наднича един от авторите - Катя Атанасова, нека да донапише тук края на "Странджанската й история"  Praynig, з-то моят брой е дефектен.

# 38
  • Мнения: 412
Едно момче от Общество на Капитал (дано не бъркам името) - мисля, че се казваше Свилен Иванов, много добре и вкусно пише  Wink
Харесвах на Ники Кънчев текстовете (да, и текстове е писал)  Wink
Критиката в лайта на капитал също
Обичам всеки път, когато Андрей Пантев и Валери Найденов се правят на автори на 24 часа - направо пиршество  Simple Smile
ще допълвам
по принцип смятам четенето на списания за малко вредно (егоист  ooooh!)
...как можах да пропусна  Heart Eyes - Теди Москов във всякакви жанрове, дори и като събеседник във вестникарско интервю  Grinning;
списание "Ах, Мария" и особено една дама от него  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 14:20 от chandra

# 39
  • Мнения: 2 070
Всичко на Карбовски, с изключение на крайностите му за жените... и други разни временно или не пребиваващи и преминаващи през Егоист, Едно, Sax...и подобни знайни и незнайни войни на словото..

От телевизионерите - Валя Ахчиева за разследващите и репортажи и Открито - последния от вчера беше супер - вкл и заради това, че поставя под въпрос авторитета на голяма фармацевтична компания като GlaxoSmiteKline, лекарите, които са пионки на подобни компании, нездравата ръка на здравната ни каса и т.н., гледайте продължението в следващото Открито..

Жени Атанасова и асистентката и от "Вижте кой" по БНТ
Владо Береану /извинете, ако бъркам името/...
Елена Йончева, госпожица премиершата - номер едно...
Пича от Нова дето му гърмяха апартамента, също се извинявам, че не ми излиза името сега...
едновремешното "Наблюдател" на Тома Томов и Дмитри Иванов - яки дядковци, умни глави с огромни познания...

вестници -  Сега, Дневник, Капитал, но рядко си купувам...

електронна медия - indymedia               bouquet

# 40
  • Мнения: 6 417
Всичко на Карбовски, с изключение на крайностите му за жените... и други разни временно или не пребиваващи и преминаващи през Егоист, Едно, Sax...и подобни знайни и незнайни войни на словото..

От телевизионерите - Валя Ахчиева за разследващите и репортажи и Открито - последния от вчера беше супер - вкл и заради това, че поставя под въпрос авторитета на голяма фармацевтична компания като GlaxoSmiteKline, лекарите, които са пионки на подобни компании, нездравата ръка на здравната ни каса и т.н., гледайте продължението в следващото Открито..

Жени Атанасова и асистентката и от "Вижте кой" по БНТ
Владо Береану /извинете, ако бъркам името/...
Елена Йончева, госпожица премиершата - номер едно...
Пича от Нова дето му гърмяха апартамента, също се извинявам, че не ми излиза името сега...
едновремешното "Наблюдател" на Тома Томов и Дмитри Иванов - яки дядковци, умни глави с огромни познания...

вестници -  Сега, Дневник, Капитал, но рядко си купувам...

електронна медия - indymedia               bouquet
"Пича от Нова" е Васил Иванов Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 412
...Жени Атанасова и асистентката и от "Вижте кой" по БНТ...
Ирина Недева се казва, аз също много я харесвам, още от Хоризонт,
а и въобще съм фен на радиото...
Хр.Ботев например - все още - Артефир + Дарина Анастасова, много класно    Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт