Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
Скапи приятели,искам да ви споделя моите проблеми с пъп и ако можете да помагате:)))

първата обица си сложих в та то студио в Пловдив.от там си купих и обицата ,не болеше ,но с времето взе да изтънява червенее и накрая се скъса.промивах я с розова вода,така ми каза човека ,който ме дупчи .при второто дупченe реших че само с промивка няма да стане започнах да мажа с банеоцин, но след 2-3 месеца пак се скъса.сега на мястото имам огромна червенина .миналия ден я пробих при хирург ,но той ме посъветва да я сложим отдолу където я и сложихме,но имам опасения че пак ще се скъса .какво да правя ?обицата ми е медицинска и не я махам ,нямам и алергии към сребро.съвет???? newsm78
Цитирай
Здравей,

Първото което ми идва наум е че организмът ти не приема чужди тела. Ако е така колкото и да опитваш все ще отхвърля обецата...
Второто - относно промивките. Аз съм се дупчила в едно тату студио в София и нямах никакъв проблем. Но 10 дни нон стоп ме караха да правя промивки на пъпа - първо си промивах пъпа със сапун, слагах спирт и накрая се мажех с антибиотик.  И това по 2-3 на ден. Не съм имала проблеми.
Колкото до хурурзите съм малко скептична, сестра ми се изръси луди пари за хирург и накрая и падна обецата както при теб, хем правеше всички промивки както и аз. Според мен не я бяха пробили като хората и дупката беше плитка. Като повтори в едно тату студио и се оправи.

И за хирурга не разбрах това - как така ти я е сложил отдолу??
"миналия ден я пробих при хирург ,но той ме посъветва да я сложим отдолу където я и сложихме"
Може и 3-те пъти да са ти я сложили кофти... но ако падне и сега, може би няма смисъл...

Успех с тази Smile
Цитирай

Sofia

Най-вероятно тялото ти изхвърля обицата, за това 2 пъти се е късала...Така че едва ли има чак такова значение кой ти я е слагал.  Thinking 
нямам и алергии към сребро.съвет???? newsm78
Твоята сребърна ли е или медицинска ? Защото аз например мога да нося само медицинска стомана.
Пожелавам ти този път да нямаш проблеми !  Hug
Цитирай

При два неуспешни опита не ми се вярва да е от некадърно поставяне.Най-вероятно ти и организмът ти сте на различно мнение за пиърсинга Wink
Цитирай
eее мерси че някой се сети да ми пише по темата.отдолу значи не отгоре пъпа ами отдолу него.а нямам алергии нито кум мед. стомана нито към сребро.правя промивки с розова вода ,домашна ракия и пак мажа с baneocin.а двата пати ме дупчиха на едно и също място в Пловдив при един и същ човек ,втория пат го помолих да ме пробие по-дълбоко ,но уви....

мерси за подкрепата
Цитирай

Най-често в студиата залагат на "малка болка",което после се "компенсира" с изхвърлена обица,скъсана и т.н. Това е наистина,защото хващат съвсем малко кожа и се получава тънка ципа та направо се вижда обицата т.е. прозира.
Моя съвет :1 отиди при лекар 2 : прави промивките сутрин и вечер само с кислородна вода както аз,мажи я с гентамицин и нищо друго.
Цитирай

РусЙе

Както са ти казали и другите ; Организмът ти я отхвърля. Точно тоа означава изтъняването. Няма спасение. Кофти много.  Rolling EyesПримири се. Аз имах подозрения за моя пиърсинг на веждата. Така ми бяха казвали, че най-често оорганизма я отхвърля, но си я имам от 9месеца, и нямам проблеми. На пъпа ми е от 7месеца, като първите 5 ми сълзеше доста, но се оправи.
Цитирай

София

И аз да подтвърдя, че организмът ти я отхвърля. Аз също имам два неуспешни опита- това е. Иначе нямам алергии. Направих си татуировка и мирясах!  Very Happy
Цитирай

София

И моето мнеине е такова- организмът ти сигурно я отхвърля, освен ако наистина обецата не е сложена прекалено плитко  Confused Пробвай още веднъж от долната страна на пъпа и ако не стане повече не се мъчи . Стискам палци да стане  Peace
Когато си сложих пиърсинг на пъпа преди 4 години, правех промивки само с кислородна вода и мажех с гентамицин. Успех!!!
Цитирай
в аптеките казват че гентамицина е спрян от производство.иначе и аз се надявам отдолу да не ми я отхвърли.мерси за всичко.ще пиша ако и долната падне:)))))
Цитирай
Сега, ако кажеш, че този хирург ти я е слагал с пистолет и съвсем ще падна... ooooh!
Цитирай
Здрасти!  Wink
В кое тато студио в Плд си си я слагала ?
Аз знам, че обецата трябва да бъде задължително титаниева - сребро, дори злато - абсурд!  Crossing Arms
А тази медицинската, която ти я е сложил хирург, какво представлява ? Да не би да е такава като за ушите ...? ooooh!
Цитирай

Аз пък още при поставянето си бях със златна и нито белег имах,абсолютно нищо.Просто бях с лепенка 24 часа и след това все едно я имам от години.
Хммм спрели са го ? Лошо...аз си купувах миналата година последно и си ми седи тубичката тук. Подсети ме да погледна срока на годност.  newsm78
Цитирай
никакъв пистолет ,с авокад и с упойка.дано не падне моля се.но горе от двете дупчената ми седи една гадна червенина и не знам дали ще мине.А за студиото няма да кажа защото момчето си свърши отлично работата и двата пати .много отговорно и както трябва,но не знам едва ли е в него вината,но не знам като не ми я приема отгоре дали важи същото и за отдолу ????
Цитирай

В крайна сметка,всичко си е до организъм. Сега се сетих,че една съседка беше ходила на същото място където и аз и то 4 месеца по-рано,а като се видяхме и моята беше ОК нейната още зарастваше.Та всичко е строго индивидуално  Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора