Откъде се купува оризово брашно?

  • 3 913
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Трябва ми чисто бебешко оризово брашно, днес обиколих навсякъде и няма, предлагат ми оризова каша, но мисля, че не е същото.
Тряба ми за да сменя Фризовома на бебка с обикновенно АМ, но да го сгъстявам с оризово брашно Thinking

# 1
  • Мнения: 1 671
Виждала съм в специализираните магазини за диетични храни тук.

А оризова вода не върши ли работа в краен случай newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
В магазините за диетични храни има. Аз го ползвах като правих кашата с него / + плод + АМ/.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
В магазините за диетични храни има. Аз го ползвах като правих кашата с него / + плод + АМ/.
Би ли ми казала, чисто бебешко брашно ли е и в кои диетични магазини да го търся, ако си от София?  bouquet

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В магазина за диабетици на Позитано има такова брашно.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
  bouquet благодаря ти, то да не е диетично? Thinking

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не съм от София.  Wink
Това си е ориз смлян на брашно, но стой малко по-едричко от пшеничното брашно примерно.

# 7
  • Мнения: 1 866
Не съм от София.  Wink
Това си е ориз смлян на брашно, но стой малко по-едричко от пшеничното брашно примерно.

Да, но бебешкото мисля, че е по-особено, без глутен например. Буболина, добре е, че си пуснала темата. И аз търся.

# 8
  • Мнения: 4 392
А не става ли просто да се смели ориз на брашно? newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Май първо трябва да се пече на определена температура Thinking, ех защо мама не е жива, тя знаеше... Confused

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 765
Да, но бебешкото мисля, че е по-особено, без глутен например. Буболина, добре е, че си пуснала темата. И аз търся.
В ориза няма глутен.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27845.0;all

А не става ли просто да се смели ориз на брашно? newsm78
Става, но зърната са доста твърди и трудно се смилат.

Май първо трябва да се пече на определена температура Thinking, ех защо мама не е жива, тя знаеше... Confused

Суши се на много слаба фурна.

# 11
  • Мнения: 6 243
Оризовото брашно в диетичните магазини се приготвя задължително чрез варене. За сгъстяване на АМ, както възнамерява да го ползва Буболина, трябва да е инстантно такова. Така че съм 100% убедена, че това, което се предлага в БГ, е неподходящо.

Аз съм вземала разни брашна от диетичните магазини за каши на дъщеря ми и в никой случай не бих скложила оризово брашно в млякото на бебе на няколко месеца без варене.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 765
Оооо...аз чак сега видях бебето на колко е  ooooh! Без варене не става наистина...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Затова ми трябва бебешко оризово брашно - на него не му трябва варене, то е пригодено за сгъстяване на АМ.

# 14
  • Мнения: 6 243
Според мен това са безмлечните оризови каши. Понятието "брашно" е архаизъм в този контекст. Имам предвид терминологията, която съм срещала в различните книги за отглеждане на бебета - в старите се говори само за брашна.

Общи условия

Активация на акаунт