Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Имам проблем с щитовидната жлеза, изразяващ се в намалена функция на жлезата и пия LThyroxin 50. Сега ще го намаля на 25, тъй като изследванията ми са добри. Ако някоя от Вас също има или е имала такъв проблем по време на бременността, моля да сподели.
Аз съм във втория месец.

Благодаря Ви!
Цитирай

Русе-Враца

Аз имам увеличена щет.жлеза,нямала съм проблеми по време на бременноста
Цитирай

Oakville, ON

Здравей,
На мен изследванията ми показаха занижена функция и ми бешв обяснено, че е нормално за бременни.
Предписаха ми тукащното наименование на това лекарство, но мислиа че става въпрос за едно и също нещо, а дозировката е 0.025мг
Моето предписание е да го пия 2 седмици по половинка и след това по 1 до изпълнението на 1 месец.
Тамън го започнах и да видим. Ще трябва да ме боцнат пак след 1 месец за да видят има ли резултат.
Цитирай

София

Няма нищо страшно, трябва на всеки 45 дни да си правиш изследвания на TSH. Ако има някаква промяна или се увеличава или се намалява л-тироксина. Аз даже съм оперирана и половината ми жлеза е отстранена. Единственото неприятно нещо беше, че немога да кърмя, понеже пиех по-висока доза от лтироксина. Разбирасе мненията бяха противоречиви и ехдокринолога казваше кърми, а пдиатрите недей и така сега сме на АМ. Ако нещо по-конкретно те интересува пиши, ще ти отговоря.
Цитирай
Благодаря Ви за отговорите!!!
Малко ме успокоихте. Ендокринолога също ми каза, че няма да има проблем, ако си пия хапчетата, но нали знаете, че ние все не вярваме и се съмняваме.
След 2 месеца ще си правя ново изследване и ще видим какви са тогава нещата. Иначе се чувствам много добре.
Много съм щастлива, че съм бременна и се надявам всичко да е наред. Пожелавам и на Вас леко и щастливо бременеене.
Цитирай

Аз имам увеличение на щитовидната жлеза и дълго време съм пила Л-Тироксин, но по време на бременноста ми жлезата функционираше нормално и не се е налагало да пия лекарства. Не мисля, че има риск за плода, ако пиеш лекарствата, щом ти ги изписал лекар Peace
Лека бременност Peace
Цитирай

Варна

И аз съм с диагноза хипотериодизъм /намалена функция на щитовидната жлеза/ По принцип няма проблем за бебчо, но те съветвам много внимателно и често да изследваш стойностите на TSH и да си пиеш редовно лекарствата. Важно е. А иначе аз също пиех eутирокс, като дозата се съобразяваше с нивата на хормоните.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.