Симулират или са наистина болни?

  • 1 295
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Случвало ли ви се е децата ви да симулират, и как разбирате, когато са наистина болни? Ако е хрема и кашлица, поне се вижда. Но като се случи някое да каже, че го боли корем, настръхвам. Преди 2-3 години баткото (на 4 г. тогава) ми изкара ума с оплакване, че го боли корем. Не е било нещо, което да го кара да се превива, но съм чувала, че има гадни болести, които не дават силни признаци. А и ми беше първото сблъскване с "коремна болка", та нямах и опит. В крайна сметка говорих с педиатъра, изчакахме два часа, и в крайна сметка се оказа, че хлапето е фен на педиатъра си, защото бил мил и му давал стикери, просто искал да му отиде на гости Rolling Eyes Сега малкият (на 4г.) от известно време казва, че го боли корем. От една страна го знам, че обича да се глези и си лепи по краката лепенки с герои от филмчета за щяло и нещяло. Да кажеш, че се присвива от болка - не се. Веднъж преди няколко месеца го водих на лекар, защото наистина плачеше, и се бях ошашкала, че е апендицит. Но докато отидем до кабинета, му мина, и лекарката го завари да се гони с брат си из кабинета. За днешната и вчерашната болка обаче хлапето вече дори и не се сеща. Вчера след като каза, че го боли, поиска да го носим на ръце (нещо, което много обича, макар че хич не е лек.) И аз от една страна си мисля, че симулира, защото и по други поводи съм му виждала хитринките, от друга страна ме е страх да не направим като "лъжливото овчарче". А вие как правите? Връзвате ли се на всяко оплакване и търсите ли лекар? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Големият симулира да Laughing
Най вече го заболява корема или крака, когато реши, че не му се ходи и иска да бъде гушнат и носен / а за корема, когато не иска да яде - злояд е по принцип/.
В началото на тази практика и аз се шашках, чудех се дали наистина не го боли. Особено след счупването на крака и махането на гипса, бях много чувствителна на тема болки в крака. Улових го, че послъгва, когато ми показа погрешния крак Twisted Evil
Явно докато беше гипсиран и видя и свикна, че мама се суети прекалено загрижено около това краче и започна да злоупотребява и след като мина време от инцидента.
За краката не му се впрягам много, но за корема...повече. Все пак се научих да различавам по определени признаци кога симулира и кога наиситна има нещо не наред. Ако две минути след като ми е заявил болежката си успея да му отвлека вниманието и той забрави мигом и спре да се оплаква - работата е ясна. Grinning
Според мен не бива да се притесняваш много, момента със симулацията е нормален период.Това е начин по който децата показват, че имат нужда от извънредна доза внимание и се опитват да го привлекат по този начин. Практиката им ги е научила, че когато са истински болни, тогава наистина са по-обгрижвани. Simple Smile
Просто трябва да им обръщаме повече внимание Peace

# 2
  • Мнения: 3 491
Ако две минути след като ми е заявил болежката си успея да му отвлека вниманието и той забрави мигом и спре да се оплаква - работата е ясна. Grinning

И аз общо-взето на това разчитам, но все ме гложди "бре да му се не види, дали пък няма някоя коварна болест, която се обажда по този начин". Това за носенето го разбирам, вчера директно го попитах "искаш да те нося, затова ли те боли корема?" Но днес пък откъде-накъде? newsm78 Бяхме в библиотеката, на компютъра, той доволен, че играе игрички, аз седя до него и пригласям, и в един момент - "боли ме корема". Единственото, което можах да измисля, беше, че сигурно ръбът на панталонките му е притиснал малко по-силно корема. След две минути нищо му нямаше, след 2 часа дори не си спомняше какво е говорил. Което не ме възпря в удобен момент да се преместя на съседния компютър и да зачета какви ли не страхотии, та и на баща му се обадих, и той да се пошашка за компания.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 822
При мен само веднъж се случи да се усъмня в сина ми.За период от около месец се оплакваше,че го боли корем (и той обича да го гушна в такива моменти и да му разтривам леко коремчето).Оплакванията не бяха чести и обикновено след ядене.И така не му вярвах,докато не получи кървене.Оказа се,че от многото приемани антибиотици наистина е имал болка.
Наскоро много се оплаква,че го болят крачетата.Пак масажи и внимание.Но пък и синът ми доста се издължи това лято.Та вече винаги имам "едно наум" и колкото и да не му вярвам,поне се опитвам да облекча неразположението,но не тичам при лекар.Рано или късно се появяват съпътстващи симптоми и ни подсказват,дали те ни лъжат или ние сами се лъжем... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 920
Още ми тежи. Дъщеря ми е голяма глезла. За всяка болка се тръшка АУ, много ме боли! И така я оставих 2 ч. да се превива от бъбречна криза. Чаках да й мине. Синът пък прекалено стиска зъби.

# 5
  • Мнения: 3 491
Уф, ще поизчакам до утре, или ... докато изкукам. Минаха часове от сутринта, няма и помен от "боли ме корема", и в късния следобяд изпробвах ситуация, която най-малко може да бъде заподозряна в липса на внимание: чакаме навън брат му да се върне от училище, аз съм го гушнала, четем книжка, и в един момент от немай къде си го питам боли ли го корема. Той казва "да", и си посочва пъпа. Сутринта беше долу вдясно. Обаче е щастлив. Сега е у дома, поиска да му пусна детски рок, и скача на дивана. Ами аз знам как разпитват за коремни болки и особено за подозрения за апендицит, не се връзва със скачане по дивана. newsm78 .Ужас с тия дребните. Ще поживеем - ще видим. Благодаря на всички за отговорите! И ако все пак някой знае за болест, която се характеризира с по-малко от 2-минутни болки в корема (без присвиване и други външни признаци) и позволява скачане на дивана, моля да ми се обади. Praynig Не се шегувам.

# 6
  • burgas
  • Мнения: 83
Моята дъщеря също понякога симулира. Особено когато не иска да ходи на градина- все нещо я заболява- я главата, я гърлото. Веднъж дори я боля сърцето ама вместо сърцето се хвана за стомаха.
Последно реши , че и е паднал зъба при което аз изтръпнах ама всички зъби си и бяха на мястото (оказа се, че го е чула в градината)

# 7
  • Мнения: 1 399
Имала съм съмнение за симулация, споделяла съм и с докторката, но според нея не лъже, а просто прекалено много се самонаблюдава.
Вече и аз се убедих в това.
Дребни болежки, придърпвания и т.п., на които не би трябвало да обръща внимание, а тя  се вторачва в тях и прави от това проблем.
Попреувеличава понякога, но не с цел манипулация, а от страх.
Гледам да не й показвам тревожност от моя страна, понякога дори ме е страх да попитам дали е отминало, за да не задълбоча проблема.
Но реално се ошашквам в повечето случаи и тайно я наблюдавам.
Понякога има и комични ситуации, на които наистина не обръщам никакво внимание.

# 8
  • Мнения: 920
Значи знае къде му е коремът. Laughing Опипа ли го - не трябва да е твърд и надут. А за гонениците - дребният с Т 39, викам лекар.  Той я посреща на вратата - като червено цвекло в лицето, но абсолютно жизнен. Добре, че беше свястна и не каза, че нищо му няма- Много те успокоих.

# 9
  • Мнения: 3 491
Не само знае къде е коремът му, но и гъделичкахме и дупчихме леко с пръст бубуто (болното място). Даа, весело беше:D Хем наистина ме е страх, хем като го гледам и в други посоки как захитрява, та и послъгва и си поизмисля ... stella, и аз забелязвам някакво прекалено втренчване и драматизиране, ако знаеш за какви измишлици за му облепени краката, имал "бубу", то нищо не се вижда. Баткото не е така, като каже "боли ме", значи "боли ме", и изобщо не се съмнявам.

# 10
  • Мнения: 2 792
 Има и симулиране, има реални болежки, но временни. Примерно едно прорязване от газове при консумацията на определена храна, детето усеща като болежка и оплакването "Боли ме корема" е вярно за този момент, но болката/дискомфорта бързо отшумява. За това при подобно оплакване, бързо си припомням, кога е било последното акане, какво и колко е ядено след това, пишкали ли са скоро, не са ли пили сок на гладно (Димана, така я сряза стомаха, един път от едно портокалово сокче, което изпи на екс). Ако срещу мен  съответния човек, продължава да настоява, че го боли корема го карам да легне и опипвам стомаха и целия корем, дали е мек и дали има чувствителни места, т.е. реагират ли на лек натиск. От този вариант обикновено излизаме по-различен (горе-долу повтарящ се) вариант за двамата:
  Димана- след лек масаж на дланта ми по часовниковата стрелка, установява че наистина и се ака  Simple Smile, всъщност тя рядко се оплаква.
  Момчил- след като е установено, че реални причини и симптоми за болки в корема няма от моя страна следва предположение, че явно е много болен и трябва да си легне в леглото да си почива цял ден и той "изненадващо" се оправя  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 491
Благодаря, много ценен коментар!   bouquet Наистина, днес не се сещам да е акал. А идеята за това колко е болен и наложителната почивка в леглото може да я приложа в най-скоро време, ако наистина всичко е наред  Grinning - и без това ме навива да ходим тази вечер на книжарница, и даже приказва на брат си, че съм обещала (което пък не е вярно).

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам как да разбереш кога симулира и кога не. Но това със симулирането е много опасно. Сина на етърва ми ги върти на малкия си пръст така. Той вече е голям на 6г. и половина но е усвоил занаята на симулирането и манипулирането идеално. Не му ли се прави нещо, не му ли се ходи на училище, не му ли се върви (а как се мъкни толкова голямо дете на ръце, грозна гледка най малкото, баба му подгъва кръст ама носи щото детето му било лошо), не му ли се носи торбата с нещата му и т.н., казва че му е лошо и всички скачат и го носят на ръце и започва едно лудо угаждане. При него репликата „лошо ми е” е ежедневие. За него роднините му са обслужващ персонал, който е длъжен да му угажда.

Общи условия

Активация на акаунт