Относно кръстници на бебчо?

  • 1 801
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Абе и аз знам, че е един... Rolling Eyes

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
могат да присъстват и двамата,но кръстника е един и само неговото име се пише в кръщелното свидетелство.Например аз и мъжът ми сме кръстници на 3 деца,но само аз фигурирам в документа Flutter

От друга страна- на кръщелното на мой приятел има написани двама кръстници  newsm78

# 17
  • Мнения: 445
Мисля, че един човек е достатъчен за кръстник.

# 18
  • София
  • Мнения: 726
И ние се вълнувахме от този въпрос, но в църквата ни отговориха, че кръстникът е само един - не може двама.
Ти пак попитай - може пък на тебе друго да ти кажат - знае ли човек   bouquet!

# 19
  • Мнения: 2 237
Преди да изберете кръстник,първо изчакайте бебето да се роди.
После си изберете когото искате,може и двама,но в кръщелното май се записва само единия. Peace

# 20
  • Мнения: 1 364
Според мен кръстника трябва да е един.

# 21
  • Мнения: 1 134
Обикновено кумовете кръщават детето и затова се наричат кръстници. Но, човекът, който реално участва в това св. Тайнство е само един.

# 22
  • Мнения: 227
Аз пък знам че е хубаво кумовете да са кръстници -
 и по-скоро или кума или кумата, защото трябва да е един.  newsm10 smile3525

# 23
  • Мнения: 1 353
Мисля че може, но попитай в църквата

# 24
  • Мнения: 338
Кръстника на кръщене е един,на сватба са двама Rolling Eyes

И аз така мисля.И той и аз сме ставали кръстници,но на различни бебета. Но само един,или само той ,или само аз. smile3521

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 10:45 от danieli00

# 25
  • Мнения: 9 685
Кръстника на кръщене е един,на сватба са двама Rolling Eyes
Peace И наистина в кръщелното свидетелство пише едно име. Ще е доста конфузно да извикате и двамата, а в църквата да вземат данните само на единия, за да ги впишат в кръщелното.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Кръстника на кръщене е един,на сватба са двама Rolling Eyes
Peace И наистина в кръщелното свидетелство пише едно име. Ще е доста конфузно да извикате и двамата, а в църквата да вземат данните само на единия, за да ги впишат в кръщелното.

Нали ви казах, че в кръщелното на мой приятел има две имена за кръстници...

# 27
  • Мнения: 8 917
Аз знам за един кръстник newsm78

# 28
  • Мнения: 639
newsm78 Май най добре да си отида до църквата ама това е чак на " Рилския манастир" Crazy Иначе разбира се че още не съм казала кой ще става кръстник Joy нека да се роди първо бебка  bouquet

# 29
  • Мнения: 281
И ние се вълнувахме от този въпрос, но в църквата ни отговориха, че кръстникът е само един - не може двама.
И при нас така!  Peace
Дори искахме едно 5 год момиченце, но се оказа и че трябвало да е пълнолетен кръстника  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт