Бременни неволи

  • 1 164
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 734
Мили мами и бъдещи мами,

сигурно постинга ще ви се стори бял кахър, но за мен е сериозно притеснение. Днес за 2ри път от началото на бременността ми излиза орален херпес. В момента съм в 14та г.с.
Първият херпес беше във 2ри месец на бременността и за 1 седмица изчезна сам без медикаменти. Този път използвам "Виролекс". Опитах се да намеря какви са рисковете за бебето при излизане на херпес, но попадам само на статии за вагинални херпеси и бременност.

Въпроса ми е ....Пази Боже....да не пометна...да не навреди този херпес нещо на бебето? Излизали ли ви са херпеси на вас по време на 1-4 месец?  

Весели празници на всички и предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
намираш статии само за вагиналния херпес, защото само той може да повлияе върху бременността. и по-точно върху раждането.

# 2
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Jungle
Мили мами и бъдещи мами,

сигурно постинга ще ви се стори бял кахър, но за мен е сериозно притеснение. Днес за 2ри път от началото на бременността ми излиза орален херпес. В момента съм в 14та г.с.
Първият херпес беше във 2ри месец на бременността и за 1 седмица изчезна сам без медикаменти. Този път използвам "Виролекс". Опитах се да намеря какви са рисковете за бебето при излизане на херпес, но попадам само на статии за вагинални херпеси и бременност.

Въпроса ми е ....Пази Боже....да не пометна...да не навреди този херпес нещо на бебето? Излизали ли ви са херпеси на вас по време на 1-4 месец?  

Весели празници на всички и предварително благодаря за отговорите!


Няма да пометнеш, нито ще навреди на бебето.
Бъди спокойна.

# 3
  • Мнения: 1 278
И аз с второто имах нещо като херпеси, но в гърлото - вирусна херп ангина. Точно така се тревожех като теб, но докторските особи ме увериха, че не е опасно!
Ако искаш тия дни като ходя, мога да питам и в Ай Ви Еф  Wink

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На мен в 3 месец ми беше излязъл херпес , с нищо не съм го мазала , мина ми след около 20 дни.  Не съм ходила специално на лекар да питам дали може да навреди на бебето. Слава богу родих здраво беб4е. Дано по-бързо ти мине. Мисля, 4е няма нищо страшно за бебето, по скоро е неприятно за теб.

# 5
  • Мнения: 3 394
За щастие никога не ми се е появявал херпес и не мога да помогна, но дано бързо да мине. Не е ли най-добре да питаш лекаря си?

# 6
  • Мнения: 734
Blagodarq ти;) аз малко се успокоих след като ми писаха и другите. Сега съм се омазала с паста за зъби;)
Ти на Ай Ви Еф ли се спря последно....еххх какви хубави спомени имам от тази клиника и от обслужващия персонал. Кой лекар те обслужва?
Цитат на: Demetra
И аз с второто имах нещо като херпеси, но в гърлото - вирусна херп ангина. Точно така се тревожех като теб, но докторските особи ме увериха, че не е опасно!
Ако искаш тия дни като ходя, мога да питам и в Ай Ви Еф  Wink

# 7
  • Мнения: 734
дай божена всички такива хубави бебета като твоето;) пупупу
Цитат на: jakinik
На мен в 3 месец ми беше излязъл херпес , с нищо не съм го мазала , мина ми след около 20 дни.  Не съм ходила специално на лекар да питам дали може да навреди на бебето. Слава богу родих здраво беб4е. Дано по-бързо ти мине. Мисля, 4е няма нищо страшно за бебето, по скоро е неприятно за теб.

# 8
  • Мнения: 470
И на мен ми беше излязал в началото на бременността,но изобщо не ми минаха мисли като твоите.Мисля,че е нормално за бременни да им излиза.
Няма място за притеснения. Grinning

# 9
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Jungle
Сега съм се омазала с паста за зъби;)
Ти на Ай Ви Еф ли се спря последно....еххх какви хубави спомени имам от тази клиника и от обслужващия персонал. Кой лекар те обслужва?


Направо си те представям как изглеждаш!   Stuck Out Tongue Laughing
Точно така я гледам и свекърва ми от няколко дни, горката.  Маже се с паста като тебе и се жалва, че не си е взела "благия мехлем",
Иначе за клиниката още не съм ходила в нея, но определено мисля да се насоча натам. Сега "отметнах" месечния преглед в една друга частна клиника "Елюга", защото ми е съвсем наблизо. Ще ми се по спокойно да си избера лекаря от Ай Ви Еф преди да отида там, според болницата, в която искам да родя. Оказа се, че в Ай Ви Еф не може да се ражда и изобщо няма частно родилно - само в държавните болници. Малко хепи соц, уви. Добрата новина обаче е, че има водно раждане в "Петрова" и родилно с гимнастически уреди в "Свети Дух", та сега събирам информация, кое да си избера. Намерих един много готин хърватски сайт с форум като нашия, само дето все още се запъвам "малко" с хърватския  Embarassed

# 10
  • Мнения: 734
mi kak ?разкрасена за коледните снимки;)))

за петровска болница сум чувала хубави отзиви - само един оът съм влизала там обаче.стискам палци за леко раждане!

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Jungle, благодаря за комплимента за беб4о, дай боже на вси4ки  сладки беб4етата и  здрави! И да ти мине бързо херпеса!

Общи условия

Активация на акаунт