кога започнаха до си задържат сами главите

  • 6 404
  • 16
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
моята дъщеря е на почти 2 месеца и почти не си вдига главата, да не говорим да е задържи сама. като я оставя по корем или започва да реве или заспива. лекарката каза че на 2м и половина вече трябва да могат сами да си ги държат.
при вас кога стана това?

# 1
  • Мнения: 251
Малката започна да си вдига главата някъде към средата на 2-рия месец.Сега си я държи много добре изправена като я сложа по корем.Но понякога се изморява и клюмва и няма вдигане.Тя също като я слагах по корем мрънкаше и за това съм я държала по малко, но гледах да е колкото може по често.Бъди по-настоятелна, слагай я често, но по малко по корем щом плаче и й е неприятно.Но трябва да си настоятелна.Ортопеда каза, че до третия месец, вдигайки глава по корем бебето развива вратните си мускули а след третия - гръбните.Важно е.Моят съвет е да я хващаш под ръчичките /под лактите/ докато е по корем, така се чувства по-сигурна.И й говори, насърчавай я, нека да чува гласа ти и да те усеща.После постепенно почни да я пускаш и да я оставяш сама.Това е мое мнение, аз така съм правила, когато беба плаче и се сърди.Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Мисля, че не бива да се притесняваш, всяко дете е индивидуално, а общоприетото е само някаква средностатичстическа стойност. При вас може да стане малко по-късно, но какво от това. Прави упражнения, както те е посъветвала Йолита, като е легнала по корем и привличай вниманието с нещо интересно и тя ще запа.
Ние бяхме обратен случай - никога не й е клюмвала главата когато сме я държали в изправено положение, а малко преди да навърши два месеца си стоеше ето така по време на масажа след къпане:

# 3
  • в стаята
  • Мнения: 469
Започна да я държи добре втория месец, и я изправяше и завърташе когато лежеше по коремче. Но при всяко дете е индивидуално, все пак се консултирай с педиатъра.

# 4
  • Мнения: 1 030
Моята бебка още от 40 ден почна да я изправя и задържа, а на 2,5 м вече я държеше много стабилно, кръстчето също

# 5
  • в джунглата
  • Мнения: 916
миналата седмица на бяхме на лекар, тази пак ще я водя защото съм много притеснена. гледам да я оставям по-често, но тя е с рефлукс и от друга страна пък ме е страх като плаче да не се задави.

# 6
  • Мнения: 1 294
И моето момиченце мрази да лежи по корем, но и аз не я насилвам, започне ли да се ядосва, я обръщам.Упражнявам вратлето й, като я държа по-дълго на рамото си ето така:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&IMAGE_ID=34898
В това положение детето задържа глава през цялото време до като я държа по този начин, т.е. поне 15 мин.Мнооого и харесва, даже може да се каже, че е пристрастена Mr. Green
Пробвай ако искаш така, незнаам дали покрива напълно упражнението по корем, но....
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 251
Нати ме подсети: Слагаш я по корем и пред лицето й слагаш някаква цветна играчка да й привлича вниманието и да си вдига погледа. При моята действа безотказно, даже й гука на играчката newsm62

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Моето зверче,започна още от десетия ден да си повдига главата и аз бях  #Crazy!
Доста се притесних Shocked! Тя си повдига главата аз и я бутам обратно,защото мисля че не е нормално даже пуснах и темичка също като теб.Но не се притеснявай,явно всички мишоци се държат както им скимне Joy,важното явно е да шашкат мамите.Сега иска непрекъснато някой да я държи за да си зяпа,но по възможност докато я държиш да си прав,а не седнал тогава е недоволна Crossing Arms и се почва  #Cussing out.

# 9
  • Мнения: 779
Нати ме подсети: Слагаш я по корем и пред лицето й слагаш някаква цветна играчка да й привлича вниманието и да си вдига погледа. При моята действа безотказно, даже й гука на играчката newsm62
Това наистина помага  Peace .

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
...Сега иска непрекъснато някой да я държи за да си зяпа,но по възможност докато я държиш да си прав,а не седнал тогава е недоволна Crossing Arms и се почва  #Cussing out.
Споко мамче, това още не е нищо, нашата като навърши 2.5 месеца беше доволна само когато правим "туристически обиколки" (така ги нарекохме) из апартамента - зяпаше с интерес всичко и недоволстваше когато стоим на едно място, дори и да сме прави  Laughing
И това продължи докато сама не тръгна да обикаля. Отмаряхме когато спи, люлее се на електронната люлка, храни се седнала в столчето, скача на бънджито или е в проходилка (последните три на по-късен етап, разбира се).

# 11
  • София
  • Мнения: 3 825
Нати ме подсети: Слагаш я по корем и пред лицето й слагаш някаква цветна играчка да й привлича вниманието и да си вдига погледа. При моята действа безотказно, даже й гука на играчката newsm62
Точно това ни посъветва нашата педиатърка.
Наистина много помага за укрепване на вратните мускули smile3521.

# 12
  • Мнения: 409
Спокойно всяко дете е различно и не виждам защо се притесняваш Peace

# 13
  • Мнения: 239
Спокойно!
Ние сме на 4 месеца и половина, а някъде към края на четвъртия започна да си държи главата и да я върти спокойно на всички страни. И играчки слагах, но не се вълнуваше. Само ще си дойде!
 Все си мислех, че до тази възраст ще можем и да се гушкаме спокойно с една ръка, но - не, трябва да се придържаме с другата. Не може да пази и равновесие все още.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Моята лекарка ми каза, че това е много индивидуално  - сина ми започна да си я държи сам към края на 3-ти началото на 4-ти месец.
Така че - споко  Hug

Общи условия

Активация на акаунт