Прясно мляко-от кога?

  • 496
  • 8
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 153
Искам да попитам-може ли да започна да давам прясно мляко на 8 месечно бебе?Преди се хранехме с НАН1 и нямаше проблеми,но като сменихме на НАН2 категорично отказа да го яде.Минахме на Хумана,която също не харесва.Днес му дадох една глътка прясно мляко и толкова му хареса,че чак ме гонеше с проходилката за още. Simple SmileНаправихме опит с кисело мляко също неуспешен,така че сега трябва да взема някакво решение.Моля,мами,помогнете  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 448
Не ми се струва добра идея  Thinking Защо не пробваш с Милумил /нали така се пишеше?/ Било по-сладичко и гъсто, може да му хареса  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Не ми се струва добра идея  Thinking Защо не пробваш с Милумил /нали така се пишеше?/ Било по-сладичко и гъсто, може да му хареса  Wink

Или Аптамил - много ги харесват децата. А за прясно мляко изчакай да мине годинката

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
Според мен, не рискувай с прясното мляко.

# 4
  • Мнения: 3 042
За прясно мляко е рано.
Бих те посъветвала да дадеш АМ или кисело мляко с лъжичка. Може детето така да иска да го яде.

Моят син нито едно АМ не искаше да пие от биберон, а в същото време ядеше тези млека с лъжица без проблем.
Даже и когато ми отказа АМ от биберон и го смених с кисело мляко и него не искаше с биберон, а с лъжица го ядеше. Но бързо го отказа и него - за около месец .

# 5
  • Мнения: 1 313
По-добре го остави за след 1.6г. , че и повече

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По-добре го остави за след 1.6г. , че и повече


 Peace

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Изчакай поне годинка.
Аз съм за даване на прясно мляко в натурален вид. На вкус сладнее, но не толкова много като АМ и много утолява жаждата. И на моята много и хареса, когато го опита за първи път, определено го предпочита пред АМ, но това стана след навършена годинка.
Пробвай с марки АМ, доближаващи се по вкус до натуралното, тоест по-малко сладки и неароматизирани, а като навършите годинка продължи с нормалното прясно мляко Wink

# 8
  • Мнения: 2 211
Пробвай MILUMIL - бебетата го харесват. Опасно е да даваш прясно мляко на тази възраст, опитай чак след втората година. За кисело също ви е рано. Друг вариант е да прибавяш повече адапте в кашите и пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт