Какви подаръци ни правят тъщи и свекърви и какво искат да ни кажат чрез тях

  • 7 816
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 473
Когато се е случвало да е в къщи на този ден - цвете. В останалите случаи - телефонно обаждане, при това не винаги.

# 76
  • Мнения: 11 003
Тя не ми честити нито рождения, нито именния ден, как мога да очаквам подаръци  Cry  Cry
А за Коледа и РД  моите родителите винаги подаряват нещо на мъжа ми!

# 77
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От свекърва ми получих за последния си рожден ден пари и цветя.
Майка ми също даде пари на мъжа ми за рождения му ден.
Мисля, така е най-благоразумно за всички, за да няма "Каква я мислех, каква стана..."

# 78
  • Мнения: 4 965
Според зависи.
За празници вече се научи да ми дава пари и аз даси избирам сама подарък.
В началото 1-2 пъти ми купуваше блузи, но с нея имаме коренно противоположен вкус и не ми допадаха цветовете. Подносвах ги за домашни и тя много бързо се усети. Оттогава - пари в кеш.
Най-скъпият подарък от нея, обаче, е огромна златна старовремска пендара - даде ми я след сватбата.
Иначе (тя ги приема като подаръци  newsm78) всяка седмица праща разни неща от вилата (плодове, зеленчуци, преснотийки) + готвено от нея - подтекстът е, че не храня достатъчно сина й и внучките й  Joy.

Нашите подаряват на мъжа ми винаги почти едно и също - дънки/панталон, блуза/риза или обувки/маратонки, но той сам си ги избира и това си иска.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 951
От време на време получавам по нещо ,но за жалост не ми  влиза в честа употреба.Бях получила красива блузка,но заради козметичен дефект, вследствие на операция не мога да я нося.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами, не знам какво иска да ми каже свекърва ми, но от последната им екскурзия - в Германия, един от подаръците беше...декоративна тиква...Много ми хареса и е страшно оригинална. Аз съм в добри отношения със свеки и не търся под вола теле... Grinning

# 81
  • Мнения: 2 271
Повечето пъти ми дава пари.Купува и блузи,но така върна някои и с мен ги смени за други!От тогава само кеш Laughing

# 82
  • Мнения: 463
а защо в един подарък трябва да има гаден подтекст.

може да няма гаден подтекст, а самият подарък да е гаден. моето свеки ми подарява с повод и без повод нейни стари дрехи. после се сърди защо не ги нося. друго никога не ми е подарявала!

# 83
  • Мнения: 3 929
Никога не сам търсила замисъл в подаръците от свекърва ми. В повечето случаи ми подаряма хубави и практични неща, така  че едва ли може да има намек. Тя е дистрибутор на Орифлейм и най-често ми подаряма такава козметика.Чехли също често ми подарява. Не, определено няма намек в подаръците й.

# 84
аз имам свекърва от 11год.и понеже няма капка тактичност у нея,да не говорим за вкус тя все ме подаряваше неизползваеми неща .и аз и казах"виж какво и без това тези неща не са ми нужни дай да се разберем така-когато нещо ми потрябва първо на теб ще кажа и ти реши дали можеш да си позволиш да ми го подариш"това се случи преди 9 год. и от тогава нямам проблем с подаръците.сега и с повод  и без такъв получавам това,което съм казала,че ми трябва.и сърдити няма--просто въпрос на договорка.

# 85
  • Мнения: 4 621
Моята ми подарява обикновени домакински уреди. Не мисля, че има подтекст, просто жената не би могла да ми избере дрехи, аксесоари или подобни неща. Hug

# 86
  • Мнения: 35 960
не тълкувам подобни неща, просто приемам, че са ми подарили подарък - всеки е с различен вкус!

Общи условия

Активация на акаунт