Пак за протеус бактерията

  • 1 687
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Малкият ми син е 1,8 г..В началото на лятото му откриха протеус в урината,дадохме урина 2 пъти да не би да има замърсяване,след това  пи антибиотик,който бил специално за тази цел,но без да му правят антибиограма.Преди няколко дни му взеха пак урина,в обикновената няма нищо,но в стерилната имало пак протеус .Изпращат ни на уролог и ултразвук утре.Можело да се дължи на някакво стеснение и да се наложи операция.По начало съм резервирана към докторите в Бахрейн,ако знаете повече за лечението,бих се радвала да ме успокоите малко. Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 116
Доста чест причинител на уроинфекции.Какво ви изписаха ?! Ципрофлоксацин ли ?! Или Кларитромицин ?! Направете и антибиограма.

в обикновената няма нищо,но в стерилната имало пак протеус

Е как стана това ?! Нещо съмнителни изследвания. Детето какви признаци има  ?!

# 2
  • Мнения: 3 461
В момента няма никакви оплаквания,а поводът за първото изследване беше,че вдигаше температура през деня за кратко.Утре ще проверя какъв точно беше първия антибиотик,спомням си само,че беше японско производство,пи го 10 дни.Утре пак ще му предпишат антибиотик,но ще настоявам да му направят антибиограма.За каква евентуална операция става въпрос?

# 3
  • Мнения: 1 116
Това не знам.
Японските Яманучи  Simple Smile

Ами щом нямате симптоми какво се притеснявате?!

# 4
  • Мнения: 3 461
Притеснявам се,че пак са изолирали същата бактерия и защото не знам до каква степен е сериозно положението и от кога го има.

# 5
  • Мнения: 48
Доста чест причинител на уроинфекции.Какво ви изписаха ?! Ципрофлоксацин ли ?! Или Кларитромицин ?! Направете и антибиограма.

Може ли да питам за мнението ти за Ципрофлоксацина. Наложи се да го пием на 1г. и 2м. за същите бактерии след направена антибиограма и предишни курсове с Зинат и Суметролин.

# 6
  • Мнения: 1 116
Щом ви е правена антибиограма и не сте резистентни , няма проблем.Зината и Суметролима не помогнаха ли?

# 7
  • Мнения: 1 038
Noia, прочети темата за болести на пикочните пътища и бъбреците, ако не си я чела. На мен от там ми се изясниха някои подробности.
Ицо миналата година беше с диагноза пиелонефрит, въпреки ,че не откриха тогава бактерии /а явно е имало/ в урината Rolling Eyes. Пет месеца след лечение с АБ венозно, в урината имаше Е-коли /10 на 3-4 спепен/. Консултирах се с няколко лекари вкл. педиатър-нефролог и твърдяха, че причината е външно замърсяване и при такива стойности не се дава АБ. Явно проблемът с фимозата си оказва влияние.  Нефрологът ми предписа промивки и мазане с правено лекарство /вкл. нистатин, глицерин, риванол и т.н/ Ехографските прегледи нищо не показаха.

# 8
  • Мнения: 48
Щом ви е правена антибиограма и не сте резистентни , няма проблем.Зината и Суметролима не помогнаха ли?
Ами след приема се изолираха пак същите бактерии, а антибиограмата показа резистентност към Зината и Суметролима.
Притесненията бяха към Ципрофлксацина, особено след като му прочетох листовката.

# 9
  • Мнения: 1 058
Направете антибиограма, защо детето да пие антибиотик напразно. Вики сега е с протеус днес пуснах една урина утре ще дам и друга за по-сигурно. Тези бактерии ги лекуваме вече цяла година.

# 10
  • Мнения: 3 461
Днес бяхме на уролог и ултразвук.На ултразвука се видя лека дилатация на левия бъбрек,изчакаха го да се изпишка,след което пак го гледаха и се оказа,че има останала урина 14мл.Заключението беше,че има някакво препятствие,или нещо на валвата на пениса(в момента не се сещам какво е това на български) или рефлукс,с който може би е роден.Не могат да предприемат други изследвания докато не отшуми инфекцията,за това според антибиограмата и с оглед на по-малко странични ефекти му изписаха аугментин,който ще пие по 3 мл сутрин и вечер 10 дни,а после в продулжение на 20 дни малка доза от 3 мл на ден.След 2 седмици пак ще дадем урина,притеснява ме повече това,че най-вероятно след антибиотика ще му правят контрастна снимка  на пикочния мехур,уверяват ме,че нямало страшно,когато е там,а само когато е в ръката например и може да даде някаква нежелана реакция с кръвта.Родителите ми са лекари и са много против контрастните снимки.Не може ли да се направи магнитно-ядрен резонанс и да се види?След това ще решат какво ще правят.Рентгенологът каза,че можело да се овладее и с лекарства,не знам.Иначе десният бъбрек е ок и не мислят,че има увреждане на левия,такова ставало след 10 години ако не се вземели мерки.

# 11
  • Мнения: 1 058
На Вики му правиха такава снимка, когато беше на 8 месеца. Не е приятна, но така се вижда дали има ВУР.

Общи условия

Активация на акаунт