Обичам да си пийвам. Обесете ме. : )

  • 8 602
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Това е тема, в която всеки може да изложи отношенията си с алкохола.

    Аз и Алкохолът имаме дълга и сложна по характер връзка. Обичам да си пийвам. Мога да пия от сутринта, от мъка, водка, вино, със и без умисъл, с удоволствие. Но винагия пия като аристократ. Постоянно, но по малко. Преди време имаше тема в Дом и семейство. Разискваше се навика на нечий мъж да си пийва вечер ракия, с цел оттърваване от ежедневен стрес. Тогава се изумих от компетентността на непиещите, какво количество е малко, какво е много, какво е опасно...... Та,....... да поговорим тук за навиците ни, за средата и за количествата на алкохола.

     Само, ако може, повечко позитивизъм и чувство за хумор, моля Ви.

       

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Но винагия пия като аристократ.
Искаш да кажеш табиетлийската Wink Чакам да родя и да си пийна една ракийка със салатка или винце със синьо сиренце, жалко че мина лятото щото обичам и коктейлчета... Confused

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Като ти доставя удоволствие и не пречиш на никой, защо пък не?  Hug
Животът е кратък ... човек трябва да опита от всичко!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Хм, хем да те бесим, хем чувство за хумор искаш!

Ми, не ми е смешно! Има много хора, които имат проблеми с алкохола. На теб щом ти е драго да се наливаш от сутринта аристократично, вживявай си се!

# 4
# 5
  • Мнения: 2 495
Не съм много по алкохола.Пия само при някакви поводи-РД, Нова година и др.празници.И бира не обичам.Предпочитам цигарка+кафенце Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 616
Не съм много по алкохола.Пия само при някакви поводи-РД, Нова година и др.празници.И бира не обичам.Предпочитам цигарка+кафенце Mr. Green

И аз така! Алкохол пия при повод, и то съвсем мъничко - колкото да кажа "Наздраве!". Но пък цигарките много си ги уважавам - със или без кафе! bowuu

# 7
  • Мнения: 596
Ееее, една сродна душа.  Hug   Laughing  Наздраве!!!!

# 8
  • Мнения: 899
Обичам!
Обичам да си сипя чаша бяло вино вечер и да го пия така, сякаш правя любов. На малки глътки, постепенно.
Обичам чаша червено вино в студена зимна вечер, завита с одеяло, да събирам капките му от устните на любимия човек.
Обичам да седна с приятелка и да си поръчаме по коктейл и да ние хубаво, защото сме заедно, питието да искри шарено и да дава на минутите по бавна крачка.
Когато съм тъжна, ядосана, водката с доматен сок, на терасата, с цигара, връща ме на земята.

# 9
  • Мнения: 1 798
Че защо да те бесим...Аз мисля, че леко чернее хумора Crazy при пийването от сутринта, иначе аристократичното пийване вечер не вреди.

# 10
  • Мнения: 5 468
Това е избора, който си направила за себе си. Жалко.
Аз не обичам да пия и не обичам да гледам пиещи, развеселени, високо говорещи, с помътени погледи. Направо изпитвам отвращение към тях. По малко по много - все ми е кофти да гледам. За това и не обичам празниците и големите събирания - всеки пие, та се къса... а аз като в небрано лозе.
Когато и аз, за да не се деля, посегна към чашата с алкохола, ме хваща бързо и не мога и мен си да трая.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Хм, хем да те бесим, хем чувство за хумор искаш!

Ми, не ми е смешно! Има много хора, които имат проблеми с алкохола. На теб щом ти е драго да се наливаш от сутринта аристократично, вживявай си се!

Иих брей !
Ми като има дай да не говорим за това и да им пазим тишина. Thinking
Авторката помоли за чувство за хумор. Ако не притежаваш такова - отмини темата, простичко е Peace
Иначе и аз обичам да си пийвам, особено пък в женска компания, любимо ми е. И пуша даже. Въобще кво ли правя в този св.форум ??? newsm78

# 12
  • Мнения: 4 806
не обичам, само по поводи. Е, понякога и без, просто за компания на любимия човек ...
по ред причини не изразявам емпатия към почитателите на алкохола...

# 13
  • Мнения: 1 052
Хм, хем да те бесим, хем чувство за хумор искаш!

Ми, не ми е смешно! Има много хора, които имат проблеми с алкохола. На теб щом ти е драго да се наливаш от сутринта аристократично, вживявай си се!
Имаше няколко теми за позитивизмът и толерантността, може би към всяка по-гореща дискусия да се слага препратка Rolling Eyes
Няма нищо лошо в това да пиеш. Стига да не вредиш на околните и на себе си (последното, ако искаш).
Аз обичам да си пийвам, харесва ми да пия мартини, пия джин с тоник и джоджен, пия мастика с таратор и малко вода, пия и бяло и червено вино, пия ром, и още хиляди неща.
Понякога мога да пия от сутринта, понякога да не пия с месеци (без да съм бременна), понякога се напивам, но все по-често си пийвам.
Хубаво, е тези, които ще критикуват да знаят разликата м/у двете.
Моето лично убеждение е, че всяко нещо което те прави зависим, е лошо. Цигари, кафета, алкохол, любови, чай, трева, наркотици, веселие, секс.... Списъкът със зависимостите е дълъг.

# 14
  • Мнения: 412
Обичам!
Обичам да си сипя чаша бяло вино вечер и да го пия така, сякаш правя любов. На малки глътки, постепенно.
Обичам чаша червено вино в студена зимна вечер, завита с одеяло, да събирам капките му от устните на любимия човек.
Обичам да седна с приятелка и да си поръчаме по коктейл и да ние хубаво, защото сме заедно, питието да искри шарено и да дава на минутите по бавна крачка.
Когато съм тъжна, ядосана, водката с доматен сок, на терасата, с цигара, връща ме на земята.

...хладна мента и бавни протяжни летни разговори и открития
...чаша коняк с отдавна изгубен любим другар, изненади и съединения
...чаша леден джин-тоник в неподвижен жежък ден с любимата сестра
...чаша ракийка за победата на Левски довечера  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт