Моля ви за помощ!Меню за маса - ще ставам кръстница!

  • 2 959
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте любители кулинари Heart Eyes

Другата седмица ще ставам кръстница
Все още не съм измислила каква да бъде подрадбата на масата и какво да включва ТЯ!
Моля ви от все сърце за помощ! Praynig Praynig Praynig
Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние ходихме на заведение .За пръв път чувам ,че кръстницата трябва да приготвя нещо у дома newsm78

# 2
  • Мнения: 965
здравей,ние преди няколко месеца бяхме кръстници с моя мъж и сега ще ти изброя ние как бяхме подготвили масата .....!!
задължително мезета (луканка,сушеница и т.н) , ядки също  трябва да подготвиш ,пак естествено по твой вкус,сладки ,бонбони , салатки може руска или снежанка.
това според мен е достатъчно
да не мислиш че някой ще дойде и ще си хапва сериозно даже ще видиш колко много неща няма да са дори и докосвани ,всичко става за някакви минути
ейййй и да не забравите твърдия алкохол нали знаеш че наздравиците ще са сериозни  Grinning  Grinning
ами надявам се да съм ти помогнала, newsm10 весело изкарване на празника   Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 607
Аз не разбрах - кръстница на детенце или кума на сватба?  newsm78

# 4
  • Мнения: 9 107
в някои краища на кумовете казват "кръстници"   Hug

# 5
  • Мнения: 793
Особено във Варненско  Laughing

По въпроса много ресторанти предлагат кетъринг - хапките и т.н. не излизат  скъпо, пък са хубави, до  вас могат да ги доставят в уречен час  Hug

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ааааааааааа може и да става дума за кума , а не за кръстница Joy Joy Joy Joy
и аз как я пратих жената на заведение Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 607
Да, точно във Варна казват на кумовете кръстници. Аз съм от Варна и затова нещо се усъмних......

# 8
  • Мнения: 9 107
Да, точно във Варна казват на кумовете кръстници. Аз съм от Варна и затова нещо се усъмних......

само дето аз го знам от моя позната от Плевен  Laughing


Сладък бонбон, както ти е казала ceci_toko - алкохол - и твърд, и по-дамски, много сладки,  приготви ядки и мезета, като можеш да приготвиш или си поръчаш някакви хапки, картофките на freya от тази тема, ама да имаш предивд да не са много "цапащи" мезетата и хапките - т е да могат и с ръка да се вземат, че ако действително е за сватба - не всички сядат, та камо ли вилица да ползват.

# 9
  • Мнения: 1 108
Да да за сватба става въпрос
Благодаря за идеите.
Да наясно съм ,че никой няма да седни да хапва , но нали масата трябва да е красиво подредена.Та за това питам

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Да, точно във Варна казват на кумовете кръстници. Аз съм от Варна и затова нещо се усъмних......

И тук казваме така  bowuu

По въпроса- когато ние кумувахме, направихме така, че изобщо да не идват вкъщи гости. Това беше идея на младоженците и нас много ни улесни. Още повече, че бебето беше на няколко месеца.

Сложете алкохол- бутилка уиски, водка и някакъв ликьор са просто предостатъчни. Безалкохолното- 2-3 вида плюс сокове. Най- вече сладки и ядки да има. Ако искаш и имаш време, направи малки кюфтенца и им забоди по една клечка. Ефектни са. Малко сухи мезета и си напълно готова.  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 108
А ето и как изглеждаше моята маса:





# 12
  • Русе
  • Мнения: 410
За съжаление при мен нищо не се вижда ooooh!

# 13
  • в къщи
  • Мнения: 467
Както вече са ти писали момичетата:уиски,ракийка,няколко вида мезета,руска и млечна в 3-4 чинии,сладки и ядки пак различни видове.С уискито,голяма кутия бонбони и една голяма усмивка чакаш на входа сватбарите Hug

# 14
  • Мнения: 3 550
Дребни сладки и соленки. Солети, сложени да стърчат в чашка. Ядки. Безалкохолно и алкохол. Кафе. Каквото и да подбереш за ядене, гледай да не се разваля (да не са някакви салами), че като хукнете да излизате, на никой няма да му е до прибиране на нещата в хладилник. Подчертавам кафето, защото в ранния час когато ще ви взимат от вкъщи, може хората да са бързали и да не са успели да пият вкъщи. Алкохол едва ли някой ще пие, сигурно ще са все шофьори, но да има там. Всъщност аз не попитах от колко часа ще е сватбата, нали има и вечерни.
Това показа скромния ми опит в кумуването. Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт