Жена,съпруга,майка-как се справяте?

  • 4 999
  • 101
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 967
Идеята за тази тема ми дойде,докато четях постинга на един гост във форума.
Та въпроса ми е как успявате да носите няколко дини под една мишница?
-да се грижите за детето/децата
-да поддържате дома си
-да се грижите и за съпруга си
-да ходите на работа
-да изглеждате винаги добре
-да сте в крак с времето
и още хиляди други неща,които трябва да вършив ежедневно?
На мъжа ми веднаж му се наложи да гледа дъщеря ни цял ден и после беше толкова изнервен и уморен горкия/разорен също/ и то само от едно от обичайните ни задължения Grinning
Как се справяте вие?

# 1
  • Мнения: 1 937
Част от нещата, които си изброила ги правим заедно!

Така че, не е толкова трудно.

# 2
  • Мнения: 642
Отлично! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 155
Ами как - нямам друг избор. Все някой трябва да ги върши и тия неща  Wink

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Въпрос на организация и приоритети!

# 5
  • Мнения: 3 537
Ами имам време,защото не работя. Wink

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ами веднъж като набереш инерция и няма спиране  Wink.
Справям се -къде ще ходя...
Или поне си мисля, че се справям, но пък домашните нямат оплаквания  Grinning.

# 7
  • Мнения: 5 577
Не си давам много зор, никога и за нищо.
Гледам предимно себе си, тип егоист - чинии в мивката може да има, но маникюра си ще оправя първо.
Незнам защо съм такава, чак се дразня понякога.
Делим си домакинството с мъжо - той мие балкон, хвърля боклук, пуска прахосмукачка.
Готвено често вземаме от мама и свеки.
Аз пера, мия чинии и бърша прах.


Определено не мога да се справя с всичко изброено, колкото и да искам.
Затова си имам предимства: детето  baby_neutral, външния ми вид  Flutter, прането, после да има нещо в хладилника. Това са всекидневните, другите неща ако остане ред..

# 8
-да се грижите за детето/децата  - правим го по равно още от раждането, мъжа ми се справя отлично, дори понякога по-добре от мен
-да поддържате дома си - не се впрягам, обичам да е чисто и подредено, но ако не е не го правя на проблем
-да се грижите и за съпруга си - това не го правя, той е голям човек все пак
-да ходите на работа - работата не ми е проблем, освен пътуването сутрин и вечер до нея
-да изглеждате винаги добре - през почивните дни си обръщам повече внимание + спортувам
-да сте в крак с времето - добре че е нета  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Просто не се правя на идеална. Да, работя, гледам да отделям време за децата, за мъжа ми, а и за себе си. С домакинството не се престаравам, гледам да има нещо за ядене, чисти дрехи, и сметките да са платени. Често имам чинии в мивката, и чистя веднъж седмично. А и всеки помага по малко с каквото може.

# 10
  • Мнения: 8 917
Ами веднъж като набереш инерция и няма спиране  Wink.
Справям се -къде ще ходя...
Или поне си мисля, че се справям, но пък домашните нямат оплаквания  Grinning.
Добре казано Mr. Green Справям се Peace

# 11
  • Мнения: 151
Въпрос на организация и приоритети!

 Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами честно казано, не мисля, че се справям много добре Confused Понякога от липсата на време се изнервям и викам по детето, което е гадно, много гадно...Понякога просто не успявам с всичко - ето на, тази сутрин се наака на вратата и докато го преобуя, измия и т.н. - не остана кога да оправя спалнята Embarassed Чинии ми останаха в мивката...Абе #Cussing out

# 13
  • София
  • Мнения: 819
Ами имам време,защото не работя. Wink
И аз така, ама октомври почвам училище, лекции, практики и ще видим, досега съм се справяла, ама и баба и дядо помагат Peace

# 14
  • Мнения: 65
Тъй като през повечето време се справям сама, без тати и баби, и личното ми време се свежда до часовете 22.00-06.30, седем дни в седмицата, понякога малко ми е трудно да изглеждам винаги добре и да съм в час с времето. Но пък понякога баба го гледа половин ден /бонус/ и аз бързам да се фризирам и да си накупя нещо ново.

# 15
  • Мнения: 2 495
Справям се отлично,защото:
ходя на работа
уча
гледам си къщата-готвя, чистя, пера и др.
гледам си мъжа Mr. Green
грижа се и за себе си
Разбира се има хора които да ми помагат, но от първостепенно значение за мен е грижата за останалите Peace

# 16
  • Мнения: 7 474
Справям се, избор нямам, но хич не си давам зор Laughing

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не се справям прекрасно. Не мога да се похваля, че върша всичко идеално и намирам време за всяко от изброените неща. Особенно откакто тръгнах на работа, от графата със задачите винаги има нещо "висящо"  Confused
  Подреждам графика основно спрямо детето, с готвенето се занимава мъж ми. Гледам вкъщи да е чисто, но подредено в повечето случаи не е.
  За мен съчетанието "Супер майка + супер домакиня + супер съпруга" просто не съществува!

# 18
  • Мнения: 337
Аз все още се справям чудесно, но след като родя......знам ли newsm78
Може да взимам пример от майката на Малкълм
 af  1dishes  food002 newsm71 wash hang 1ironing newsm28

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Справям се - сега не ходя на работа и имам време, после ще му мисля.

Определено детето е на първо място, моят външен вид на второ, идва ред на мъжа   smile3503  - всичко останало може да почака  wash hang 1ironing newsm28  food002

Това е  Hug Blush

# 20
  • София
  • Мнения: 9 855
-грижа се за двете си деца-през деня сама,вечер с голяма помощ от таткото,бабите идват два пъти годишно,евентуално Confused,но общо взето не ни липсват
-поддържам дома си добре,но без да се вманиачавам-важното е да е чисто,но определено с децата няма как да е подредено,живеем си в детски творчески хаос Grinning
-съпруга ми се грижи за мен,аз -за него...и така
-не ходя на работа все още
-не съм първата дама на града,но все някак успявам да се грижа за вида си,без да се вманиачавам...е,искам да сваля някое килце Embarassed
-в крак съм с времето,ама не винаги Wink,иска ми се да имам повечко време ,за да се информирам,да чета и т.н.

# 21
  • Мнения: 5 103
Справям се, защото не работя Peace

# 22
  • Мнения: 1 492
Не мога да кажа, че се справям перфектно с всичко, но го правя, няма начин.

# 23
  • Мнения: 2 910
Като знам, че няма кой да ми изчисти и сготви, се справям Wink.  За себе си винаги отделям време. Засега не работя, надявам се да не е задълго, но си мисля, че пак ще се справям.

# 24
  • Мнения: 235
Тежка е царската корона , ама нали съм супер жена - българка се справям , че и зимнина правя в буркани.  Joy Joy Joy Майтапя се , не се справям ама колкото толкова . Общо взето аз съм си доволна  нали тва е важното да съм в хармония със себе си Simple Smile))

# 25
  • Мнения: 15 619
Като ги гледам така изброени  и аз започвам да се чудя, как успявам.  newsm78
Казвам му аз на моя възлюблен съпруг, че и със свещ да беше търсил, втора като мен няяяяямааааше да намери. Туй то, късметлия.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 929
Почти перфектна! Само малко сексът понамаля, но причината не е само в мен, а и у него.

# 27
  • Мнения: 8 505
Справям се както мога-понякога едно нещо остава на заден план за сметка на друго.След това компенсирам.

# 28
  • Мнения: 1 448
На първо място грижата за детето, после грижи за половинката и за мен  Flutter  засега не ходя на работа, домакинската работа край няма, затова не си давам много зор, чиниите и прането няма да ми избягат ако си постоят ден-два неизмити и неизпрани  Whistling

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не се справям.........напоследък все по- зле и по- зле...........

# 30
  • Мнения: 5 475
Справям се с ..мерак! Wink
При мен имаше един период - университет,дете,работа,семейство,живот в чужда държава! Crazy
Мисля обаче,че се справям добре!
Просто няма как иначе да е!  Peace

# 31
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Степенувам задачите по важност и реагирам според момента. Включвам и мъжа в гореописаните задачи. Е, все има нещо на заден план несвършено ... Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Смея да твърдя, че се справям...Всичко е въпрос на добра организация /поне при мен/. Малко ми е трудничко понякога, но удовлетворението после ме крепи и ми дава стимул Grinning

# 33
  • Мнения: X
Опитвам се...и се надявам да се справям/е за отлично и не помислям...но задоволително/..И според мен ,нещата опират до желание и организация...и най-вече да не отлагаш...особенно ако няма кой да ти я свърши работата..

# 34
  • Мнения: 533
Всичко е въпрос на организация, пък и като порасне детето става къде-къде по-лесно  Wink

# 35
  • Мнения: 1 134
-да се грижите за детето/децата

Детето е едно, засега. Вече почти сама се грижи за себе си, така че не ми тежи, вече е по - скоро удоволствие, отколкото задължение.

-да поддържате дома си

Не се вманиячавам. Поддържам го дотолкова, доколкото да ми е прятно да съм в него. На пода в детската винаги има играчки, това дали има няколко чинии в мивката или не не ме прави повече жена, съпруга и майка.

-да се грижите и за съпруга си

Той е пълнолетен човек. Аз не се грижа за него, аз живея за него и за дъщеря ни.

-да ходите на работа

Налага се, а и си намерих работа, която да ми е приятна, а не заробваща.

-да изглеждате винаги добре

Налага се заради горното тире


-да сте в крак с времето

Налага се заради горното тире. Но смея да твърдя, че имам собствен стил и не робувам на модни клишета

# 36
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
емиии  не че някой ми е оставил избор...Трябва да се справям,обаче не си давам много зор-и аз на работа съм ходила ,и аз имам нужда от почивка и време за себе си...Така че се гледам добре  Sunglasses

# 37
  • София
  • Мнения: 1 621
Трудно, но се организирам и се справям Peace

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм много добра в списъците и организацията, да се похваля.  bowuu

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Справям се понеже не работя Rolling Eyes

# 40
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
и аз незнам!  #Crazy newsm78

# 41
  • Мнения: 1 101
Преди всичко е въпрос на организация. Мисля, че засега се справям доста добре. Такова е и мнението на хората около мен  bowuu

# 42
  • Мнения: 2 220
Не работя и пак не се справям... Трябва да се стегна!

# 43
  • Мнения: 348
Мисля, че е доста погрешно жените да се примиряват, че трябва да вършат всичко пък и да се грижат за мъжа си все едно е бебе. Вярно е, че има мъже дето не са способни сами дори да си избършат з...а  Thinking Ние всичко делим - готвене, чистене, пране, пазаруване, точно колкото аз се грижа за него и той се грижи за мен, златен е  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 6 315
1. Помага ми майка ми доста при това. Детето е едно.

2. Не съм маниак, свикнах домът да е поразхвърлян след като малкия проходи, но е чистичко Simple Smile.

3. Не се грижа за такъв в момента  Mr. Green.

4. Обичам си работата и без нея не мога. Внася разнообразие в живота ми и си обичам много колегите.

5. Поддържам се колкото мога  Joy. Мисля, че се справям добре  Laughing.

6. Зависи какво имаш предвид с това, аз не робувам на модни тенденции.

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не работя и пак не се справям...
И аз Embarassed

# 46
  • Мнения: 1 455
Справях се и продължавам да се справям, но поне с една отговорност по-малко - съпруга!

# 47
  • Мнения: 952
то и аз засега неработя ама пак понякога ми е трудно да се справя със всичко Rolling Eyes но някак си се мъча да се справя, пък колкото толкова... Wink

# 48
  • Мнения: 2 655
Отлично. Въпрос на организация и дисциплина.
Още кърмя МАЛВИНА. Ходя на работа и сама поддържам домакинството /чистене, готвене, гладене, пране и т.н./
Приспивам малката до 21:00 часа, следва АЛИ до 22:00 и почвам:
мия чиниите, глая прането и в 23:00 съм пред ПС сядам да работя до към 01:00 понякога и по рано. Вторник ходя сутрин в една фирма, а в петък в съда и по инстанции.
Май не си  newsm78доспивам много много и нямам време да изглеждам неотразима,но и това ще стане някой ден.
А забравих Whistling спя с децата два часа на обяд и след това ги водя на люлките до нас. Слагам малката в кенгуруто, а голамата за ръчичка. Почти всеки ден.

# 49
  • Мнения: 3 818
И аз като Вергилия- гледам детето да е добре, след това аз и след това се нарежда всичко останало. И се ограждам с чудеса на техниката като миялната, които ми спестяват много време Laughing
Мъжа не го мисля, голям човек е, не виждам какво имам да се грижа за него.   Thinking
Естествено, че не успявам всеки ден с всичко да се справя, но то пък належаща работа няма.
Днес като отделя половин час да се лакирам, утре няма да го правя и ще имам време да избърша прахта. Примерно Laughing

# 50
  • Мнения: 494
Така като гледам все още съм си жена .За това дали съм идеалната съпруга ,питайте мъжо ,въпреки че знам какъв ще бъде отговорът му. А дали съм добра майка едвали  Embarassed,имам много за дялкане, но те си ме обичат и това ме радва. Hug

# 51
  • Мнения: 834
Честно имам чувството че изобщо не се справям. Понякога ми е гадно като си погледна къщата, но в последно време изобщо не ми дреме.

# 52
  • в къщи
  • Мнения: 467
добре,4е не ходя на работа.Ина4е незнам как щях да се оправям,но и така не си давам много зор.Детето ми е на 10г. и горе-долу се оправя сама.Така,4е ядене,по4истване и после НЕТА!Това е Hug

# 53
  • Мнения: 603
Ами веднъж като набереш инерция и няма спиране  Wink.
Справям се -къде ще ходя...
Или поне си мисля, че се справям, но пък домашните нямат оплаквания  Grinning.
Peace

# 54
  • Мнения: 1 312
Въпрос на организация и приоритети!
И на навик,и на осъзнаване,че все някой трябва да ги свърши тези неща..
Налага ми се да бъда и мъж и жена доста често,тъй като съм сама 1/2 от годината.Понякога е наистина тежко,но гледам на нещата философски-и да се тръшкам и оплаквам все тая,пак на мене чака! WinkТака,че никога не се жалвам за проблемите си ако не очаквам от човека насреща да намери решение за тях-не виждам смисъл!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 397
Искрено се възхищавам на всички, които успяват да се справят с всичко това и винаги съм се чудела как, аджеба става, защото аз не мога, колкото и да се опитвам, без външна помощ  newsm78
Ходя на работа и се грижа за външния си вид. За детето, обръщам много внимание, но основната грижа е на бабите,  домакинството и т.н. успяваме да организираме с мъжа ми.

# 56
  • Мнения: 2 723
Ами как - нямам друг избор. Все някой трябва да ги върши и тия неща  Wink

Ахъм

# 57
  • Мнения: 573
Ами трудно ,като се има в предвид че не работя , гледаме с дребния.Наистина е въпрос на организация. #Crazy

# 58
  • Мнения: 1 517
Никога не съм се спирала за дълго. Просто не ме свърта. С баткото ходех на лекции, с малката давах частни уроци за някой лев...според хората доста добре се справям, за 9 год. брак завърших университет, родих и отгледах 2 деца и не съм спряла да работя. Но старшно много дължа и на таткото - все пак не мога да се телепортирвам или да съм на две места едновременно  Mr. Green а в последната година и нещо домакинството си го делим 60% : 40% (40 за мен  Laughing ), проста така се стекоха обстоятелствата. Имам хубава работа, а той почива по 3 дена - готви, мие чинии, пише домашни...а аз като се върна гледам да свърша нещо друга и да се позанимая с децата, че все ми липсват. И себе си гледам да не занемарявам...
Добър тандем сме двамата. Сигурна съм, че мога всичко това и сама, но с него е по-лесно и по-приятно.

# 59
  • Мнения: 1 564
Въпрос на организация и приоритети!
=======================================================================
Майка ми е далече,за да ми помага.На свеки не мога,а и не искам да разчитам.Засега смятам,че се справям-все още оплаквания няма.

# 60
  • Мнения: 2 677
Засега съм само съпруга и майка. За домакинската работа друг се грижи. С двете си задължения, бих казала, че се справям добре.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 5 362
Успявам да се справям.Просто няма друг начин.Все още не ходя на работа и имам време за всичко.

# 62
  • Мнения: 1 680
Справям се с (почти) всичко, но не мога да си подредя правилно приоритетите и поради тази причина не намирам време за себе си, от което пък страда самочувствието ми.

# 63
  • Мнения: 663
С последните две -съпруга и майка ,мисля че се справям отлично .Успявам да обръщам внимание на съпруга и детето си Heart EyesС първото не съм на шест-жена,но  ще вляза в релси Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 5 605
Просто не се правя на идеална. Да, работя, гледам да отделям време за децата, за мъжа ми, а и за себе си. С домакинството не се престаравам, гледам да има нещо за ядене, чисти дрехи, и сметките да са платени. Често имам чинии в мивката, и чистя веднъж седмично. А и всеки помага по малко с каквото може.
И аз така  Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 2 020
Не съм маниачка на тема чистота, но напоследък забелязвам, че съм се ошлайфала доста добре в някои домакински работи Mr. Green.,при условие музата да е дошла.
Мъжът ми не се оплакал досега от нищо, следователно и като съпруга се справям.
Като майка мисля че се представям най-добре.
Но жената в мен плаче много често, липсват и разни неща.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Долу горе се справям,естествено с помоща на мъжо.

# 67
  • Мнения: 1 065
И аз мисля ,че се справям.Децата ми са големи и нямат много нужда от моята помощ,а по скоро от внимание.Грижата за мъжът ми се изразява в това да има нещо за ядене,като се прибере вечерта  и комплект чисти дрехи за другия ден.Почти сама поддържам чистотата и реда в къщи,но понякога ми се случва да оставя всичко и да се включи и  семейството в почистването през почивните дни.Работя на смени и имам достатъчно време за всичко,което имам да върша(за сметка на недостатъчното сън,но по принцип аз се наспивам бързо)Ето до сега още нищо не съм свършила,пих си кафето пред компютъра(любимото ми нещо),после влизам в банята за разните му разкрасителни процедури,които продължават понякога с часове,ще изляза до кварталния ни магазин за хляб,ядене имам останало от вчера и за вечерта,и в 15 часа отивам на работа.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 10:53 от djily

# 68
  • Мнения: 5 026
От изброените- не ходя на работа. Може би затова се справям учудващо добре. За сега!

# 69
  • Мнения: 6 992
о, аз засега съм само съпруга...жена никога няма да стана, не искам пък!, а дете като го гледам какъв е ентусиаст на тая тема, няма да  имаме поне още 2-3 години Laughing  но тъй като съпругът ми не е при мен, задачата да се "справям" става много по-лесна Laughing След 6 месеца обачееее ще трябва да се науча да готвя и някакви такива домакински неща... Tired

# 70
  • Мнения: 82
Справям се горе-долу добре, поне никой не се оплаква. Ходя на работа, като се върна гледам да сготвя и да се позанимавам с детето, а когато то заспи идва ред на половинката. Чистенето го оставям за събота или недаля, ако някой не е проявил ентусиазъм да го направи преди това Grinning
През уикенда ако остане време се занимавам и със себе си. Не е много лесно да се справяш с всичко, но ако не се престараваш и ти помагат от време на време е добре.

# 71
  • Мнения: 3 360
Ами как - нямам друг избор. Все някой трябва да ги върши и тия неща  Wink
Намирам начин-с някои неща се справям по-добре,с други не толкова.....Но-това е положението....

# 72
  • Мнения: 745
Справям се с всичко и то сама - въпрос на организация.
Прибирам се от работа в 18ч. приготвям вечерята, а през това време пускам прахосмукачка, бърша прах и още нещо дребно мога да свърша. След като се навечеряме прибирам масата, измивам чиниите. Идва ред само за мен - 1ч. баня, вежди............... След това си играем с дъщеря ми или просто си говорим и идва време за сън.

# 73
  • Мнения: 1 448
Ами не си давам зор, когато - тогава  Laughing Първо съм майка, после съпруга и на последно място домакиня  Hug

# 74
  • Мнения: 6 461
Идеята за тази тема ми дойде,докато четях постинга на един гост във форума.
Та въпроса ми е как успявате да носите няколко дини под една мишница?.......................
Ами неволята учи.............. Mr. Green
Справям се все някак си ,като например нямам време да закусвам,като и да обядвам ...... Crazy

# 75
  • Мнения: 863
Аз пък си признавам,че не успявам да се справя с всичко,а пък ми се иска и да е чисто вкъщи ,и да е сготвено,и на детето да му обърна внимание,и за мъжа ми да съм нагласена...ама често не ми се получават сметките...от което се изнервям ,да му се не види Whistling

# 76
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Старая се много, но за разлика от повечето мами не мога да кажа, че се справям отлично.Понякога не ми достига време, друг път търпение, трети път умение. Но важното е, че се старая, много даже!!!

# 77
  • Мнения: 983
За сега успявам да се справям, но като започна работа, честно казано, не знам как ще успявам да съчетавам всичките тези неща, така, че всичко да е в синхрон............. newsm78

# 78
  • Мнения: 1 840
Справям се с жонглиране Crazy. Живея в постоянно състезание с часовника. Опитвам се едновременно да върша няколко неща, за да се вместя във времето.

# 79
  • Мнения: 2 556
Справям се, но просто съм винаги в матрицата. Нон стоп работя, вечер се занимавам с децата, за мъжа ми колко време остава не знам Crazy Но друг начин не виждам. Времето не ми стига. Домакинството е най-прецакано май, но и там се справям. За бебето имам детегледачка, всичко друго върша сама. Поне в работата вече има на кого да разичтам, което е супер. В общи линии не ми се иска да се оценявам, защото играя на прекалено много фронтове... Надявам се само крайния резултат да си струва  Mr. Green

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Старая се много, но за разлика от повечето мами не мога да кажа, че се справям отлично.Понякога не ми достига време, друг път търпение, трети път умение. Но важното е, че се старая, много даже!!!
Ама много търпение и старание трябва бееееееееее  Close

# 81
  • Мнения: 953
не е това което е било или което искам да бъде,но нямам време.сина е 15год.така че се грижи сам за себе си,че даже и на мен помага много.мъжо също помага ,така че.но общо взето колкото толкова.но липсата на време ме изнервя,страшно много.

# 82
  • Мнения: 1 910
Въпрос на организация и приоритети!
Аз го съкращавам до приоритети.

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Откакто работя съм много организирана и се справям с всичко. Сега е много по-чисто и подредено у нас, а аз има защо да се поддържам. Когато си седях в къщи почти нищо не вършех- все имах време и отлагах... Времето с децата го прекарвам по-пълноценно... Абе въобще се чудя защо отлагах толкова и не започнах работа по-рано, а изгубих толкова време в бездействие:roll:

# 84
  • Мнения: 1 006
не че нещо ми куца, ама май не се чувствам справяща се Peace

# 85
  • Мнения: 966
Ами успявам да се справя и ми остава и време да мързелувам.Всичко зависи от това как ще си разпределиш времето ....пък има и неща дето не са спешни и може да чакат Grinning

# 86
  • Мнения: 574
Опитвам се  Confusedа до колко се справям това ще кажат тези окло мен!

# 87
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Идеята за тази тема ми дойде,докато четях постинга на един гост във форума.
Та въпроса ми е как успявате да носите няколко дини под една мишница?
-да се грижите за детето/децата
-да поддържате дома си
-да се грижите и за съпруга си
-да ходите на работа
-да изглеждате винаги добре
-да сте в крак с времето
и още хиляди други неща,които трябва да вършив ежедневно?
На мъжа ми веднаж му се наложи да гледа дъщеря ни цял ден и после беше толкова изнервен и уморен горкия/разорен също/ и то само от едно от обичайните ни задължения Grinning
Как се справяте вие?

Ами за децата се грижа предимно аз, но при всяка възможност ги "прибутвам" (както милият би се изразил на  него или на бабите). За съжаление той рядко се връзва (и все по-рядко напоследък), а бабите избягаха зад граница, така че както дойде
За него не се грижа почти никак. Освен, че подреждам, пера, готвя и пр... той твърди, че никога не е ме е молил, и че чудесно се оправя и сам, което си е самата истина (ако няма сготвено не мърмори и може без проблем да преживее на кисело мляко и хляб цяла седмица)
С домакинстването също няма какво да се оплаквам Simple Smile.  Наел ми е жена, която идва два пъти седмично да мие пода и минава с прахосмукачката и от тук се предполага, че домът ми трябва да блести без да си давам зор. Нищо, че всяка вечер стоя до два часа  да сортирам играчки и прибирам кухнята, защото обичайното състояние вечер е всичко налично, което става за игра и не е опасно за здравето, и може да се докопа да е на пода.
За себе си почти не се грижа и никак не изглеждам добре. Това, разбира се си е лично мой пропуск и няма нищо с гореспоменатите точки, по които иначе съм напълно разтоварена.
За крак с времето, ако не броим форума, за който открадвам време от съня си, след като всички останали са приспани отдавна, почти не отделям време. Планове за кариера и писане на докторантура, каквото се предполага че трябва да правя са останали на твърде заден план и все по-често ми изглеждат като част от някой минал мой живот.
С две думи: справянето не е една от присъщите ми черти.

# 88
  • Мнения: 108
Справям се. Тооо имаш ли избор.Гледам първо  и най важно да съм добра майка Hug

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Справям се ... понякога за сметка на нещо друго ... мечтая си тези часове отишли във физически усилия свързани с домакинстването да свършат нещо полезно и за мен самата - горене на излишни калории  Laughing

А и време ми оставя във форума да ровя ... значи не съм за оплакване...

# 90
  • Мнения: 3 886
Справям се ... понякога за сметка на нещо друго ... мечтая си тези часове отишли във физически усилия свързани с домакинстването да свършат нещо полезно и за мен самата - горене на излишни калории  Laughing

А и време ми оставя във форума да ровя ... значи не съм за оплакване...





 и аз така Party

# 91
  • Мнения: 1 446
Ами веднъж като набереш инерция и няма спиране  Wink.
Справям се -къде ще ходя...
Или поне си мисля, че се справям, но пък домашните нямат оплаквания  Grinning.
Peace

# 92
  • Мнения: 2 032
Много интересно как мъжете избягват да ги глождят такива терзания, "дали съм идеален мъж, съпруг, баща?".  А жените хем се нагърбват с хиляда и една отговорности, хем все ги гони Вината, че не са Идеални.  Ами няма "идеална съпруга, майка и домакиня". Има good enough. Психотерапевтичните кабинети (където ги има) са пълни с хора, които страдат, че не могат да са "идеални".

Иначе, за справянето със задачите на ежедневието.  Всеки решава кое е по-важно за него. Някой гледат децата и къщата да са чисти и лъскави. Други-да поиграят с децата, пък може и да по-омажат къщата. Някои изкарват пари. Някои имат професии. Някои вършат всичко в къщи. Някои си мислят, че е тяхна задача да "гледат" мъжете си. Но всекиму-неговото. 

Важното е, след като реши човек кое е важно, да предцени как може да отмята важните неща. Винаги когато може-помощ:

-   -От мъжа-задължително.
   -От някоя баба-от време на време е здравословно.
   -Домашна помощница-по възможностите (но чистенето понякога може да действа много успокояващо и терапевтично).
   -За гледане/обучение на децата-от подходящи хора.
   -В работата-делегиране.

Балансът е крехък. При мен, със сигурност, ако някоя от горните "тухлички" се размести, ще има сътресение. Но. Пак се намират решения. Ама не смятам да гоня наградата за "идеална" каквато и да било. Няма да я спечеля, само ще се изтормозя в състезанието със себе си.

# 93
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Справям се нямам избор,но не твърдя че съм идеална домакиня.
Хване ли ме инерцията може да мине седмица преди да стане нещо което да ме изкара от затворения кръг/обличане-ясла-работа-ясла-прибиране-готвене-чистене-сън/,на моменти съм на ръба на нервна криза,на моменти  изпадам в апатия,на моменти ми се танцува безпричинно.
Но все още съм нормална. newsm62

# 94
  • Мнения: 819
Детето,после мъжът,после домът...и ако остане време,и аз намазвам!!!Успявам да се справя,трудно ми е,ама и мъжлето ми помага да се справя!

# 95
  • Мнения: 1 726
За детето аз се грижа.За мъжа ми няма нужда,той се грижи за мене. Simple SmileВ домакинство не се престаравам.Все още съм в майчинство,а когато тръгна на работа ще му мисля Mr. GreenОбщо взето търся баланса и не стигам до крайности.

# 96
  • Мнения: 1 370
Много добре. Харесва ми да го правя Wink

# 97
  • Мнения: 3 089
въпрос на еквилибристика и на добре организиран план. понякога обаче ме мързи да измислям разни схеми и варианти и просто оставям нещата така, както са си.

# 98
  • Мнения: 2 897
Справям се. Тооо имаш ли избор.Гледам първо  и най важно да съм добра майка Hug
Peace

# 99
  • Мнения: 1 568
не се справям супер,но точно за това съм супер мама и супер жена,инъче няма да съм интересна!  Peace

# 100
  • Мнения: 592
Ами то времето ще покаже дали се справям, но се старая Hug

# 101
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Незнам до колко се справям,но съм доволна,че мъжа и детето го оценяват-това ми стига!

Общи условия

Активация на акаунт