Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 653
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И защо не се реши проблема с едно мляко,което е за деца с проблеми-Омнео.
При нас имаше невероятен резултат, Peace
Исках да добавя,че Омнео не е лечебно мляко.

# 61
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И аз мисля, че трябва да се успокоиш.
Грамажът за млякото е по схемата - на 2 мес. - 120, на 3 мес - 130, 4 мес - 140...
Производителите на АМ завишават леко дозата, за да ти свърши по-бьрзо кутията Wink
Фризовом е по състав като фризолак, разликата е брашно от рожков, което сгъстява млякото.
Ако детето е повръщало от претоварване, а при 160 мл сигурно е било така, значи просто намали дозите.
Не е фатално ако смениш марката мляко.
Всички бебета имат колики.
Като наблюдаваш бебето, ще разбереш кое му понася най-добре. Така че слушай бебока, а тия педиатри, просто нямам думи...

# 62
  • Мнения: 273
Мамчета, искам да ви се оплача. Ние също сме на 50 дена и се чудя какво количество да давам. Засега правя 130 и дръпвам 10гр да останат в шишето, но от два дена не и стига и яде по 130гр, а тази сутрин е изяла 160гр  и още не е заспала върти се в леглото Ние сме на Фризовом.
Взех да си мисля че това мляко не я засища, по рано като изядеше 120гр и след час смукане на биберон заспиваше и след това събуждаше след 3часа гладна. а сега се буди през 2:30гладна и изяжда по 120гр мляко и заспива.
дайте съвет какво да правя - по едно време и давам Аптамил АР - но от него връщаше малко не е повърнато, а просто малко връщаше мляко и си ядеше пак 120гр.
adiland кажи ми как си давала Аптамил АР както пише на кутията ли - 120гр + 4лъжички

# 63
  • Мнения: 273
как се смесват Фризолак/Фризовом 1:1

# 64
  • Мнения: 7 640
как се смесват Фризолак/Фризовом 1:1

 Примерно-на 60 мл вода слагаш 1 м.л. Фршзо и 1 м.л. Вом

# 65
  • Мнения: 3 042
Ние сме на Фризовом.
Взех да си мисля че това мляко не я засища,

Фризоваома е също толкова калоричен колкото и всички останали АМ с изключение на Милумила, който е малко по-калоричен.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 365
Мамчета, искам да ви се оплача. Ние също сме на 50 дена и се чудя какво количество да давам. Засега правя 130 и дръпвам 10гр да останат в шишето, но от два дена не и стига и яде по 130гр, а тази сутрин е изяла 160гр  и още не е заспала върти се в леглото Ние сме на Фризовом.
Взех да си мисля че това мляко не я засища, по рано като изядеше 120гр и след час смукане на биберон заспиваше и след това събуждаше след 3часа гладна. а сега се буди през 2:30гладна и изяжда по 120гр мляко и заспива.
дайте съвет какво да правя - по едно време и давам Аптамил АР - но от него връщаше малко не е повърнато, а просто малко връщаше мляко и си ядеше пак 120гр.
adiland кажи ми как си давала Аптамил АР както пише на кутията ли - 120гр + 4лъжички
Аз мисля, че това е бум на растежа. На определено време бебетата ядат повече, но за няколко дена това минава и нещата пак се нормализират. Засега сме имали два такива периода(и ние сме на фризовом).
Не казвам, че съм права, но мисля че е това.

# 67
  • Мнения: 1 165
И аз мисля, че трябва да се успокоиш.
Грамажът за млякото е по схемата - на 2 мес. - 120, на 3 мес - 130, 4 мес - 140...Производителите на АМ завишават леко дозата, за да ти свърши по-бьрзо кутията Wink
Фризовом е по състав като фризолак, разликата е брашно от рожков, което сгъстява млякото.
Ако детето е повръщало от претоварване, а при 160 мл сигурно е било така, значи просто намали дозите.
Не е фатално ако смениш марката мляко.
Всички бебета имат колики.
Като наблюдаваш бебето, ще разбереш кое му понася най-добре. Така че слушай бебока, а тия педиатри, просто нямам думи...
Аз пък зная следната схема-до втория месеци детето трябва да изяжда 1/6 от теглото си,а от 3 месец-1/5.По тези сметки бебка трябва да изяжда в момента по 160-170 мл., а по гореспоменатите -по 140 мл. newsm78И на мен ми се струва ,че детето ми яде повечко от необходимото,но пък вече е свикнала с този грамаж и си го изяжда(не я тъпча).От ден -два мъча бебка да мимнем изцяло на фризолак(досега сме на фризовом +фризолак),защото вярвайте ми има ужасни газове .Виждам я ,че се мъчи.Коремчето и почти непекъснато къркори Sad.И допускам,че е от рожковите.Освен това сме с такива изпражнения(обилни са),че първите няколко пъти направо щях да припадна и се затичах към лекаря.Дали пък не греша ,че смесвам? newsm78Но ми се струва,че ако сме само на фризовом нещата още повече ще се влошат SadЕй сега Pandora ще се скара и на мен Wink,но с охота приемам критика и съвети!

# 68
  • Мнения: 273
Искам да попитам сега вече могали да смесвам Фризовом с оризово БРАШНО.
и Еспумизан лекарството на Капки ли е.
Немога да я разбера моята бебка хапва в 4ч 100гр мялко и се събужда в 7ч да яде давам и 130гр и тя с зор го изяжда и после трябва да яде в 10ч но тя спи събужда се в 11ч давам да яде 130гр мялко изяде 80гр и повече неиска, лапа шишето и рев, рев него иска сложа я на леглото почва да си играе след 5мин пак дам шишето да яде тя пак рев и неиска и до там повече не и давам. и след това се събуди да яде в 14 изяде 130гр пак и на следващото пак ядем след 4часа и пак с зор да изяде 130гр остват 20гр. и еи така е всеки ден.
ние сме изцяло на фризовом какпки за колики не давам .Бях дава на Сабсимплекс и детето беше добре дали е от това че спрях капките мина цял месец и сега от как е направила 3месеца все така ядем.

# 69
  • София, център
  • Мнения: 686
snejko С оризовото башно се сгъстява само обикновеното мляко , а Фризовом-а си е един вид лечебно мляко... мисля че не трябва да се сгъстява допълнително...
Еспумизан-а е на капки - да!

Защо седиш на толкова строг режим и държиш на милилитрите? Бебето само показва колко иска да яде... Тя може да е 3-ти месец, но пък имате нощно хранене, за това според мен няма на всяко ядене да ти изяжда 130 мл... Не е от капките, те са си за коликите, нямат общо с апетита и милилитрите, а и всеки месец ще има промяна в режима ... няма да е едно и също!

Всяко дете има свой ритъм и свои предпочитания, както често другите майки във форума казват: "Ти нали не ядеш всеки път едно и също количество храна?"... Не се вталявай толкова... важното е детенце да наддава и да жизнено и енергично!

# 70
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
snejko С оризовото башно се сгъстява само обикновеното мляко , а Фризовом-а си е един вид лечебно мляко... мисля че не трябва да се сгъстява допълнително...
Еспумизан-а е на капки - да!





Точно така  Simple Smile
Ако се опиташ да дадеш фризовом сгъстен с брашно /което е нередно/, трябва да го даваш с лъжица /той ще стане направо с гъстотата на фрикасе-да речем/

# 71
  • Мнения: 273
благодаря момичета
не следя режим тя всеки ден е с нов режим просто гледам сутрин кога яде за да знам кога да и дам да яде.
понеже като хапне си играе после почва да плаче като и се доспи слагам я да спи с беброн в уста иначе не заспива и като го изплуе ревва и аз се чудя сега да яде или за залагалката си плаче и като и я дам и тя пак заспива и виждам че не е ред за ядене, защото спи още час.
лек ден

# 72
  • Мнения: 273
а и понеже бабата все вика абе това дете защо реве да не е малко млякото и нали все ми чете книгите и казва да слагам брашно в вечерното хранене.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 360
а и понеже бабата все вика абе това дете защо реве да не е малко млякото и нали все ми чете книгите и казва да слагам брашно в вечерното хранене.


Снежко, мани я бабата, по книгите, дето е добарала да чете, не пише нищо за Фризовома. бас ловим, че е чела Лоранс Перну от преди 25 години, щом ти говори за слагане на брашно в млякото Simple Smile

познато ми е това, което описваш за режима. и аз така - от първото сутрешно хранене се ръководя кога да му давам да яде след това, защото вече трудно се долавя кога е гладен. като беше съвсем мъничък, ревеше характерно, а сега може да седи без да каже гък, а като му набуташ шишето - залапва като много гладен.
не се притеснявай, ако изяжда на някое от яденетата с 20-30 грама по-малко от предвидената доза. следващото хранене ще си навакса, ще направиш малко повече, пък тя ако иска - ще го излапа. важното е за деня да докарваш горе-долу дозата.

# 74
  • София
  • Мнения: 5 605
Буболина, още в предишна тема, като четох колко грамаж даваш на детето ми стана ясно, че страшно претоварваш стомахчето, НО реших да си замълча, защото много често влизам в спор на такава тема.
170мл. се дават на 6-7 месечно дете принципно.

За рефлукса:
Много са ми смешни тез доктори-гастроентеролози, как разбра с УЗ, че детето няма рефлукс ?
Моя син на ренген го гледаха и пак не можаха нищо да видят !!!

Моя съвет:
Не спирай Фризовома, просто намаляй постепенно количеството, според мен 130-140мл. най-много ще са идеалния грамаж за възрастта ви в момента, но трябва да намаляш много внимателно и постепенно.

Фризовома можеш да го спреш когато видиш, че детето спре да повръща, а това да смесваш различните марки млека ми се струва направо нелепо.

Извинявай, че така директно казвам всичко което мисля, спокойно можеш да ми теглиш една... Mr. Green  bouquet

И малката повръща, но това което е написала doniboni горе-долу се припокрива с това, което ми каза и педито. Аз давам Аптамил АР. Но пак по съвет на педито ще смеся Аптамил АР с Аптамил 2.

Общи условия

Активация на акаунт