Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

Пловдив

примлясквам си тук доволно, чудя се дали да оставя парченце на мъжа ми,че и от детето се крия  Embarassed и се сетих, че мога да го споделя с вас

За сладкиша:
1/2 ч.ч. омекнал маргарин
1 ч.ч. захар
2 яйца
2 ванилийки
 се смесват в този ред

3/4 ч.ч. брашно
1/4 ч.ч. какао
 се пресяват
+ 1 ч.л. бакпулвер
щипка сол
50г настърган шоколад
Смесват се и се прибавят при другата смес.

Тази цялата смес я изсипвам в най-голямата ми кръгла йенска (дъно ~20см). Най-добре да си изрежете кръгче хартия за печене за дъното, но ако нямате, става и с намазняване и набрашняване.
Пече се 3мин на пълна мощност. След това още 10мин на средна. Оставя се 5мин на изключена.
като поизстине се обръща и се залива с глазурата.

Глазура:
50г разтопен маргарин
1ч.ч. пудра захар
1/4 ч.ч. какао
2 ч.л. прясно мляко (може и без тях,те са за блясък)
2 ванилийки

Да знаете,че не излиза огромен сладкиш, но не се притеснявайте - яде се на малки парченца с много кафе  Smile 

Цитирай

Ауууууууу много добре звучи и изглежда. Задьлжително ще пробвам.
Цитирай

може ли с масло вместо маргарин?
Цитирай

Пловдив

ами не знам   33uu би трябвало да може, но грамажът се променя
Цитирай

Това изглежда супер вкусно  Crazy Ако не родя в близките 2-3 дена ще го направя   chef
Искам да питам за брашното, това 3/4 какво ще рече? 3-4 чаши брашно или си е 3/4 от чашата брашно  newsm78 Като гледам и маргарина и какаото май ще е 3/4 от чашата, но ми се струва малко и затова да попитам. Глазурата се слага след като извадим сладкиша от МВ, нали? И още нещо: със капак или без капак да печем? И последно  Mr. Green нашата MW е комбинирана , да ползвам ли и грилът или няма нужда.
Цитирай

Пловдив

веднага отговарям,че като гледам-бързаш  Laughing

3/4 от чашата е
да,глазурата се слага след като си извадила сладкиша и си го обърнала в подноса.
аз пека с капак и понякога направо на капака го обръщам и там го сервирам.
не ползвай грил

давай смело - много е лесен и вкусен
Цитирай

Няма начин отивам да купя яйца и го почвам  Very Happy
Ако всичко е ок ще пусна снимки  Peace
Цитирай

КАК с капак? Това някаква специално форма с капак ли е?
Че аз нямам такова,с какво ще стане?
Цитирай

Изглежда страхотно и веднага ще си запища рецептата.  bouquet
КАК с капак? Това някаква специално форма с капак ли е?
Че аз нямам такова,с какво ще стане?
Става дума за тенджерка от йенско стъкло-пече се в нея и после се обръща върху капака.
Цитирай

Аз съм готова   chef ето снимка
Наистина много бързо се приготвя, за вкусовите качества предполагам че е много сладко, но няма да го режа сега, ще изчакам сутринта за кафето. Хем и да се охлади. По отделно опитах глазурата и малко от блата и съм доволна  Very Happy Утре пак ще пиша след като го хапна  Very Happy
Цитирай

София

Аз нещо не разбрах за печенето - 3мин на пълна мощност, 10 мин на средна, а какво е "оставя се 5 мин на изключена"  newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

USA

А в нормална печка как се пече? ПОнеже нямам такава форма за микровълнова, имам само кръгла с капак, но е много малка.  newsm78
Цитирай

Аз нещо не разбрах за печенето - ...а какво е "оставя се 5 мин на изключена"  newsm78 newsm78 newsm78[/b]
Ами просто след изпичането оставяш сладкиша за 5 мин в МВ-то и тогава вадиш(от печката).
Цитирай

Пловдив

Ванче,   bouquet благодаря за включването и отговорите, че аз бях малко отсъстваща от форума (присъстваща на театър  Party).
Tandoori, не знам,надявам се някой да каже
ive1ina, бързачка си ти  Smile браво!
само да те попитам,че може да сме полезни и на другите: виждам, че глазурата се е разляла, а не би трябвало - горещ сладкиш ли заля или гореща глазура?
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Веднага копирам рецептата.Ама както няма време само лигите ми текат тука пред компютъра ive1ina -много добре си се справила,само не мие  ясно в твоето положение как изтърпяваш до утре,аз и без да съм бременна,като приготвям нещо,веднага го опитвам. Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора