Мами в Италия - част 22

  • 13 449
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Добре дошли в Част 22 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige: gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia: Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte: Amymommy (ВЛАДИ) - Torino


Lombardia:Giorgia (ГЕРИ) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago  piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo  mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano                      Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam( ..)- vicino a Milano                   Ginger! (...) - Lecco
Лейди (ЕЛЕНА) - Milano


Emilia Romagna: Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana: Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:  makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio: Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(  )-Roma

Campania:  dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:  Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1,Част 2 ,Част 3,Част 4,Част 5,Част 6,Част 7,Част 8,Част 9,Част 10,Част 11,Част 12,Част 13,Част 14,Част 15, Част16, Част17, Част18,
Част19, Част20,Част21

Поради големия интерес ето - ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ

КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 00:04 от Lennie

# 1
  • Мнения: 2 427
Prima!Пу първа поне веднъж!

# 2
  • Мнения: 2 804
Пу си втора , пък аз !

# 3
  • Мнения: 6 167
Влади, гледам Изола-та в момента.
Аз съм напълно убедена в световната конспирация с цел затъпяване на хората.
И тези риалити-та са просто...
Единия не ще да скочи, ша го транспортират с лодка.

най-тъпото обаче е Култура Модерна.
просто няма такова нещо в природата.
и как се радват.
дамиано косъм не дава да падне от Култура Модерна.
било най-рейтинговото предаване на лятото  Shocked
тия олигофрени.. боже боже.
потресена съм. каква е тая култура!?
и вече милион евро раздадоха.

# 4
  • Мнения: 2 427
ААААААААААААААААААААААААААА,ХАХАХАХА,ще умра от смях като ми напомни за това Култура модерна!!!Вярно бе Лени,как не сме го одумали до сега не знам.Страшно е!Просто тоя Тео Мамукари е такъв тъп Цървул че направо се чудя какво му харесват толкова хората.По смотан,грозен,надут,нахален,противен и надценяваш се персонаж едва ли има в историята на телевизията като зяло!Направо не мога да го гледам!Фло Културата не я гледаше,ама се заливаше от смях с Дистракшън,а аз просто се побърквах от яд докато го чувах как се хили с глас на тези минкяте!Просто човешкото падение с това предаване достигна своя апотеоз!
Изобщо в тези реалити,няма нисто реално.Веднъж бях гост на едно тв предаване в една телевизиика и така яко се скарах с водещя,защото се бях изказала невероятно остро срещу реалитата който той пък обожаваше и от които беше тръгнал да гради кариера.Бях казала че тези предавания ме обиждат като зрител,не само мен а хиляди хора в Италия коитё не могат да си пуснат ТВ-то от страх да не попаднат на поредното предаване което подценява техните умствени ливелли и ги фа траттаре цоме дефиченти.Оня се беше опулил и зачервил,мани,мани...
Пък тези от изолата са егати лигльовците.
Най-гадни са ми ГФ.Добре че тази година беше Алессия Маркуци че закърпиха криво ляво положението,ама момичето направо се беше озъбила да им слуша и търпи простотиите,особенно на оная Ман Ло..уфф втриса ме като си помисля само.Ами Лучинёло,белла вита...аз през живота си не съм си купила едно госсип списание ,те ще ми натрисат тая кагата по ТВ-то!Какво ме интересува какво правел Виери и с кого?!
Мен ме кефи Ле Иене и още едно с един от Зелиг който е водещ и онази Пати от камера кафе,не му знам името..с гости разни чужденци...с онея които правят все скеча за Долче и Габана...бе как се казваше забравих.Както и Камера кафе ми допада...

# 5
  • Мнения: 2 427
Даниелче мина ли ти главицата,ако не пии нещо,не се мъчи така.Поне ти не си бременна,пии едно аулинче зарад мен.
Абе хора,ако го гледате,направете ми коментар на червената кофа по средата на студиото.
Ма как може толкова простотия на едно място,язък им за роклите с брилянтите и финтифлюшките в студиото.Ми не може ли т'ва да капе на пода,пък докато дават сцената с изолата ,някой да минава да подсушава като е толкова фатален гёла.Ма таз мръсната червена кофа....

# 6
  • Мнения: 2 427
Добро утро на всички!Със сигурност не съм най-раннобудната ,ама явно съм първата онлайн.От снощи тук вали,намокри ми простряното пране.Есента почна!Алее... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 804
Бонди !
Влади , аулин не мога да пия , защото кърмя !
Но пих 2 такипирина та ми беше поминало , това е от слънцето много го мразя .
Вчера за реалити сте бъбрили , и на мен ми допадат твоите предпочитани особено това с чужденците .
Лек ден    bouquet , че сме на педиатър .

# 8
  • София
  • Мнения: 6 752
Добро утро!
Влади, като ти гледам слабите крачета, се чудя къде си ги качила тези 18кг? newsm78Пу,пу!

# 9
  • Мнения: 6 167
Добро утро!
Влади, с теб по вкусове си приличаме май.
Мън Ло спокойно ако ми дадеш една пушка мога да я застрелям.
Точно това разсъждавах снощи ,че ако имам една пушка в списъка са ми Парис Хилтън и Мън Ло.
но не съм убедена , че си заслужава каузата да лежа в затвора заради тях.

Това наистина беше изненада за мен - тези предавания 'забавни', където италианците се 'веселят'.
Явно имат някакви комплекси, щом тези предавания тип "Спукано гърне" са най-разпространените. Според мен, Италия не е много културна страна, като цяло.
То коя ли е, но...очаквах в 'люлката на ренесанса' , 'музея на открито' едва ли не всеки да знае.. и да се интересува, най-важното. Нищо подобно. Толкова ми се струват ограничени и затворени...
Вчера, като четох на Влади дългия постинг за гледането на децата и Торинци приятели, които не са искали да излязат покрай олимпиадата.Ма това е страшно!!!!
Моя девер ( на дамиано брат му) с жена си ще ходят на Круиз из Средиземноморието.
Ще ръснат 2000 евро за 5 дена , като ще обиколят някакви безумни места, като Триполи ( 1 ден), Ла Валета (( това май е основната им точка), както  и още 2-3 неизвестни за мен градове.  Жена му ( художничката) 100 пъти сбърка Либия с Ливан, докато ми разкаваше за круиза. И специално ме попита дали режат глави на медицински лица в Либия още на входа й.
Искам да подчертая , че и брат му и жена му на Дамиано са най-доброто, което съм виждала до момента като начетеност и интерес.
Те поне имат пастпорти да излязат от страната.
Най-смешното е, че си купиха камера , като нашата, която не я използват, защото не знаят как да свалят снимките на компютъра, или по-точно не им се занимава. Затова продължават да си ползват сапунерката с лента, докато апарата им за 500 евро стои в кутията. 100 пъти предложих да изкарат един курс при мен , не е сложно , но просто хората не искат да се . натоварват ли.. незнам. newsm78






# 10
  • Мнения: 81
Добро утро и от мен с кафе и кифличка в ръка, слънце и усмивка!!! |
Честита нова темичка!  love001
Виждам,че сте започнали да нищите темата за чистотата. Аз да си призная честно с Доменико нямам този проблем. Първо тук като дойде за първи път и видях,че си събува сам обувките отвън, без да го подсещам аз. После видях,че и в Италия /все пак си е вкъщи/си го прави същото, даже когато се прибира за обяд. Направо съм щастливка като ви слушам. Но виж със родата нещата са различни и не знам как ще ги науча. Единственото,което ме успокоява,че са далече и няма да има толкова чести посещения /поне се надявам/. Иначе аз пак си чистя всеки ден. То луд умора няма.Като бях април и като видях на какво прилича терасата направо полудях. Цял ден я чистих и като се прибра след работа лекичко му подсказах,че трябва да си вземем цветя за настроение. Не ми беше нужно дълго да го убеждавам и на следващия ден хукнахме до разсадника. И сега пак имам разни идеи за озеленяване и като замина октомври първото нещо ще бъде това. Ми такава хубава тераса голяма,слънчева, с изглед към морето, а той я занемарил. Но piano piano всичко ще си дойде на мястото. Даже като взехме цветята и на следващата сутрин правя закуската на терасата – направо онемя и стигна до извода колко хубаво било.
Mcdirock честито за лентичката. Това е то пълно щастие още едно бебче. Аз искам да имам 3, но като гледам как за първо се мъдрим, дано да стане по-скоро.
Dessista дано Бобо се адаптира в яслата. Не знам аз също съм “за” децата да посещават такива заведения, защото стават по- контактни и се учат да споделят с друг играчките си, но за ясла не бих се навила. Все си мисля, че когато имам бебче ще ми се иска да си го гледам поне до 3 години, но не се знае. А тук детските са различни. Някои са много поддържани, други доста занемарени – зависи си от директорката. /Преди нали се занимавах с това и ги бях обиколила всичките. Тогава разбрах,че ставам за детска учителка ама вече е доста късно да сменям професия/.
Влади количката е страхотна, направо като космически кораб. И аз съм си харесала такава.
Bimba много си сладка на снимките, браво!!! Къде си ги качила тези 18 кг направо не знам. Аз като кача зимата 3-4 и ми личи,а какво остава като бременна - сигурно ще се търкалям. Joy Joy
Lenni честити ти нови цветенца. Чудесни са !  И аз ще го направя скоро това. В последно време съм се побъркала на тема цветя и саксии. Добре,че Доменико е на моя акъл. А саксиите си ги рисувам сама. Вадя си разни идеи и си правя шаблони. А Доменико ми е обещал да ми покаже някаква нова техника за боядисване на саксии и чакам с нетърпение да я усвоя.А как съм се смяла на разказа ти за Дамяно.
По отношение за калъфите да ви разкажа един пресен случай. Ваканцията отиваме в Банско и нали там си е планина и вечер е доста хладничко и в хотела са сложили одеалата в такива калъфи с дупка.Настаняваме се ние и всеки си отива в стаята/бяхме с още едно приятелско семейство италианци/. Изведнъж се чука на вратата и нашия приятел ми казва; Петя ела да видиш, този чаршаф е скъсан и помоли на рецепцията да ни го сменят. – Как така е скъсан!? #Crazy Това е невъзможно. Все пак хотел 3 звезди. newsm78 А той: - Ела да видиш. Отивам аз и гледам най-обикновена торба с дупка. Леле тогава такъв смях падна.  newsm62 newsm62Обясних им,че при нас се използва и този тип, а те казаха,че сме били ненормални. Ненормални,ама си е удобно.

# 11
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Благодаря ти ПетЮ4а,да ти се връЩа и на теб  Hug  bouquet
Добрутро от дъждовно и мра4но Милано  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 425
Буонди и от нас!!!

Тук е облачно,но топло!!!

Пак сте отворили болната ми тема....няма управия....
Лени,отсега го почвай с 'превъзпитанието" после е късно!!!
Влади,надявам се да успееш с невлизането с обувки и не пипането на бебето без да са ти мити ръцете!Из квартала вече ми се носи славата,че съм езаджерата(познайте кой е е разнесъл)!!!
Аз след толкова месеци нерви относно чистотата сега сякаш привикнах малко,че никои не ти да ретта!!!!

Айде до после   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 427
Боже как ми се доспа в това дъждовното време...ужасс,май ще ходя да си полегна на диванчето пред ТВ-то.Добре че имаме скй,иначе не се виждах.Днес трябва да изчистя банята от боята.Фло предложи да я минел още веднъж,има петна и това си е!Не знам дали е от боята ,но това бялото не ще да покрие и това си е.Банята ми беше бежова преди!!!А кухнята черна,кухнята покри от второ минаване с валяка ,банята зък!Казах му ник'ви такива петна непетна искам да приключвам вече!
Клемче ,краченцата ми никак не са слаби,напротив,много по пълна съм от това на снмката,но на снимка не се вижда и слава богу,ще има да показвам на внуците...
Дани ,снимка отворих само една на малката ти щерка.Много е сладка малката кифличка!Ти още ли кърмиш,бравуссс!
На мен неприятните ми същества са МариаДеФилипи,Федерика Паникучи,Всички участници във всичките издания на Изолата(Изключение прави оня испански топ модел ,който я спечели преди време,не знам как се казваше,той ми се вижда достатъчно земен и свестен),всички участници от ГФ,особенно оня Федро и оная с червената къдрева коса....Тео Мамукари(само името му като чуеш!)Оооо ,да ,най противна ми е онази коятоп водеше Гранде фрателло преди Алессиа Маркузи,онази наполетаната,как се казваше че не мога да се сетя в момента,която води сега ла фаттория?!Малэ ,тя е най-лошото което може да се случи на една жена!Толкова противна ,безвкусно облечена и вулгарна жена ,рядко се среща!Тя и Тео са просто създадени един за друг.
Друго предаване което ми харесва са Инвазиони барбарике...горе долу,на фона на зялото зловоние биват.И Ке темпо фа не е лошо,но като го гледаш известно време доста отегчава с монотонността си.Аз го гледам само ако има някой интересен гост или заради тази Литидзето,много ме кефи.Дребна и вредна.О,ааа,дааа!Култово е Май дире Доменика респективно май дире Гранде Фрателло,аз следя тази версия на ГФ и се скъсвам от смях.Много ме кефи скеча Туа Сорелла,както и оня ун пило пи тутти,калабрезеца.А любимо ми беше онова с младоженците,но сега нещо го промениха и не ми допада толкова.
"-Пататиииииниииии?"
"-Дорми ва!.............................Ромпиkолиони!"
"-Пататииииинииии?"
"-Сенти,фамми ун фаворе,апри ил гас е респира!"
 Joy

# 14
  • Мнения: 2 427
Миленче,аз вчера имах проблем с отварянето на снимките Sad

Общи условия

Активация на акаунт