За бебешките бутилки

  • 7 924
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 636
Моля модераторите да не местят темата, тъй като ме интересуват марки от различни страни.

Двоумя се какви бебешки бутилки да избера. И като марка, разбира се, но по-скоро като материал. Стъклени или пластмасови?

Бих желала да са стъклени. Навсякъде тръбят, че пластмасата е канцерогенна и вкъщи от край време не я уважаваме. Но пък стъклените имат огромен недостатък - чупливост. Ще се радвам ако някой ги е ползвал да сподели опит.

Вие какви бутилки ползвате? Широко гърло, обикновени? Каучуков или силиконов биберон? Коя марка предпочитате?

# 1
  • Мнения: 327
Хайде първа аз да ти отговоря на въпроса.
На мен ми е направило впечатление, че бутилките на Гербер са най-издържливи. Те са пластмасови, но според мен това не променя качеството на това, което ще сипеш вътре. Нали кърмата или АМ ще са там за кратко. Друга марка, която ми харесва е Плейтекс - само, че контейнерчетата за еднократна употреба /drop - ins/- много са удобни /аз дори и кърма си съхранявам с тях/. Те не са по-евтин вариант, но аз например кутия от 50 бройки използвам около 2 месеца.
Не ти препоръчвам да вземаш биберони и шишета нито от Доларама, нито от Шопърс Дръг Март. На мен ми бяха подарили такива и след няколко употреби бяха за изхвърляне. Дори, когато първия месец давах вода на Мая тя веднъж се задави много сериозно благодарение на един от тези евтини биберони.
Някъде четох, че каучуковите биберони били по-добри, но аз лично не намирам разлика. За мен е по-важна пропускливостта на самия биберон. Щях да забравя - бибероните на Плейтекс са направени така, че на бебето да му е толкова "трудно", колкото и при кърмене, т.е ако се използва смесено хранене да не се отбие.  Hug

# 2
  • Мнения: 118
 Simple Smileаз от самото начало ползвам шишетата на авент,пластмасови са със силиконови биберони.на всеки 6 месеца купувам нови,точно заради това което тръбят навсякъде(отделяли канцерогенни вешества и т.н).Самите биберони имат номера т.е.,според зависи от възрастта на детето-1-ви номер са за бебета от 0-3 мес.,2-ри номер от 3-6 мес и така до 4-ти номер.След това следват биберони с един отвор на няколко степени бързина на струята,които съответно са подходящи за по гъсти храни.доволна съм много  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 427
За мен идеалното решение са стъклени бутилки докато е малко,а пластмасови,когато порастне.Именно поради тази причина,че пластмасата вари я,печи я си е карцерогенна,а в началото докато е малко трябва да се стерилизират.Не съм фен на химичната студена стерилизация ,смятам да ги подлагам на термична такава.Така че стъклото в случая е перфектно.След това като порастне,горе-долу от третия четвъртия му месец минавам на пластмасови с които ако пие сам вода или мляко не може да се нарани нито да счупи.Така или иначе от тази възраст нататък аз лично смятам излишно стерилизирането.Бебероните смятам да са каучукови,а не силиконови.За сега смятам да кърмя за това в началото няма да купувам шишенца,пък и вече ми подариха една стъклена бутилка на Chicco.Аз ще си купувам само на Mister Baby.Харесват ми като съотношение качество-цена още от едно време.Не харесвам нещата на Кикко,които са страшно скъпи за качеството което ми се предлага а и като дизайн са ми твърде класически,аз предпочитам по-модерните форми.

# 4
  • Мнения: 3 880
Ние имахме само 2 шишета (за водата), едното Авент другото Др.Браун, обаче и двете колко са падали ooooh! Ако съдя по лентичката ти детенцето ти скоро ще започне да изявява желание да си държи само бутилката, а стъклените ми се струват опасни (заради чупливостта), а и са доста по-тежки ...

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
АЗ досега съм ползвала само на Авент и не мога да се опла4а. Стъклото ми се вижда тежко и 4упливо  Thinking И сега възнамерявам пак Авент да купя живот и здраве  Peace

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
И аз предпочитах стъклото с първото бебе, но както са казали момичетата е доста непрактично, защото са тежки и не можеш да ги дадеш на бебето само да ги ползва. Наложи се да ги сменя с пластмасови в определен период. С второто въобще не съм мислила да взимам стъклени, чашките и чинииките също са от пластмаса, която може да се слага в микровълновата.
Друг недостатък на стъклените е, че май няма стерилизатори за стъклени бутилки  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 367
playtex-не ги мием,а направо хвърляме плик1ето и поне не се занимавам със стерилизация и пр.;бибероните им имат 3 вида дупки-слоу,мидиъм и фаст флоу,запо1вам от най-бавния и карам нататък като по1не да се дразни 1е капе по малко..
биберони за смукане-които ми се сторят хубавки,не се престаравам;
абсурд е да се избегне пластмасата в съвремието ни и не си го слагам насърце 1естно казано;

# 8
  • Мнения: 464
И аз съм ползвала самао пластмасови Гербер. Много зависи и от бебето. Приятелките ми масово използват Авент и Нук, които на мен не ми харесват.
Ето това ползваме...толкова е свикнала с тях, че не си ляга без бутилка с мляко,  а е вече на 15 месеца Embarassed
http://www.gerber.com/content/usa/assets/pages/feedingplan/7/images/bottles.gif

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Авент Peace
от най-малки номер до сламката. удобни са му за държане и бибероните са от добър материал. помпата и стерилизатора също.
стъклените ми се струват тежки, особено за дете, опитващо се да държи само.

# 10
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз ползвам на Д-р Браун - пластмасови, със силиконов биберон. Причината е, че се цедя от втория месец на работа и му даваме кърмата с тях, много трудно се дърпа от тях и, моето бебе поне, не се отби, а продължи да суче от мен. Освен това се закачват директно на помпата (Медела).
Освен тях имам на Плейтекс - удобни са, но по-пропускливи - сега с тях и 2ри номер биберон давам много рядка оризова каша.
Чела съм, че едни от малкото шишета от пластмаса (полипропилен), която е напълно безопазна за бебето, са Медела (аз ги имам към помпата). За хранене обаче, според мен, не стават.
Останалите шишета, почти всички, са направени от поликарбонат. Не вярвам, че са опасни, май имаше някакъв лъжлив интернет слух, не помня...
Стъклени дори не съм виждала в магазина.  newsm78

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
от тук:
http://www.greenpeace.org/international/campaigns/toxics/polyvin … e/pvc-products#05

Children and baby PVC products

Cot mattresses - Those with a waterproof coating of PVC are common, as are waterproof sheets to protect mattresses. Alternatives include cotton mattresses and futons, and uncovered foam mattresses. Waterproof covers made of polypropylene are available.

Baby changing mats - Alternatives are available in polyester

Nappy covers - Alternatives are made from polyester, nylon and polyurethane.



Bibs - Alternatives are made from textiles and polyethylene/polypropylene.

Pushchair/stroller - Clear PVC (containing plasticisers) is used in transparent hoods to keep out the rain on pushchairs or strollers.

Toys - Teethers, squeezy toys, inflatable toys, dolls. Toys are often made with soft PVC, which contains phthalates. These phthalates can constitute a health hazard, especially with regard to teething rings and baby toys for children under the age of three. Children often put toys into their mouths and chew on them. The phthalates in the soft PVC can leach out into saliva. An EU Scientific Committee expressed concern about the exposure of children to phthalates in soft PVC toys.

Alternatives: Natural materials are suitable alternatives for most types of toys, as well as some alternative plastics, which don't require the addition of plasticisers or other hazardous additives. For more information about the problems of PVC toys, government and company actions -Free Future - Toys and Children's Products manufacturers, Toys Retailers.


http://www.greenpeace.org/raw/content/international/press/report … oductive-heal.pdf

# 12
  • Мнения: 107
иzполzвам само и единствено нук,бибероните са силиконови
подлагат се на падане варене и каквото се сети6 и нищо им няма,нито картинките са мръднали нито нещо друго,препоръ4вам ги на всеки освен това стават и с накрайник за `4а6а` вместо с биба, може да се добавят и дръжки

# 13
  • Мнения: 636
Благодаря ви за мнението ви! Ориентирах се горе-долу.

Прави ми впечатление, че говорите за бутилки до към 6 месеца.  Аз смятам да кърмя изключително до 6м. След това какво ползвате?

secretgarden, много благодарности за инфото. Бях  чувала за безопасна пластмаса (ако може така да се нарече). Може би това е идеалният вариант.

# 14
  • Мнения: 3 478
Аз съм с на Плейтекс огънатите дето имат подвижно дъно с дупки, силиконов биберон. Заради коликите ги взех тези шишета и определено подобриха нещата при нас и до сега си караме с тях. Имам и по-големи от същите, които ще ползвам за след 6-я месец. Не си падам по каучуковите биби, имахме една такава и почна да лепне. Незнам кога ще премина на чашка, но за сега сме си на шишета. Гери, предполагам шишета до годинката със сигурност ще трябват, нали пак си хапват мляко малчовците.
Това за пластмасата, незнам... сега и да ги пазим от нея за няколко месеца дали ще окаже разлика след като после цял живот ще са с нея, то е неизбежно.

# 15
  • Мнения: 2 093
И аз ползвам Плейтекс. Много са удобни и ти спестява миене на бутилка. А за пластмаса, мисля че е опасна когато се затопля. Тези на плейтекс пликчета са сменят след като се ползват и са престерелизирани, така че не се изваряват.

# 16
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

Аз не мисля, че има бебешки бутилки, направени от PVC...  newsm78

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Аз не мисля, че има бебешки бутилки, направени от PVC...  newsm78

Шишетата са от поликарбонат, който отделя Бисфенол- А:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

Аз не мисля, че има бебешки бутилки, направени от PVC...  newsm78

Шишетата са от поликарбонат, който отделя Бисфенол- А:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

Така де, затова полипропиленовите били най-безопасни (няма Бисфенол-А).

Ама защото предният ти пост пишеше за ПВЦ.  Peace

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Ама защото предният ти пост пишеше за ПВЦ.  Peace


Видях, че се интересува от такива неща и затова.......нали съм тукашния анти PVC- агент

# 20
  • Мнения: 636
secretgarden, линкът ти отговори на много мои въпроси, благодаря  Hug
В този ред на мисли, силиконовите биби съдържат ли вредни материали? Нали и те са синтетични  Thinking

П.С. Макдирокова, честито лентичка  Hug Лека и безпроблемна  Hug

# 21
  • Мнения: 27 524
Авент - пластмасови, силиконови биберони  Peace

# 22
# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

В този ред на мисли, силиконовите биби съдържат ли вредни материали? Нали и те са синтетични  Thinking



Счита се, че не са вредни.............аз предпочетох каучуковите, които обаче алергизират някои бебета, въпреки че са естествени.........поне се надявам да са естествени, защото пък има и синтетичен каучук........да се смахне човек

# 24
  • Мнения: 253
Имах голямо желание и аз да ползвам Avent и с Алекс и със Сия. Обаче с Алекц ги смених със NUK на след първата седмица а със Сия издържах 3 седмици и пак NUK купих. Мойте деца са явно много различни или аз нещо не мога ги наглася тези Avent шишета, или по скоро биби. Все им течеше от страни от устите като пият newsm78 Затова препоръчвам NUK. Колкото до бибероните - Силиконовите за по здрави и определено по хигиенични!
Не се тръшкай луди пари и купи една бутилка, която избереш първо (гледай да може да и се слагат разни представки като дръжки, сламки и т.н. ако е възможно) а пък като свикне и се окаже подходяща купи си още.

# 25
  • Мнения: 1 329
Стъклени бутилки за топлите напитки.
Пластмасови може за студените.
Подкрепям  secretgarden.Нук имат много добър избор също.Мисля че не от такова значение силиконовия или каучуковия биберон.

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Отначало Др.Браун, след 4-тия месец Плейтекс с дупките на дъното, наистина помага за коликите, но май са го прекъснали този модел, накрая трудно намирах и бутилки и само биберони, вече правят само натуръл шейп с пликчета за еднократна употреба. Биберони - силиконови. Купих само един, първия, от каучук, плюеше го Confused, при разследването се оказа че нагарча въпреки стерилизирането. От тогава само силикон. Сега сме на стъклени чаши. Повечето за еднократна употреба  Twisted Evil ... newsm28 ...

Общи условия

Активация на акаунт