Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 128
Здравейте, имам следния проблем. Дойде ми отново на 14 ден след последния мензис,т.е. след една седмица почивка. Случва ми се за първи път и отидох на лекар. След прегледа лекарката реши че е хормонално нарушение и ми предписа Duphaston tab-тримесечен курс. Никога досега не съм пила хормонални таблети, някоя от вас взимала ли е точно тези, трябва ли да се притеснявам и т.н.
Моля да споделите опит.Предварително благодаря.
Цитирай


Мнения: 4 320
Здравей SIS_73,

Малко несериозно от страна на твоята лекарка е просто да „реши” че имаш проблем с хормоните, че даже е открила и с кой точно. Това е невъзможно!!!! За да се разбере имаш ли проблем или не трябва да се направят КРЪВНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ и то на точно определени дни от месечния цикъл.

Дуфастона представлява хормона прогестерон, а той е важен за евентуална бременност, за да помогне на бебето да живее (най-общо казано).
Някои лекари изписват дуфастон и при големи закъснения на менструацията. Чела съм, че се назначава и за спукване на кисти. А прогестерона е и съставна част на някои противозачатъчни.

На твое място бих потърсила още едно лекарско мнение или поне изчакай още един цикъл, за да видиш дали ще ти дойде пак на 14 дена.

Всъщност, като ти дойде сега (14 дена след предната менструация) - как беше кървенето - както обикновено или по-странно? Питам те защото по принцип около 14-ти ден от месечния цикъл е овулацията (момента в който можеш да забременееш) и при някои жени тогава се получава леко кървене.

И накрая - дуфастона има някои странични ефекти - виене на свят, отпадналост, сънливост. Някои момичета качват килограми от него.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.