Безоотговорните майки...

  • 11 276
  • 195
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
Какво мислите за майките които си водят болни децата било то на ясла, градина, пред блока и т.н Какви майки са тия жени? Направо съм полудяла.  Неможе три дни на ясла и сополи, три дни на ясла и кашлица при положение, 4е детето ми хи4 не боледува. Пове4е от сигурна съм, 4е се приемат болни деца. И не само тук, ами навсякъде е така. В предната ясла си спомням как една баба си водеше вну4ето, а  сопола му висеше до устата  Sick И естествено детето беше прието  ooooh! Незнам как може една майка да си пусне детето на ясла, то да е с температура и тя да си стои спокойно #Crazy било то на работа или вкъщи. Какви са тия майки според вас.........

# 1
  • Мнения: 2 657
И за мен са безотговорнииииииии Peace
Още първия ден като пуснах Люби в яслата,едно дете беше с темп и със суполи.бабата най-нагло заяви,4е зне #CrazyВ4ера трети ден както ходи и си го прибрах със суполи.Днес си е вкъщи и е мъртво болен #2gunfire #Cussing out

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Ами неминуемо е според мен да не се сдобиеш със сополи на третия ден, ама това пък според мен не значи че детето е мъртво болно и трябва да го затворя в къщи, е ако имам възможност ще го оставя да не ходи на ясла, ама от разходка на вън няма да го спра.
Явно съм от безотговорните....... Whistling знам ли. Друг е въпросът, че не мога да спя нормално и да спра се вглеждам всяка сутрин за признаци на разболяване, защото наред с не ходенето на ясла, това почти сигурно ще ми коства и работа от която пък се нуждая и ми е жизнено важна.
А пък съвсем друг е въпроса когато една майка или баба, които не работят си заведат децата болни........но ако питате тях те сигурно си имат причини.

# 3
Има и по -тежки случаи.При нас има една детска градина ,където освен ,че приемат болни деца,на всичкото отгоре им носят и лекарствата,за да им ги дават учителките и лелите.Представяте ли си !!!!!!!! #Crazy

# 4
  • Мнения: 3 663
като видя тема, в чието заглавие се мъдрят "безотговорни майки" и ми призлява
извинете, но откога сополите са болест??
и нима мислите, че вашите майки не са ви водели с лекарствата в ясли и градини??
по време оно даже си имаше рафтчета с надписи на кое дете в колко часа кой сироп трябва да се даде
и не забравяйте, че всеки един вирус има инкубационен период и точно вашето дете може да е заразено от някое, дето грам още не му личи, че е болно
и ми е до болка познато как "изобщо не боледуват" деца със силно ограничени социални контакти  ooooh!
да не говорим за множеството майки, които постъпват така, защото друг избор просто нямат, но ще речете, че е много лесно да работиш, докато знаеш, че детето ти е болно и има нужда от теб  Tired
въобще мислете малко преди да давате такива квалификации
знам, че сега ще въникнат едни спорове и пререкания, но хич не ми се обяснява и спори
вместо да седите и да мислите кой точно кога е дръзнал да зарази детето ви, помислете малко за психическото му здраве, за адаптацията в яслите и за намаляване на стреса
защото повярвайте ми децата боледуват най-вече от стрес в началото
хората са си го казали - който го е страх от мечки, да не ходи в гората

# 5
  • Мнения: 10 758
като видя тема, в чието заглавие се мъдрят "безотговорни майки" и ми призлява
извинете, но откога сополите са болест??
и нима мислите, че вашите майки не са ви водели с лекарствата в ясли и градини??
по време оно даже си имаше рафтчета с надписи на кое дете в колко часа кой сироп трябва да се даде
и не забравяйте, че всеки един вирус има инкубационен период и точно вашето дете може да е заразено от някое, дето грам още не му личи, че е болно
и ми е до болка познато как "изобщо не боледуват" деца със силно ограничени социални контакти  ooooh!
да не говорим за множеството майки, които постъпват така, защото друг избор просто нямат, но ще речете, че е много лесно да работиш, докато знаеш, че детето ти е болно и има нужда от теб  Tired
въобще мислете малко преди да давате такива квалификации
знам, че сега ще въникнат едни спорове и пререкания, но хич не ми се обяснява и спори
вместо да седите и да мислите кой точно кога е дръзнал да зарази детето ви, помислете малко за психическото му здраве, за адаптацията в яслите и за намаляване на стреса
защото повярвайте ми децата боледуват най-вече от стрес в началото
хората са си го казали - който го е страх от мечки, да не ходи в гората
Тонка, чудех се кога ще се включиш мила Mr. Green
Както винаги няма какво повече да кажа Peace

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

извинете, но откога сополите са болест??


А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават

Аз си мисля, че майките просто нямат избор, защото работодателите не дават отпуски.......

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
......................................

Тони,   bouquet newsm74 кефиш ме!
Просто няма какво повече да добавя!

# 8
  • Мнения: 639
Как така с лека ръка се лепват етикети на безотговорни майки?Аз се имам за много отговорен родител, но ми се налага да водя дъщеря си и със сополи на градина и с кашлица понякога защото като започне алергията и от м.октомври ,че я държи до м.юни,сиропи за алергията също мъкна в градината и съм много признателна на учителките ,че и ги дават  bouquetРазбира се, никога не я водя с температура или вирусно болна,но понякого при децата вирусните заболявания се развиват за часове и ако си го завел здраво ,може да си го прибереш болно ,но това не означава ,че се е заразило точно днес.
А майките в повечето случай работят и немогат да  оцъстват от работа само защото детето има хрема ,ами няма просто кой да ги търпи на работа Mr. GreenИ аз искам да си стоя  в къщи и да си гледам алергичното детенце ама то иска и да яде и лекарствата също са със пари Mr. Green
Айде друг път по-кротко с тези изказвания за безотговорните ,че като чуя нещо подобно направо Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 11:07 от nevi

# 9
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз имам питане към възмутените майки - знаете ли колко болнични дават личните лекари за настинка? 3 Дни. А сополите за колко минават? За 7 минимум. Какво да го правя останалите 4 дни това дете? Да си взема неплатена отпуска или що ли? Ами като имам две деца? Сигурно трябва да спра да ходя на работа.  Rolling Eyes

А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават
Искам да направя малко уточнение, без да звучи като заяждане - не е задължително сополите да са носители на вирус - може да са на алергична основа, да са от секретираща 3 сливица или да са остатъчни от настинка.  Peace

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 10:46 от Gercho

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Ами явно и аз съм от "безотговорните " майки Embarassed! Днес детето ми е на ясла и е със хрема, а и съм дала на лелките хомеопатични лекарства с подробни указания как да и ги дават  ooooh!
Не ми е възможно да взимам болнични само за една хрема и то при условие, че съм си закарала детето абсолютно здраво миналия четвъртък и в петък следобед го взимам със сополи!!! И мисля, че съм длъжна да взема някакви мерки т.е. да занеса лекарство, а не да чакам нещата да се усложняват!!!!

И тук искам да уточня:
1. Аз също съм твърдо против практиката да се приемат болни деца. Но се е завъртял един порочен кръг.... няма излизане от него #Cussing out Нужен е наистина строг контрол и евентуално да се помисли децата с леки неразположения като хремата например да са в отделна група. Идея си нямам дали това е възможно!

2. Никога не бих си пуснала детето ако има температура, или ако се чувства зле дори и без температура!

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А докога ще има безотговорни майки, които стерилизират децата си и при първият им контакт с нормалната човешка среда децата им се разболяват, заразявайки другите?

# 12
  • Мнения: 2 274
Ако за всеки сопол трябва да си прибирам детето от ясла, няма смисъл да го давам изобщо.
Случаите са много и различни. Онзи ден, напр., лелките извели сина ми  по тениска (при положение, че имаше горни дрехи) на вятъра, а после ми казват, че имал сополи, ами ще има. Точка по въпроса.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Gercho, nevi, Toni Peace!
Напълно съм съгласна с вас. Докато си напиша постинга (между служебните задължения Mr. Green) и вие сте ме изпреварили с отговорите си.

# 14
  • Мнения: 2 274
А докога ще има безотговорни майки, които стерилизират децата си и при първият им контакт с нормалната човешка среда децата им се разболяват, заразявайки другите?
И които мислят, че има настинка, която всъщност била вирус.... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт