От два дни сме на Суметролим, а май сме със ШАРКА!!!

  • 1 238
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 497
Сина ми от понеделник поддържа Т 39,2. За сваляне му давах Панадол. Във вторник отидохме при лекарката и ни предписа Суметролим. Но днес видях, че се е изринал по коремчето, кръсчето и вратлето с червени петънца, като пъпки, но не са гнойни и без връх. Знае ли някоя от вас дали е възможно това да е шарка и ако е, дали да спра Суметролима? Лекарката ни е на смяна следобяд и се чудя да ли да му дам от лекарството? Питам, защото съм чувала ,че АБ подтискали шарките, или нещо подобно Embarassed! Предвалително Ви благодаря за мнениата!

# 1
  • BG
  • Мнения: 390
Привет, възможно е да е шарка, защото отново има епидемия, аз не съм лекар, но мисля, че трябва да спреш лекарството.

# 2
По-добре отиди на лекар,защото с тези симптоми е скарлатината,а тя се лекува с антибиотик.

# 3
  • София
  • Мнения: 497
Порових се малко с търсачката и открих, че симптомите ни напълно съвпадат със симптомите при "Екзантема субитум" - т.н.Розеола. Радва ме факта , че протича много леко и бързо минава. Но се чудя, дали ще може да спрем Суметролима, или е на принципа на АБ, щом сеи почне- пие се мин. 5 дни. Силно се надявам   Praynig  да не е и той на този принцип, да не тровя дечко излишно!

# 4
  • Мнения: 27
Дъщеря ми зимата боледува от шарка-варицела.Лекувах ме се само с панадол и витамини.Три дни поддържа висока температура и после нямаше,но карантината беше май 10 дни не помня с точност.Незнам този вид шарка как се лекува,но според мен не трябва да даваш антибиотик.Най-добре се консултирай с лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 497
Бяхме на лекар и се оказа ШАРКА - най вероятно ВАРИЦЕЛА. Спряха му веднага Суметролина, само дето го трових 2 дни.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Дъщеря ми от Суметролим-а се обрина жестоко цялата. След като спряхме приема се оправи за ден - два, нямаше шарка.
  Докторът сигурен ли е за варицелата?

# 7
  • София
  • Мнения: 497
Каза, че за да е варицела, трябва да се появят мехурчета върху пъпките. Чакаме ги да се появят до утре. Не ми се вярва да е от Суметролима, защото и друг път го е пил! Но нищо не се знае.......................... ще се разбере утре, дали ще има мухурчета или не! Изписаха ни Фенистил - капки, за да не се обрине много, пък ще видиме какво ще излезе!

Общи условия

Активация на акаунт