ритане на бебчо в корема

  • 21 746
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, малко съм притеснена и реших да ви попитам.
В 24 гс съм и усещам бебчо като рита всеки ден, но понякога не много често и това ме притеснява, даже почти по цял ден не го усещам.
Ще ми кажете ли за началото и изобщо за 6 ти месец колко често е нормално да усещам бебето да се движи и по кое време на денонощието.
По принцип доктора ми изписа Магне Б6 и Папаверин за успокояване на матката, защото ми е по чувствителна и контрахира и незнам дали зависи от това че пия лекарства.
Чудя се дали да отида да ме видят пак на ехограф. newsm78
И има ли за какво да се притеснявам, защото това пак не влияе добре на бебо.
Моля ви кажете ми как е при вас?.....

# 1
  • Мнения: 5 026
Нали рита всеки ден? Не се  притеснявай! Ако имаш някакви опасения се консултирай с лекаря си.  Бебчо  сигурно спинка. При мен когато не риташе по-дълго време го "гъделичках" и му говорех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 164
Ох мила не знам, аз го усещах цяла бременност нон-стоп, голямо диване... И затова никога не ми се е налагало да броя и засичам виженията. Най-добре сподели притесненията с лекаря си, той ще ти даде точен отговор и ще те успокои - сигурна съм, че всичко е наред, може да не си толкова чувствителна ти. Няма как да е от хапчетата и аз ги пих бая, ама нищо не се промени.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
В 24 г.с. бебето е още доста малко и е възможно да усещаш само някои негови движения, а не всичките. Освен това то може да е по-активно, докато ти спиш  Grinning
Лекарствака, които пиеш не влияят на активността му - в наши дни явно ги изписват масово на бременните. Колкото повече расте бебчето, толкова по-силно ще рита и толкова по-често ще го усещаш. Излишно се тормозиш с такива неща - твърде голямо самонаблюдение само ще ти отрови тези прекрасни месеци в очакване на бебчето. Всичко най-хубаво ти желая.  Hug

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не можеш да го усещаш постоянно, през повечето време спинка. И аз като тебе се шашках - защо не мърда, какво става? Обикновенно цял ден не го усещах, а вечер като легна преди да заспя и то се обажда на мама. Ако си много притеснена отиди на лекар, но предполагам, че си под въздействие на новината от Варна преди два дни и затова се притесняваш повече.

# 5
  • Мнения: 146
Не се шашкай то също иска да спинка и не е нужно да рита непрекъснато, дори не рита по график, но за да си спокойна защото минавам по този път те съветвам да си направиш ехограф. Срещата с бебчо ще ти се отрази добре, ще те успокои и ще си поприказваш пак с док., приеми го като един вид терапия.

# 6
  • Мнения: 299
На мен доктора все ме питаше дали бебо си прави "задължителните 12 движения на ден"...е,ние определено изпълвахме нормата, но все пак мисля,че е индивидуално.
Една консултация с доктор ще те успокои.

# 7
  • София
  • Мнения: 38
Не се притеснявай толкова! При мен беше същото - един ден рита много, а на следващия почти го няма. Като влезеш в седмия месец ще видиш за какво става въпрос - ритане, обръщане... Все пак, ако се чувстваш несигурна по-добре отиди на лекар, защото е важно да си спокойна!

# 8
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Повод за притеснение може да имаш,ако в продължение на 48 часа не усетиш движение на плода.
При положение,че го усещаш всекидневно няма нужда да се тревожиш.

# 9
  • Мнения: 2 116
Консултирай се с лекаря за да се успокоиш!  Peace

# 10
  • Мнения: 333
Не се притеснявай, важното е, че всеки ден усещаш движенията. И при мен е така, един ден е по-активно друг ден е по-заспало. Най-много го усещам като съм в хоризонтално положение, дори напоследък вечер едва заспивам от ритници. А един ден нещо не го усещах и се притесних и му почуках леко с 1 пръст на корема и се размърда. Като е по-малък плода е нормално да не усещаме всички движения.

# 11
  • Мнения: 256
В шести месец усещах бебчето предимно вечер, когато лежах на гръб. То все още е мъничко и движенията му са по-слаби. Важното е, че го усещаш всеки ден. И при мен някои дни е много активно, а други се усеща леко.
Спокойно  Peace
А един видеозон няма да му навреди  Flutter- за твое успокоение по-скоро.

# 12
  • Мнения: 1 183
Здравей и от мен!Не се притеснявай изобщо,от тук нататък ще рита много по-често и много по-силно.И аз не го усещам постоянно,но с всеки ден става все по-силно чувството. Peace Само се успокой и се радвай на бременоста си  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 621
Бебето е все още малко, така че е нормално да не го усещаш постоянно. Не се притеснявай съвсем в реда на нещата е Hug

# 14
  • Мнения: 8 917
Не се притеснявай - ще го усетиш - а може ида е от по-мързеливичките и да не иска да посритва толкова рано и толкова често Peace

Общи условия

Активация на акаунт