Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 септ. 2006, 12:35 ч.

За попарата и кашата

• 367
  • 7
  •   1
Отговори

За кашата: До кога да давам безмлечна и безглутенова каша? Мисля да започна да давам попара, което означава, че въвеждам глутена. А за попарата: става ли с обезсолено и домашно козе сирене (чувала съм, че козето мляко най се доближава по състав до майчиното)? А масло слага ли се? А рано ли ни е за това меню-вече сме на 7 месеца?! Все още не ми се замества кърменето към 10ч., което ще стане с попарата. А кърмене+попара? Пообъркана съм!  newsm78
 Моля, дайте ми съвет!

# 1
  • София
Според мен можеш спокойно да си му даваш попарка и да заместиш кърменето в 10.Моят син закусва с попара от 8 месец и я яде към 8.30 и после чак на обяд яде.

# 2
  • София
можеш да дадеш попара - моя като я яде сутрин към 9-9.30 обаче иска да суче към 11 на заспиване, ако ще да е изял цялата си порция...и после обядва към 14-14.30. Млечна каша можеш да въведеш когато си искаш,само гледай до годинка да е с АМ, а не със сухо мляко. Има млечни с глутен, както и такива без.

# 3
  • София-Ливан
за отскоро давам попара, но не и слягам масло, яде попара в 9 и към 10 си суча преди излизане, така и на мен ми е спокойно да не пригладнее, но аз глутен до 8месеца не съм давала, а млечни продукни още не давам освем сирене от 2дни, за това не мога да съм полезна

# 4
  • в шоки-land
не сьм давала до сега попара....всьщност пробвах, но категорично ми беше отка3ано Crossing Arms Sick... 3акусва винаги с каша....купила сьм 5-6 вида и ги сменям всяка сутрин.....глутен вьведох 7-8 месец, нямаше проблем....а3 предпочитам да дам каша, в попарата не виждам нищо поле3но Rolling Eyes.....

# 5
  • София
то полезно има, но не е трагедия ако не я яде. Wink

# 6
  • София
Добре е захранването с глутен да се направи след 8 месец, че и по-късно, а колкото до сиренето, по-подходящо е козето. Домашно приготвените сухари /от заводски хляб/ също са за предпочитане. Ако приготвяте попарата с чай, най-добре да е шипков, но не от пакетче. Не бързай и с маслото. Това са съвети на препатила майка на алергично дете. Ако бебчето не наддава прекалено бързо, спокойно можеш да изчакаш с въвеждането на попарата и да даваш безглутенова каша с кърма или АМ.

# 7
  • София
Попарата или закуската изобщо (Емма не закусва само попара) въведох на 10 месеца. Първо бях въвела глутена (на 8.5м.), после сиренето (на 9.5м.) и накрая маслото (на 10м.). В началото е най-добре да се дава козе сирене (аз давах овче), след това краве, стига детенце да не е с някакъв проблем. 7 месеца ми се вижда прекалено рано за въвеждане на попара/закуска.
Каша аз давам следобед. С глутен, но безмлечна въведох на 8.5, а млечна на 9 месеца.
На тази възраст е най-добре първо да кърмиш, след това даваш по малко "твърда" храна, ако не си решила да отбиваш рано, разбира се.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт