Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Днес беше първия учебен ден на моя мушморок в тази ясла. Зарадва ми се много, разбира се, като го взех наобяд. Не беше с червени очи от реване преди това, та се надявам стресът от промяната да  не е бил брекалено голям за малчето, съдейки по тези белези. Предаде ми го една от сестрите - Стаматова. Възрастна жена и определено строга на вид и език. Има ли някой преки впечатления от нея, защото мен лично леко ме стресира тази госпожа. Искрено се надявам стилът й да влияе здравословно върху психиката на малчуганите.
Цитирай

София

Моят син е в тази група. Първият му ден беше в понеделник, но в сряда вече беше с хрема и го спряхме, докато оздравее.
По име не познавам нито една от сестрите-никоя не се представи.
Леко се разочаровах от начина, по който сутрин вземат децата - дърпат ги за ръката и да влизат. А те, милите дечица, са толкова стреснати, че се вкопчват здраво в родителя и настава една драма (поне при нас така се получи)
И аз се надявам малчо да се адаптира бързо и да му хареса да ходи на ясла, въпреки първите ми впечатления.
Цитирай

София

Ние сме в тази ясла, но в 4 гр. Ходихме 4 дни и вече седмица сме вкъщи. Относно лелите, при нас са много добри. Веднъж не са я дръпнали. Първият ден аз влязох с нея да се заиграе, на втория сама си влезе, макар и хлипаща, на третия също и на 4-я много плачеше и лелята я гушна. Това е скромният ни опит, но към лелите нямам забележки за сега,проблема е в мен. Аз не мога да свикна. Ако някоя от вас обикаля яслата докато децата са на двора, обадете се, търся си компания да дебнем  Embarassed
Цитирай

Sofia

Моята дъщеря е в същата 1 група на 46 ясла, днес е 7 ден откакто ходи на ясла.

Първият ден мина много добре, каза че утре пак ще ходи, но когато видя лелката на следващият ден започна един рев, и така вече 7 дена.
Плаче сутрин когато я водя, когато я взимам започва да плаче и да се жалва, че не иска да ходи. Сутрин лелите винаги гледат да я забаламосат и да се разделиме по-леко.

Все още не съм научила имената на лелките, едната е ниска пълна с къса червена коса, а другата е по-висока с очила и червена коса /тя ми изглежда малко строга и припряна/.

При първата ми среща с лелите бях доста притеснена от излъчването им /но се надявам първото впечатление да ме е подвело/.

Когато ги питах след първият ден, в който беше останала да спи там дали лесно е заспала те ми отговориха: "Тука няма това онова всички спят". Дълго след като я взех хълцаше, а и очичките и бяха зачервени.
 На следващият ден едната лелка ми каза "Ама това дете е със срашен характер", което може би означаваше, че не се примрява много, много?????????
За сега забележката ми е, че не са особено изчерпателни в обяснението си за това как свиква детето, плаче ли, слуша ли, играе ли си с другите деца ?????

Разпитвам всеки ден дъщеря ми за яслата, но на 2 год. не може да ми разкаже кой знае колко: Първият ден каза, че е плакала защото я карали да пишка, а тя не искала./Говорих с лелката и и казах, че тя сама ще си каже ако има нужда и да не я карат по график, сега всичко е на ред с гърнето/.
 Другото за което плаче е че не иска да спи, а на лелката казва "баба".

Много ми се ще да вярвам, че децата ни ще свикнат с лелките и ще ходят с желание.

Цитирай
Има две лелки с очилал Стаматова е по-едрата, а и те са в различни сменил Виждам, че и вие изживявате ситуацията по сходен начин. И аз искам да ми кажат подробно всичко какво е правил моя син през цялото време, но и жените си личи, че са напрегнати по обяд да се занимават с останалите деца - дояждане и приготвяне за сън - и предполагам затова не могат да се впускат в големи подробности. Ще видим като ги вземаме следобяд, може пък да са по-отзивчиви. Моят син съвсем нищо не може да ми каже и разчитам на достоверността на информацията на лелките. Втория ден ми казаха, че бил сравнително спокоен, но все пак имаше едно малко засъхнало сополче под нослето като след рев. В понодолник и аз ще го оставам да спи там, дано всичко да мине максимално безболезнено за  нашите малчета!
Цитирай

Sofia

И ние сме в тази ясла - 4-та група. Днес за пръв път ще остане за цял ден. Не мога да ви опиша какво ми е, като го гледам как плаче и търси спасение сутрин. Лелите наистина са много мили - Василева, Инджева, Лилова и лелята, която ги храни и сменя пампи (май се казва Катя, не съм сигурна). Връщат ми го много чистичък и винаги сух, но често като го вземам плаче. Мисля си, че плаче почти през цялото време като е при тях  Crying or Very sad , а те за успокоение ми казват, че току що се е разплакал - уж като чул звънеца.
Не знам дали играе с децата, не знам дали яде, дали ги извеждат. Горкото ми детенце, направо на мен ми се плаче като затръгва  Crying or Very sad
Иска ми се да знам, че се чувства добре сред децата и си играят. За сега обаче, си мисля, че е много нещастен и това ме измъчва най-много  Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.