Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора

Някой има ли яснота по въпроса дали мога да запиша детето си с името, което сме избрали за собствено, презимето - името на баща й с окончание -ова и накрая за фамилия не името на дядото, а нашата фамилия?
Пример: Габриела Христова Ангелова да не е ангелова , а да стане Габриела Христова Христова

Цитирай

София

Може  Peace
Цитирай

София

Да
Цитирай

София

Естествено, че може да е с вашата фамилия - твоята и на съпруга ти.
Цитирай

London, Sofia

Някой има ли яснота по въпроса дали мога да запиша детето си с името, което сме избрали за собствено, презимето - името на баща й с окончание -ова и накрая за фамилия не името на дядото, а нашата фамилия?
Пример: Габриела Христова Ангелова да не е ангелова , а да стане Габриела Христова Христова

Каквото е вашето желание Peace
Цитирай

Варна

Да разбира се, никакъв проблем  Smile
И ние мислим да направим така като се появи бебчо. Едно време доколкото си спомням задължително за фамилно име се взимаше името на дядото, което според мен изобщо не е било правилно. Имало е разбира се и изключения. Според мен фамилните родове трябва да си запазят името. Примерно аз и брат ми носим различни фамилии от тази на баща ми.. Еди обяснявай, че сме от едно семейство  Smile
« Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 16:36 от venira »
Цитирай

Естествено, че с вашата фамилия  Smile Винаги ми е била странна тази традиция - за фамилно име да се дава името на дядото.  35
Цитирай

София

Ами как иначе- детето ще е с различна от вашата фамилия? Аз самата съм записана с фамилията на родителите ми, а не с името на дядо ми.
Цитирай

акаунта е семеен

Естествено, че с вашата фамилия  Smile Винаги ми е била странна тази традиция - за фамилно име да се дава името на дядото.  35
Аз не виждам нищо странно - аз носех името на дядо си - дъщеря ни също е записана с името на нейния дядо, т.е има различна от нашата фамилия. Не виждам нищо нередно  newsm78

п.п така и така един ден ще си смени фамилията... 35
Цитирай

Стара Загора

Може . Всички  в къщи сме с една фамилия  Laughing
Цитирай

в стаята

Може . Всички  в къщи сме с една фамилия  Laughing

И ние така Peace
Цитирай

София

Според мен най-редно е да бъде с фамилията на родителите си. В моето семейство има два различни примера. Братовчедите ми по фамилия са кръстени на дядо ни, а ние с брат ми носим фамилията на родителите си.
Цитирай

Да разбира се, никакъв проблем  Smile
И ние мислим да направим така като се появи бебчо. Едно време доколкото си спомням задължително за фамилно име се взимаше името на дядото, което според мен изобщо не е било правилно. Имало е разбира се и изключения. Според мен фамилните родове трябва да си запазят името. Примерно аз и брат ми носим различни фамилии от тази на баща ми.. Еди обяснявай, че сме от едно семейство  Smile
Peace
Цитирай

София

странно... за пръв път чувам за това....дори не знаех, че фамилията е на дядото....а не на татко  Thinking
Цитирай

София

Може Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора