Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, мили мами,
Предстои ми да раждам и една приятелка ме предупреди за странен казус. В болниците често  /и вероятно нарочно/ били издавали Актове за раждане вече ламинирани, но 360-те лв. за раждане се вписвали на гърба на оригиналния Акт и твърдо отказват да дадат парите ако документът е ламиниран. Искам да питам случило ли се е подобно нещо с някоя от вас. Ако отговорът е положителен съм готова да се обърна към медиите и властите.
Цитирай

на село

Актовете за раждане се издават от общината по месторождение, не от болницата.
И не, не ми се е случвало.
Между другото -еднократната помощ е 200лв.
Цитирай

стара загора

Актовете за раждане се издават от общината по месторождение, не от болницата.
И не, не ми се е случвало.
Между другото -еднократната помощ е 200лв.

И пти мен беше така. Peace
Цитирай

сф

това е слух, отговарящ на "ЕЖК". т.е "една жена каза...". в почти всички случи иде реч за някаква глупост. в твоя случай е пъло недоразумение. актът за раждане се издава от общината, помощта е 200 лв, а от родилния дом ще ти дадат единствено епикриза и то вероятно ще стане няколко дни след като те изпишат.
иначе желая леко раждане.
  bouquet
Цитирай
Много благодаря за бързите отговори. Не бих казала, че съм крайно притеснена, все пак има много време докато родя Wink)). Просто се чудех дали не е поредното безобразие в системата на здравеопазването ни.
Цитирай

София

dave epikriza ne mi dadoha, prosto otidoh w obstinata
Цитирай

София, Люлин

В болницата идва човек от общината и записва данните на теб и на съпруга ти (не знам как е, ако не сте женени) и трите имена на бебето и адреса, на който ще се води. След това до 20 дни можеш да идеш в общината и да си вземеш акта за раждане като носиш мисля личните карти на теб и таткото. Еднократната помощ се взима от социалните служби и да - носиш акта за раждане (и пак личните карти), но не съм чувала за ламиниран такъв.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.