Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 225 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

густо майна Филибето

Децата вечно нещо ми разливат, цапат....Диванът е такъв:
http://images03.snimka.bg/000190273.jpg
Само че, освен че се протърка за 2г (прекарваме най-много време там), като се изцапа и  поизмия дамаската, остава едно петно с различими краища. Сега проблема е още по-голям, едното дете ми разля доста олио и ще трябва май да претапицирам Sad
Дайте съвет за здрава и издържлива дамаска!
Какви са ви впечатленията от изкуствената кожа?
« Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 09:23 от ljuboznatelna »
Цитирай

Пловдив

Изкуствената кожа се протрива твърде бързо, и става адски неугледна. С пъти по-неудобна е от която и да е дамаска. Моето мнение е просто да претапицираш дивана в каквато и да е плътна дамаска, без велур, кожа, промазка.
Цитирай

Sofia

според мен най-добра дамаска за тази цел(с малки деца и усилено използваема мебел) е жакардовата.и на мен ми предстои точно претапициране на кухненски ъгъл и съм се насочила към този вид.успех Peace
Цитирай

Наши познати имат диван с изкуствена кожа - много хубаво седи, лесно се поддържа, единственият недостатък е че като седнеш през лятото и се изпотиш - направо залепваш! Скоро си сложиха климатик и този недостатък се отстрани!
Цитирай

Варна

Флог - лесно се подържа, не е скъп и има голямо разнообразие на цветове. Питай за КАНАДСКИ флог Peace
Цитирай
а какво представлява "флог-а"?
Цитирай

Варна

и аз ти препоръчвам флог - брат ми разля пълна чаша с червено вино, след измиване със веро и подсушаване с хавлия нищо му няма на дивана, а е ябълково зелено.
Цитирай

Действително диваните с флог лесно се почистват. Нашите бяха с много практичен цвят /разни нюанси на кафяво, екрю/. Ползавхме ги няколко години в дневната и все още изглеждат много добре/единствено се протъркаха на две ръбчета/. На мъжа ми обаче не му беше удобен самият модел и ги заменихме с кожени, иначе още щяхме да ги ползваме.
Кожените действително държат топло през лятото, и студено през зимата, но се изтрайва. Тях съвсем рядко ги почиствам.
Не мога да обясня какво представлява "флога". Ако имам време утре ще направя снимка на диваните.
Цитирай

густо майна Филибето

Аз погледнах едни модели в интернет с флог, горе долу ми е ясно. Ние сме с климатик и спарването от кожата не ме притеснява, за мен е важно да е издържлива на търкане, защото най-много седим на този диван. Вече получих едно мнение, че не е Sad А е възможно най-практична за цапащи в кухнята деца Wink
Цитирай

Аз погледнах едни модели в интернет с флог, горе долу ми е ясно. Ние сме с климатик и спарването от кожата не ме притеснява, за мен е важно да е издържлива на търкане, защото най-много седим на този диван. Вече получих едно мнение, че не е Sad А е възможно най-практична за цапащи в кухнята деца Wink

При майка ми, кухненският ъгъл е тапициран с кожа вече 8-ма година и все още е като нов. Ползва се много, дори повече от дивана в хола.
Цитирай

гр.Пещера

Искам да ти препоръчам и една друга дамаска.Не помня как се казваше точно,но беше или "шанел" или "шантал".Нашият кухненски ъгъл е с такава.Самата дамаска имала някакво специално тефлоново покритие и не пропуска течности,а самата течност става като топчета отгоре и с ръка се махат съвсем лесно.Ако се интересуваш попитай в някой магазин за дамаски.
Цитирай

Sofia - Младост

Нашият диван в кухнята е с изкуствена кожа! Имаме го вече 3 години и какво ли не е видял, не само от детето / мъж ми го поля със супа  Mr. Green/! Няма и едно петно и за сега никъде не се е протрил! Аз не прекалявам с чистенето обаче, защото е тъмен /тъмно зелено / и ми се струва достатъчно веднъж седмично да го мина с препарат за кожа и разбира се да го чистя при инциденти  Mr. Green! Наши приятели обаче имат диван с изк. кожа, но почти бял и за 3г. ползване е започнал да се протрива, въпреки че е в хола! Адски много се цапа и жената го чисти по сто пъти  Sick! То и дамаска да беше, пак щеше да се прецака!
   Ако избереш някаква дамаска, попитай за възможността да се направи като калъфи с ципове, за да можеш да ги сваляш и переш, когато станат нетърпимо мръсни  35!
Цитирай

Издръжлива е.нашата в кухнята е такава......от 10 години не е мръднала.........все едно току- що е тапицирана.......изненадвам се на мнението на AlexaS...да не говорим , че изглежда супер..но може би има различни видове изкуствени кожи........по- тънки, по- дебели......и т.н... newsm78
Цитирай

София

Може ли да покаже някой как изглежда флог  newsm78
Цитирай

Варна

Ето тук можете да видите флок (май така е правилно да се пише Embarassed)

Тук също
тук от близо

Във всички магазини за дамаска го има.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора