Трябва ли да не кърмя през ноща?

  • 932
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте, мили мами!
Имам бебенце на 4,5 месеца и бяхме на консултация тази седмица, качила е 1кг.. (вече сме 6,300кг..)и  ми каза да огранича храненето, за да не станела дебела,а не ми се иска да я лишавам от кърма,но в същото време не искам да има проблеми в бъдеще.
Все пак си мисля, че щом се събужда през ноща то е за да хапне, а не да пие вода!
Благодаря предварително за мненията и съветите Ви!

# 1
  • Мнения: 422
Води се по детенце.Аз лично още кърмя и нощем когато Ники се буди.А и още повече , че до 6 месечна възраст бебето се нуждае само и единствено от кърма. Peace

# 2
  • Мнения: 6 390
Води се по детенце.Аз лично още кърмя и нощем когато Ники се буди.А и още повече , че до 6 месечна възраст бебето се нуждае само и единствено от кърма. Peace
напълно подкрепям  Peace

# 3
  • Мнения: 310
НЕ трябва да НЕ кърмиш през ноща!!! Щом детенцето се буди значи трябва да го накърмиш!!! Аз лично не познавам затлъстяло кърмаче, може и да има. Рано или късно детето само ще се откаже от ношното кърмене, при нас го имаше до 7-мия месец.

# 4
  • Мнения: 574
Щом иска му давай. С каката наливах води и глюкози и само я мъчехме ,а сега си кърмя и набързо се упояваме за спокоен сън. Ако не е гладно или жадно ,а просто се е събудило ,защото нещо го е стрестало, самото цокане ще го успокои бебчо. Аз пробвах да не давам нито вода и сокове до 5м ,като храних на поискване и дори в най-големите жеги нямаше проблеми и е над нормата в килцата. Моето джи-пи каза ,че така е по-добре и да не се притеснявам.

# 5
  • Мнения: 11 818
Продължавай да кърмиш на воля!!!  Peace Бебчето ще си покаже, съвсем скоро ще започне да качва малко по-малко! Успех!

# 6
  • Мнения: 2 211
С моят син се кърмехме нощем до 7м. Щом бебето иска нека суче. Повечето които са опитвали да премахнат нощно кърмене не са успявали/как ще се почувстваш ако си гладна и те наливат с вода или чай?/. Единственият резултат от такова начинание е че, мама и тати са недоспали, а бебето е нервно и гладно.

# 7
  • Мнения: 507
НЕ трябва да НЕ кърмиш през ноща!!! Щом детенцето се буди значи трябва да го накърмиш!!! Аз лично не познавам затлъстяло кърмаче, може и да има. Рано или късно детето само ще се откаже от ношното кърмене, при нас го имаше до 7-мия месец.
 
Peace
Аз не кърмя Теди през ноща, защото той не буди прост, но ако се случи някога ще му дам. Кърмените бебета никога не затлъстяват, защото кърмата се освоява от организма, а не се натрупва както АМ. А тази педи май малко трябва да прочете, че до 6-тия месец е нормално да качват от 800гр - 1 кг,  и според мен детето си е много добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 390
Кърми си го! Щом иска, давай му!

# 9
  • Мнения: 8 242
Скъпичка, нека си папа бебка колкото и когато иска  Wink
Ние на 3м като сме 7 кила какво да кажа  Mr. Green
Мойто пък зверче през нощта главно папа.. През деня само си поцоква по няколко глътки и това е.. Обаче вечер ме прави луда калинка с туй папане  Crazy

# 10
  • Мнения: 489
Детето знае най- добре от какво има нужда, всякакви изкуствено налагани режими тормозят и него и теб. За кг. не се притеснявай толкова, когато запо4не да ходи ще ги свали. Ако иска да яде, не го лишавай. Вси4ко ще си дойде на мястото, режим и да искаш не можеш да му наложиш насила.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 820
НЕ трябва да НЕ кърмиш през ноща!!! Щом детенцето се буди значи трябва да го накърмиш!!! Аз лично не познавам затлъстяло кърмаче, може и да има. Рано или късно детето само ще се откаже от ношното кърмене, при нас го имаше до 7-мия месец.
Peace.

# 12
  • Мнения: 3 760
Кърми!
От кърмата не се затлъстява (за разлика от АМ). Кърми на поискване и дръж бебчето на гърда толкова, колкото пожелае. До 6 месеца (минимум) не се нуждае от нищо друго.
  bouquet

# 13
  • Мнения: 68
Благодаря Ви!
аз и давам пуренце и сокета , но в малки количества и основно сме на кърма и не съм престанала даи давам  да суче, смятам че като  престане да има нужда от среднощните похапвания сама ще спре-)

# 14
  • Мнения: 106
Благодаря Ви!
аз и давам пуренце и сокета , но в малки количества и основно сме на кърма и не съм престанала даи давам  да суче, смятам че като  престане да има нужда от среднощните похапвания сама ще спре-)
По-добре само на кърма,остави сокчето и пюрето и да нямаш грижи Peace.Аз започнах със сокове в третия но се отказах защото сметнах че кърмата му е напълно достатъчна.Нито един път не съм го лишила от кърменето нощем и не е затлъстял а просто си расте напълно нормално и задоволително.Радвай се че имаш кърма защото тя е най-хубавото нещо за бебчо.Като ме изписваха казаха вечер да не кърмя но добре не съм ги послушала.Майката най-добре си усеща детенцето.Давай му да хапва и не се тревожи за килограмите защото ние сме по-малки от вас и сме по-тежки така че нямаш причина да се тревожиш а можеш само да се радваш че детето си наддава добре.Майките на злоядите бебета сигурно биха ни завидяли а ние се тревожим за килограмите на нашите лакомници ooooh!Давай му да папка и да растете големи FlutterУСПЕХ Peace

Общи условия

Активация на акаунт