Броколи със синьо сирене - вкусна 15-минутка

  • 19 493
  • 9
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Здравейте, момичета  Hug
Отдавна не съм писала, понеже в жегата хич не ми се връткаше в кухнята, ама ето, че есента се завърна, заедно с желанието ми да готвя  Mr. Green Та какво забърках снощи след уморителния тур по магазините в чест на първия учебен ден:
Глава броколи се накъсва на розички и се сварява на пара за 8-10 мин. Аз сложих и няколко дребосъчести морковчета, дето за нищо друго не ставаха, но другия път ще сложа повечко, че много вкусни стават  Peace Докато се парят зеленчуците нарязах на дребни кубчета около 70-80 г синьо сирене, полях с разбита малка кофичка сметана и пуснах за 3 мин в МВ. Получи се невероятно вкусно, а и бързичко  Joy Надявам се да ви хареса.

# 1
  • Мнения: 184
Мммммм, доста вкусно звучи smile3521

# 2
  • Мнения: 7 106
Потвърждавам - опасно вкусно е  Grinning !
Това ми е любимо предястие и си го правя най-редовно (въпреки че аз направо си се наяждам с него, ама това вече е друг въпрос  Stop)

# 3
  • Мнения: 1 546
мммммм, обожвам синьо сирене!!! Ще пробвам утре!

# 4
  • Мнения: 163
Страхотна вкуснотия е. Ако ви е останало и някакво друго сирене (кашкавал, саламурено, топено, пушено), каквото и да е слагай те смело.



# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ммммдааа, тази вечер повторих гозбата, но тоя път "олекотих" соса с малко прясно мляко. Мотае ми се от онази паста, като панделки дето е (ама и обясних  Embarassed), мисля утре да я пробвам със сосчето  Blush Изобщо подозирам, че ще трябва да си взема по-голяма опаковка синьо сирене, не само да търча за стограмки   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 714
Ммммдааа, тази вечер повторих гозбата, но тоя път "олекотих" соса с малко прясно мляко. Мотае ми се от онази паста, като панделки дето е (ама и обясних  Embarassed), мисля утре да я пробвам със сосчето  Blush Изобщо подозирам, че ще трябва да си взема по-голяма опаковка синьо сирене, не само да търча за стограмки   Mr. Green

Ако правиш "панделките" (казват се фарфалле) с този сос, можеш да добавиш шунка на кубчета, страшно върви с това сосче  Peace
Любимо е на мъжа ми.
Добър апетит  Wink

Аз пък бих пробвала още един вариант: броколи (сварени както ти ги правиш), сварените и отцедени панделки, шунка и отгоре сосчето   Peace

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Точно по мой вкус е. В най-скоро време ще го направя.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз пък бих пробвала още един вариант: броколи (сварени както ти ги правиш), сварените и отцедени панделки, шунка и отгоре сосчето   Peace
Ииии, точно така ще направя, мерси за идейката  Hug

# 9
  • Мнения: 472
Подобно нещо се срвира в пица "Уго " казва се "броколи ОБИА "
В тавичка се слагат броколито , малко сирено (саламурено ), няколко парченца синьо сирене , отгоре се поръсжа с кашкавал и се запича . Става страхотно , препоръчвам го на всички , а в комбинация с бяло вино влиза в корема като у тях си  Mr. Green!

Общи условия

Активация на акаунт