Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Вчера ваксинираха малката с 5-валентната, 2-ри прием. За пръв път обаче мястото където й удариха инжекцията се поду много, червено е и пари като пипнеш. Нормално ли е? Да й слагам ли някакъв компрес? Помогнете.
Цитирай

Плевен

Можеш да сложиш компрес с реванол.Като изсъхне памучето пак ще го напоиш,така два три дни докато спадне и може да се даде панадол,нурофен или калпол за болката.
Цитирай

София

слагаш реванол и не трябва да го къпеш като сложите ваксината, аз поне така правя
Цитирай

Аз слагах компрес с риванол и спирт и нямаше никакви проблеми.Това беше първата ми работа след като се влезна вкъщи от педито !
Цитирай

Варна

Поправи си заглавието, има друга тема за слижането Laughing
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Можеш да сложиш компрес с реванол.Като изсъхне памучето пак ще го напоиш,така два три дни докато спадне...
smile3521
Цитирай

София

рИванол Peace
Цитирай

стара загора

Аз слагам компрес с риванол но чух че помагало много и компрес с мед.Можеш да пробваш няма да навреди.А също давам и Панадол и не се къпе . Peace
Цитирай

София

Поправи си заглавието, има друга тема за слижането Laughing
ДА БЕ и аз сега видях ква съм патка.
« Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:09 от Йолита »
Цитирай

слагаш реванол и не трябва да го къпеш като сложите ваксината, аз поне така правя
Peace
Цитирай

постоянно

правиш компрес с реванол и не къпеш
Цитирай

София

правиш компрес с реванол и не къпеш
Колко дни не трябва да я къпя? Само в деня на ваксината ли или и след това? Аз вчера /когато и сложиха ваксината/ не съм я къпала, но и мих дупето на чешмата, че беше много акано.Сбърках ли?
Цитирай

Toulouse, France

Най-вероятно не е от къпането,или в случая измиването на дупето.Моята лекарак каза,че с петвалентната няма проблеми да се къпе.Ние също вчера сложихме Пентаксим,снощи я изкъпах и за сега няма никакви реакций на мястото.
Цитирай

Русе

Компрес риванол и недей да къпеш.
Цитирай

Възможно е да се надуе, почервенее и да е горещо мястото. Тук съветват да НЕ се правят компреси. Ако много боли да се даде парацетамол. Знам, че май в България е точно обратното.
При моя син стана, като при вас след първата ваксина. Нищо не направих. До няколко часа всичко си беше нормално пак. Просто следях да не вдигне температура.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора