Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 15 септ. 2006, 09:55 ч.

майчинство и ясла???

  • 5 241
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте! Прекратява ли се майчинството след даване на детето в ясла преди навършване на 2 годинки?

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
не. Пълна държавна издръжка значи да го дадеш в дом, а не на ясла

# 2
  • Мнения: 2 615
Не, не се прекратява. Синът ми вече е на ясла, а няма навършени 2. Аз се върнах на работа преди 3 м. и всеки месец към заплатата си получавам по 80 лв, което е половината майчинство. Така ще е докато не минат двете години. Ако ти не работиш, ще вси взимаш цялото.  Grinning

# 3
  • Мнения: 891
Не. Не се прекратява. Ако пуснеш детето на ясла и започнеш работа преди да е навършила 2 години, ще си взимаш заплатата + 50 % от майчинството. Аз пуснах детето на ясли и започнах работа, когато дъщеря ми беше на 1 г и нещо и взимах заплата + половин майчинство, докако тя навърши 2 год.  Peace

# 4
  • Мнения: 195
Прекратява се. По новия текст е в детско заведение само/без на пълна държавна издръжка/ Проверих по телефона. Става въпрос преди да се върнеш на работа.

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 2 000
Прекратява се. По новия текст е в детско заведение само/без на пълна държавна издръжка/ Проверих по телефона. Става въпрос преди да се върнеш на работа.

Туй не го вярвам. Къде е този нов текст да го видим?

# 6
  • Мнения: 195
Промяната била от август, съвсем нова.
чл.53 ал.4 от Кодекса за социално осигуряване:
http://www.nssi.bg/content/laws/kodeks/kodeks_index.html
"Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".

# 7
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Промяната била от август, съвсем нова.
чл.53 ал.4 от Кодекса за социално осигуряване:
http://www.nssi.bg/content/laws/kodeks/kodeks_index.html
"Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".

Чл.53, ал.4 от КСО гласи това:
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 1 юли 2004 г.) Изплащането на паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 се прекратява при смърт на детето, при даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение на пълна държавна издръжка.


И е от 2004 г. Wink

И определено яслата не е детско заведение на пълна държавна издръжка  Peace

# 8
  • Мнения: 195
Аз това виждам като текст:
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".



The Sun, гледаш стара постановка на закона.

# 9
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Аз това виждам като текст:
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".



The Sun, гледаш стара постановка на закона.
Ще погледна и в Апис-а. Това го копрах от Дал Сиат Peace

# 10
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Аз това виждам като текст:
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".



The Sun, гледаш стара постановка на закона.

В грешка съм била аз...а имах доверие на тази счет.къща во съвременяването Rolling Eyes
Извинявам се Embarassed Така е :


(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".

Което не е добре.... newsm78

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 15 058
Наистина - тази вратичка я затвориха.  Rolling Eyes

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 2 000
Хм, лоша работа ако е така  Cry Мислех догодина да давам малкия на ясла обаче като е така вече ще се замисля.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 781
Лелееееее, това кога успяха така тихомълком да го приемат??? Значи дадоха 315 дни болничен, и отрязаха майките с деца на ясла - все се чудех, кого ли ще ощетят, че да не се вътрят... Close Close Close
Ами, ако и малката е като батко си, и не вирее в ясла - т.е. ходи 2 дена и после цял месец се лекуваме в къщи - кво прайм? Тези безработни детегледачки, ми се виждат пълна фантасмагория!  Rolling Eyes
Май ще чакам да навърши 2 години... newsm78

# 14
  • Мнения: 195
Хм, лоша работа ако е така  Cry Мислех догодина да давам малкия на ясла обаче като е така вече ще се замисля.
Нали виждаш колко често се менят законите. Докато дойде време за твоето дете не се знае какво ще се приеме. Не го мисли от сега. Ето, при мен се промени точно след като я записах. И сега ми се променят всички планове и само дето мислих и планувах предварително. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт