Как се поддържа постоянно тегло?

  • 2 301
  • 18
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Свалих излишните килограми. Стана бавно, без конкретна диета, а просто с намаляване количеството на храната, премахване на сладкото и тестените храни и съблюдаване (без вманиачаване Wink) на принципите на разделното хранене.
Миналото лято тежах 67 килограма при ръст 172 см, в момента съм 58 килограма, което е оптималното ми минимално тегло.  Mr. Green Дотук добре. Обаче...
Въпросът ми е как да поддържам сега тия килограми, след като продължавайки да се храня по този начин (не се лишавам от нищо, дори и сладичко си хапвам от време на време, макар и мноооого по мъничко и рядко), продължавам да слабея, а не искам повече.
От друга страна ако заплющя пак хляб и не се ограничавам в количеството, веднага качвам.  Twisted Evil
Как да "науча" тялото си, че това си му е идеалното тегло и да го накарам да престане да качва и сваля при всеки повод?  Tired

# 1
  • Мнения: 4 806
като стратен привъженик на режима на Дюкан - един ден седмично само на протеини.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
като стратен привъженик на режима на Дюкан - един ден седмично само на протеини.


И през останалото време - какво?  newsm78

# 3
  • Мнения: 4 806
нормално ядене, както ти се иска... въсщност и спорт би помогнал - ако е нещо тип фитнес и започнеш да заместваш мазнини с мускули, ефектът ще е много добър...

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Добре де, как има хора (и слаби, и по-едрички), които ядат каквото си искат, попреяждат понякога, друг път гладуват, ако нямат време да ядат и си ходят все с едни и същи килограми?!  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 878
не знам и аз...аз без да искам свалих прекалено много, сега искам да кача, но се оказа доста трудно това. след това ще имам задачата да задържа каченото. въобще внимавай да не започнеш да сваляш без да можеш да контролираш нещата, че става кофтиии

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Трябва да следиш количеството храна което е необходимо за да поддържаш тези килограми. Ако ядеш по малко слабееш, ако прекалиш пълнееш. В твоя случай продължаваш да слабееш; увеличаваш количеството храна, но без да добавяш хляба и сладкото.
Аз без да искам поддържам килограмите си. Но при мен е от метаболизма, мога да ям сладко, тестено всичко и нямам проблеми с много килограми. Но по принцип не ям много, ям 2 пъти на ден, не се ограничавам, хапвам си сладко само след храна. За не изпаднат в стрес клетките ми. И това е.
Овеличи количеството храна докато намериш максимума на храна който ти е достатъчен за да не слабееш и да не качваш.

# 7
  • Мнения: 2 596
Добре де, как има хора (и слаби, и по-едрички), които ядат каквото си искат, попреяждат понякога, друг път гладуват, ако нямат време да ядат и си ходят все с едни и същи килограми?!  newsm78
Въпрос на метаболизъм е, какво да се прави.

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Гени!
И разбира се разумно хапване. Grinning

# 9
  • Мнения: 111
Аз ти предлагам да си записваш около 10-ина-15 дни какво ядеш сега докато си на желаните килограми, и след това да седнеш и да си изчислиш калориите ,които поемаш и така ще можеш да се ориентираш какво и кога да хапваш.Аз така успях да си задържа свалените килца, а и е добър ориентир ако след време искаш да смъкнеш още просто си сваляш малко от калориите и готовооо Peace

# 10
  • Мнения: 271
Тъкмо мислех и аз да задам същия въпрос. Имам 3-4 кг. които са ми в повече и лесно ги смъквам за около 2 седмици с лишения обаче. Почна ли след това да хапвам малко повече и веднага ги качвам. Вече започнах да се дразня и обезкуражавам.
Аз ти предлагам да си записваш около 10-ина-15 дни какво ядеш сега докато си на желаните килограми, и след това да седнеш и да си изчислиш калориите ,които поемаш и така ще можеш да се ориентираш какво и кога да хапваш.Аз така успях да си задържа свалените килца, а и е добър ориентир ако след време искаш да смъкнеш още просто си сваляш малко от калориите и готовооо Peace
Ето това ще го пробвам.

# 11
  • Мнения: 4 651
Ами само спорт те спасява според мен, целогодишно.
Макар, че не съм точно аз човека дето да дава акъли. И аз имам подобен проблем, и не правя все още нищо по въпроса. Ама нещо взе да ми се отразява на бюста това + - и си е време да се взема в ръце.
Без да се ограничавам от абсолютно нищо - зимата съм 62-64, лятото под 60 и 55- 56 съм стигала (170 см съм).
Не помня през живота си да съм била на диета. Броене на калории, ограничаване, всичко това е противоестествено за мен и трябва да имаш сериозен проблем с теглото (плюс или минус), за да го правиш. От там нататък ограничаването може да е само в посока здравословна/нездравословна храна.
Разделно хранене също не е лоша идея в случая, но малко ми липсва воля на мен. Единствената година, която си спомням, че задържах постоянно тегло, се хранех разделно - без да се вманиачвам в подробностите - да не ям жълтък и белтък, да пия правилния алкохол с храната и т.н

# 12
  • Мнения: 7 414
Свалих излишните килограми. Стана бавно, без конкретна диета, а просто с намаляване количеството на храната, премахване на сладкото и тестените храни и съблюдаване (без вманиачаване Wink) на принципите на разделното хранене.
Миналото лято тежах 67 килограма при ръст 172 см, в момента съм 58 килограма
    Първо:поздрави за свалените килограми!Определено имаш воля и можеш да постигнеш желаното!
    Второ:сигурна ли си,че не искаш повече да ги сваляш?Разбира се,всеки си избира оптималното тегло,но на мен ми се струва,че може и още мъничко да свалиш.Ако фигурата ти е горе-долу пропорционална,то 52-53 кг ще са идеални за теб!
   Трето:това е мое лично мнение!Само го изказвам,но изобщо не целя да го навързвам!Моля,да ме разбереш.
   Желая ти успех в постигането на целите си!

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
сигурна ли си,че не искаш повече да ги сваляш?Разбира се,всеки си избира оптималното тегло,но на мен ми се струва,че може и още мъничко да свалиш.Ако фигурата ти е горе-долу пропорционална,то 52-53 кг ще са идеални за теб!
   

Благодаря ти за мнението, но наистина не съм питала дали да свалям още!  Wink НЕ ИСКАМ да свалям повече и не питам дали съм слаба, просто искам да задържа теглото си постоянно.
Цифрите нямат всъщност значение, защото всеки е с различна "тежина" на костната структура и две жени при еднакъв ръст могат да изглеждат еднакво слаби, а да имат разлика в теглото 10 килограма.
52 килограма е ненормално малко тегло за мен, повярвай ми!  Wink

# 14
  • Мнения: 6 167
зъхи, поздравявам те! и леко ти завиждам. мисля, че си на идеалното си тегло.
 аз още не съм свалила излишното, а имам много работа - поне 1-2 години.
но мисля, че знаеш отговора - контрол и тормоз)
и разтоварващи дни ( на плодове, или протеини.. или каквото ти харесва, но без хляб). спорт.
това е)))

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 18:38 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт